Kūrybingos Monikos ir Donato vestuvės


MAMŲ PATARIMAI IŠTEKANČIOMS DUKROMS

„Reikėjo klausyt mamos“, „Mama sakė teisybę“ – panašios frazės, anksčiau ar vėliau, dažniausiai nuskamba iš vaikų lūpų. Nors iš pradžių daugeliui atrodo, kad viską žino geriausiai, vėliau jie supranta, kad, kaip bebūtų, mama žino daugiau. Ypač tai aktualu tuomet, kai kalbama apie santykius, kadangi mamos jau turi, malonios ar ne, patirties. Žemiau pateikiami kelių mamų pamokymai savo vaikams, kurie tikrai verti dėmesio.
  • Priimk partnerio žodžius pozityviai, ne atvirkščiai. Aš tai supratau per daugybę kartų, kai dariau priešingai ir priimdavau juos kaip negatyvius. Reikėjo daugybės pykčių, jog suprasčiau, kad dažnai tai, kas man atrodydavo kaip įžeidimas, niekada nebuvo sakoma su tokia intencija. Jei būčiau galvojus pozityviai ir išsiaiškinus tikrąją reikšmę, pirmiau nei supykdavau ar įsižeisdavau, būtų išvengta daug bereikalingų pykčių.
  • Ginčykitės argumentuotai. Klausyk, įdėmiai klausyk partnerio ir tada konstruktyviai pareikšk kritiką, nusiskundimus. Venk tokių absoliutinimų kaip „visada“ ir „niekada“ bei kaltinimo su žodžiu „turėjai“.
  • Išleiskite daugiau laiko ir pinigų planuodami santuoką nei planuodami vestuves. Vestuvės yra įvykis, kuris trunka keletą valandų, o po to pradeda virsti prisiminimais. Santuoka yra įsipareigojimas visam gyvenimui, kuris, jei tinkamai suplanuojamas ir palaikomas, suteiks džiaugsmo kiekvieną dieną, amžiams. Išmokite, koks geriausias būdas bendrauti, mylėti, išreikšti savo poreikius ir suprasti partnerio poreikius iki tol, kol žengsite prie altoriaus.
  • Rask tą, kuris, kai gyvenimo negandos lis kaip lietus, kartu su tavim stovės po skėčiu ir jį tau palaikys. Geri santykiai yra tie santykiai, kuriuose audros iškenčiamos kartu, nes taip išmokstama vertinti dienas, kai matoma saulė danguje.
  • Priimkite pykčius. Santuoka yra sudaryta iš dviejų, daugiau ar mažiau, skirtingų žmonių, kurie nusprendžia bendradarbiauti. Bendradarbiavimas reiškia, kad jūs nesutiksite su viskuo (tiesą pasakius, pirmaisiais gyvenimo kartu metais galite išvis nesutikti su niekuo), bet rasite kompromisą. Nekreipkite dėmesio į nereikšmingas smulkmes, o koncentruokitės į tai, kas jus suvienijo.
  • Visada susitikinėkite su savo sutuoktiniu. Smulkmenos yra pačios svarbiausios. Tos smulkmenos, kurias darote, kai susitikinėjate, vėliau tampa labai svarbiais dalykais, kai esate užsiėmę, susituokę, mokate sąskaitas. Kai mudu su vyru nustojome susitikinėję – kai nustojome kreipti dėmesį į smulkmenas – mūsų santuoka nebebuvo tokia, kokia buvo anksčiau.
  • Nors partneris yra labai svarbus ir su juo turi būti elgiamasi taip, kad jis tai jaustų, taip pat svarbu yra mylėti save ir kartais prioritetus suteikti sau. Po to, kai buvau išsiskyrus ir vėl susituokiau, aš išmokau, kad užtikrinimas, jog tavo psichinė ir emocinė sveikata, harmonija ir laimė leis labiau mėgautis gyvenimu, pasuks santuoką gerąja linkme.
  • Neieškokite kompromisų, bet kurkite naujus sprendimo būdus. Kai mes buvom ką tik susituokę, manydavau, kad reikia ieškoti kompromisų, bet galiausiai supratau, kad kuris nors, o kartais net ir abu, jaučiasi taip, tarsi kažko atsisakytų ar netektų. Tai supratę mes pradėjome ieškoti nebe kompromisų, o naujų sprendimo būdų – pradėjome jaustis kaip komanda, kurios visi nariai laimi.
  • Tam, kad galėtumėte tinkamai mylėti savo sutuoktinį ir išvengti apmaudo, pirmiausia ir nuolat reikia rūpintis savimi. Žinoma, bus akimirkų, kai reikės pasiaukoti, tačiau tai neturėtų tapti nuolatine būsena. Aš visada buvau įkalinta stereotipo, kad reikia nuolat aukotis dėl savo sutuoktinio, tačiau dabar, po dviejų skyrybų, aš suprantu, kad tai nedavė nieko gero nei mano vyrams, nei man, nes tapau nuolat pikta, o tai viską veikė neigiamai.
O kokiais patarimais dalijasi jūsų mamos? Pasidalinkite komentaruose.
Idėjos kaip parodyti ypatingą dėmesė mamoms:
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS