Romantiškos dainos Jūsų pirmam šokiui


I. GRIGALYTĖS KŪRYBA NUOTAKOMS TARSI IŠ VOGUE VIRŠELIO

Nuotrauka Šarūno Daunoro

1. Visai neseniai „Facebook“ modelis Simona Burbaitė pasirodė su jūsų suknele ir nuo tada ėmiau sekti jūsų veiklą. Kiekvienas įrašas su vis kita istorija, kad ir šiandien –siuvimas rankomis, medžiagos gabalo kirpimas... Viskas atrodo tarsi Paryžiuje ar... Kas jūs esate ir ką veikiate? Kaip atsiradote suknelių pasaulyje? Trumpai papasakokite apie save.

Iš tiesų mano darbo aplinkoje vyrauja šio miesto detalės, neretai ir audinius renkuosi prancūziškus. Tad labai smagu, kad ir mano darbo aplinkoje pastebite šį nuostabų meilės miestą.
Esu jauna, bet labai užsispyrusi, atkakliai savo tikslo siekianti mergina. Jau nuo mažų dienų tvirtai žinojau, kad būsiu „dizainerė“, nes vienas mėgiamiausių vaikystės užsiėmimų buvo leisti dienas mamos spintoje, įsisukus tarp audinių ir suknelių. O kiek būdavo džiaugsmo gavus kokį drabužį ar audinį ir jį sukarpyti, perdaryti taip, kaip tuo metu norėjosi. Bėgant laikui svajonės ir norai vis augo. Teko daug ir sunkiai mokytis mados dizaino specialybės. Mokslo metais praktikavausi Antverpeno Karališkojoje menų akademijoje, lankydamasi joje susidomėjau aukštąja mada. Baigusi Mados dizaino bakalauro studijas VDK, bei įgijusi konstravimo ir modeliavimo pagrindus, praktikavausi Paryžiuje ir taip šis miestas po truputį tapo vienu labiausiai lankytinų ir įkvepiančių. Įgavusi dar daugiau įkvėpimo ir žinių, tvirtai nusprendžiau pradėti kurti moterims, nes suknelės ėmė sapnuotis naktimis – negalėjau jų nekurti, o kai dar sulauki pasisekimo, negali sustoti. Dirbu labai daug, stengiuosi nuolatos tobulėti, mano darbas yra ir mano hobis. Džiaugiuosi turėdama galimybę savo kūryba prisidėti prie senųjų aukštosios mados tradicijų tęstinumo ir turiu savo vardo mados namų viziją.

2. Kaip jūs apibūdintumėte, kas yra suknelė?

Kiekviena suknelė tarsi atskiras, ilgaamžis meno kūrinys, nuo kurio neįmanoma atplėšti akių. Tai rafinuota elegancija ir konstrukcijos grožis.

3. Kas jums kaip kūrėjai yra kiekviena nuotaka? Kokias jas matote jūs?

Kurdama visuomet galvoju apie moterį, kuriai kuriu, ji įkvėpimo šaltinis. Atsižvelgiu į jaunosios stilių, individualumą – suknelė turi atspindėti nuotakos asmenybę.
Visuomet sutikdama naują jaunąją ar kurdama naują suknelę labai jaudinuosi, juk dauguma merginų jau nuo vaikystės svajoja apie savo vestuvinę suknelę...
Stengiuosi įgyvendinti nuotakos svajones, nes vestuvės – konkrečios moters ypatinga šventė.

4. Jūsų suknelės – nuo lapelių romantikos iki griežtos koketės. Kam kuriate? Kokios jūsų suknelės?

Siekiu kurti išskirtines, išliekamąją vertę turinčias sukneles, kurios alsuotų prabanga. Tokioms suknelėms sukurti neretai prireikia ne vieno šimto valandų. Rankų darbo preciziškumas ir novatoriškumas leidžia sukurti neįprastas sukneles bei lygiuotis į aukštąją madą.
Kurdama visuomet galvoju apie moterį kuriai kuriu, ji – elegantiška ir moderni, atspindinti moteriškumą.

5. Ar sukneles galima užsisakyti tik sukurtas ar kuriate ir individualiai? Kiek trunka vienos suknelės kūryba ir pasiuvimas?

Taip, individualūs užsakymai galimi. Kadangi suknelių idėjos ir įgyvendinimas skiriasi, skiriasi ir trukmės laikas. Jeigu suknelės audiniai įsigyjami jau dekoruoti, nereikalaujantys papildomo rankų darbo, tuomet darbas trunka 2-3 savaitės. Rankų darbo suknelėms sukurti gali prireikti 4-8 savaičių ir daugiau, priklausomai nuo modelio sudėtingumo.

6. Iš kur medžiagos ir dekoro elementai? Peržiūrėjus „Facebook“ istorijas viskas atrodo taip romantiška... Kaip vyksta medžiagų užsakymas?

Lietuvoje jau galima rasti nuostabių nėrinių, tad radau tokių, iš kurių kuriu. Dažnai nėriniai būna taip sukarpomi ir perdekoruojami, jog atsiranda visiškai kitas raštas ir kita audinio faktūra. Fantazijai ribų nėra. Tiesa, jei tenka svečiuotis Paryžiuje, audinių parsivežu tiesiai iš ten. Pagal aptartą būsimą suknelės modelį ir eskizus klientėms parenku skirtingų audinių variacijas, tuomet išsirenkame labiausiai jai tinkanti audinį.
Tačiau, kuriant kolekcijas, kartais tiesiog neįmanoma rasti norimo audinio, nes tokio nėra. Tuomet įvairiomis technikomis ir rankų darbu kuriu naują audinį ar dekorą, ateityje turiu numačiusi projektų, kurie siekia net tūkstantį darbo valandų.

7. Kas yra jūsų gyvenimo variklis? Iš kur tos mūzos ir įkvėpimai? Mačiau eskizų nuotraukas. Kaip ir kada aplanko noras kurti? Ar visad piešiate ranka?

Šiuo metu mano didžiausias variklis yra mano darbas – kūryba. Žinoma, be įkvėpimo ir mūzos tai būtų neįmanoma.
Įkvėpimas, galima sakyti, egzistuoja erdvėje, nesvarbu, ar keliauji, ar jo tikslingai visur ieškai, tereikia tik atsirinkti. Gali įkvėpti ir žmonės esantys šalia ar tiesiog įkvepiančios asmenybės. Tiek daug nuostabių dalykų, tekstūrų, formų, spalvų ir derinių aplink. Mintyse visuomet stengiuosi kurti naujus modelius, kartais vizijos aplanko nelauktai – tiesiog išnyra vaizduotėje. Tiesa, neretai pamačius nuostabų audinį, tenka klausyti jo, nes atspindėti ir jį sugeba ne kiekvienas. Taip, šiuo metu piešiu tik ranka, man tai labai patinka, smagu lieti spalvas akvarele, atsipalaiduoti ir galvoti apie moterį kuriai kuriu...

8. Kas, anot jūsų, bus šio sezono topas nuotakoms?

Visi mados namai diktuoja savo taisykles, o jų labai daug, kai kurie iš jų sutampa spalvomis, formomis ar tekstūromis, kiti išsiskiria originalumu. Vienas populiariausių sezono topų – tai ,,slip dress“ suknelė. Tačiau nepamirškime, kad kiekviena nuotaka yra asmenybė ir ne visuomet naujausios mados tendencijos taikomos nuotakos įvaizdžiui.

9. Kas fotografuoja jūsų modelius? Kaip organizuojamos fotosesijos? Jos tarsi įkvėpimas tikrų vestuvių fotosesijoms. Ką jomis norite pasakyti?

Mano sukneles fotografuoja mano širdies draugas Šarūnas Daunoras. Esame puiki komanda, abu žinome, ko norime iš fotosesijos, tad galime tikėtis puikaus rezultato. Jo ilgametė mados fotografo darbo patirtis Niujorke duoda puikius rezultatus.
Fotosesijose norime papasakoti skirtingas istorijas, kurios susijusios su kiekviena kolekcija ar modeliu, norime perteikti nuotaiką ir stilių. Įdedame daug pastangų ir darbo, siekiame, kad žmonės mus pažintų iš mūsų stiliaus ir profesionalumo.

10. Jūsų drąsus patarimas šių dienų nuotakai.

Būk savimi!

Ingridos dosjė:

Vardas, pavardė: Ingrida Grigalytė
Amžius: 24
Miestas, iš kurio esate kilusi ir kuriame gyvenate: gimtasis – Šiauliai, gyvenamasis – Vilnius
Profesija: mados / vestuvių dizainerė
Kiek metų vestuvės jūsų gyvenime: suknelės – visą gyvenimą, vestuvinės – metus
SKAITYKITE DAUGIAU APIE SUKNELES:
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai