Personalizuotos detalės vestuvėse


AR TINKA BALTA JEI ŠVENTĖ ANTRA?

Pakartotinių santuokų kasmet įregistruojama per 20 procentų.
Ar žinote, kad iš maždaug 24 tūkst. kasmet Lietuvoje įregistruojamų santuokų apie 20 proc. yra pakartotinės santuokos? Antrosios vestuvės dažnai būna mažesnės ir asmeniškesnės. Dauguma besituokiančių antrą kartą jau turėjo puotą su daugybe svečių, todėl antrai santuokai renkasi tik artimiausius draugus ir šeimą. Dauguma turi namus, vaikus, yra pasiekę karjeros aukštumų, todėl nebejaučia artimųjų spaudimo kelti tradicines storas Graikiškas, oi, Lietuviškas vestuves. Nors antrosios vestuvės dažniausiai būna mažesnės, nereiškia, kad prastesnės. Antrą kartą besituokiantiems reikia daugiau pastangų, kad vėl ištartų: „Taip, sutinku.“

Ar tinka balta?

Kai tuokiatės antrą kartą, svarbu apsispręsti dėl suknelės, santuokos vietos, vaikų iš pirmosios santuokos įtraukimo. Bet apie viską iš eilės.
Jei norite vilkėti tradicišką baltą nuotakos suknelę, pirmyn. Nėra jokių tai draudžiančių taisyklių. Pirmosios santuokos anuliavimo procesas sudėtingas, tačiau tam tikrais atvejais įmanomas. Jei norite tuoktis bažnyčioje antrą kartą, pasikalbėkite apie tai su savo parapijos kunigu.
Jei turite vaikų, įtraukite juos į vestuvių planavimo procesą. Tai puiki galimybė parodyti vaikams, kad jie Jums svarbūs ir tokie išliks į šeimą atėjus Jūsų partneriui.Ką dovanoti šia proga? Geriausia dovana antrųjų vestuvių proga – povestuvinė kelionė. Pasirinkite kelionių agentūrą ir šalį, o svečius informuokite apie galimybę prisidėti prie Jūsų kelionės. Taip pat apsvarstykite galimybę tuoktis užsienyje. Tai labai populiaru tuokiantis antrą kartą.

Kaip įtraukti vaikus?

Pirmiausia paklauskite vaikų, ar jie nori dalyvauti vestuvėse. Jei taip, pasiteiraukite, kaip jie norėtų prisidėti prie organizavimo. Neverskite nieko daryti per prievartą. Klauskite vaikų nuomonės apie vietą, muziką, patiekalus ir kt. Jei vaikai turi meninių gabumų, leiskite jiems padaryti kvietimus ar papuošti šventės vietą. O gal vaikai norėtų padainuoti ar padeklamuoti eilėraštį vestuvėse? Suaugusiems vaikams galima pasiūlyti būti vestuvių liudininkais. Nesvarbu, kokio amžiaus yra vaikai, jiems visada svarbus tėvų dėmesys.

Kaip išvengti „minų lauko“?

Vestuvės yra šeimos šventė, sukelianti daug emocijų. Net jei besituokianti pora nesureikšmina šio įvykio, visada atsiras artimųjų, turinčių tam tikrų vilčių ir lūkesčių. Antrosios vedybos kartais primena minų lauką su keliais papildomais pagrindiniais žaidėjais. Buvę sutuoktiniai, jų tėvai, jūsų tėvai, tėvų antrosios pusės, jei jie vedę dar kartą, bendri ir atskiri vaikai. Trumpai tariant, komplikacijų gali kilti dešimteriopai daugiau, nei galvojate.
Buvusiam sutuoktiniui geriau pranešti apie vestuves gerokai anksčiau, ypač jei vienas ar abu besituokiantys turi vaikų. Vaikai, sužinoję apie pakartotinę vieno iš tėvų santuoką, išgyvena skirtingas emocijas. Dažnai giliai širdyje vis dar tikisi, kad kada nors jų tėvai vėl bus kartu. O štai atsiranda žmogus, kuris gali sugriauti šią iliuziją. Nesvarbu, kokio amžiaus yra vaikai, Jūs turite išklausyti jų nuomonę, nuoširdžiai pasikalbėti ir paaiškinti, kas pasikeis, o kas ne po antrųjų vedybų.
Kita dilema, ar kviesti buvusius uošvius į vestuves? Kalbu apie tuos atvejus, kai ir po skyrybų Jūsų santykiai išlieka puikūs. Ar jie norės dalyvauti?
Kai pirmasis sutuoktinis miręs, jo tėvams tai yra galimybė pamiršti sielvartą ir pasidžiaugti nauja sąjunga. Tačiau šiais laikais santuokos įprastai nutrūksta dėl skyrybų, po kurių lieka daug neigiamų emocijų, todėl gerai pasvarstykite, koks sprendimas būtų tinkamiausias.
Pirmą ar antrą kartą tuokiatės, ši diena turi būti įsimintina. Jei Jūsų antrajai pusei tai pirmosios vedybos, parodykite, kad Jums jos nėra mažiau svarbios. Vestuvių dieną pakvieskite dalyvauti artimus žmones, kuriuos mylite ir kurie myli Jus, linki laimės santuokoje. Prisiminkite, kad jei įvertinsite savo tėvų, vaikų ir, svarbiausia, būsimo sutuoktinio jausmus, parodysite dėmesį ir supratimą, vestuvės taps nuostabia švente, kurios netemdys joks debesėlis
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
12
Komentarai
2012-12-05 14:29
kristuttea
ketinu antra karta teketi del sukneles ir neapsisprendziu noriu baltos manau su balta ir busiu :)
2011-08-22 12:10
susizadejusi
su anglu... vestuves kita vasara...jis norejo, kad buciau su balta suknele, nes santuoka turi prasideti kaip knyga nuo naujo puslapio... (leiskite paklausti, o kas pries pirmaja santuoka buvote "neprisidirbe")...
mano megstama spalva -raudona, todel norejau tuoktis su raudona...ir, aisku jis man tokia suknele ir nupirko- ji man labai patinka, bet pradejau galvoti, o kodel gi nepaklausius savo suzadetinio ir neisigijus baltos...
ex kviesti tikrai neketinu, bet jo ir mano vaikai priima musu santuoka ...
pirmasias vetuves, kai mes jauni, dazniausiai organizuoja tevai, o antrasias galime kelti kokias norime...
pernai antra karta istekejo geriausia mano drauge (LT) ir manes(UK) nepakviete..mane labai nuvyle jos toks poelgis... nors dabar manau, kad musu vestuvese dalyvaus tik musu suauge vaikai... ir, aisku, pasidovanosime sau povestuvine kelione vietoj vestuviu...
nors, cia, Anglijoje, kvietimuose paraso, kad uz restorana kiekvienas svecias susimoka uz save;)
ir nesutinku su Saulute, kad antra santuoka prastesne uz pirmaja...pirmoji-jau praeitis, o antroji...gal tikrai bus tas zmogus, kuris slaugys tave mirties patale;) taigi...
Anglijoje visos teka su baltomis suknelemis-nesvarbu, kad ne pirma karta...visai grazi tradicija...
2010-04-02 17:50
tapati
aisku tinka kas cia per klausimas?!
2010-03-22 17:04
Vilma
Tinka ta balta spalva, juk vestuves!!!nesvarbu kelntos.
2010-03-22 12:25
232
Jeigu jau pyksta gimine ir vaikai, tai reikia sneketis, aiskintis, kodel jie pyksta? kas negerai? sneketis, sneketis,snenetis...
2010-03-21 23:32
Ugne
Na jau tikrai, gryzti su ziedais ir ka pasakys? papyks siek tiek ir manau nusiramins gimine:)
2010-03-21 21:28
Indre
Jeigu jau vaikai ir visa gimine pries...hmmm sudetinga situacija. Mauti i Maldyvus, susituokti, ir tiesiog fakta konstatuoti.
2010-03-21 16:53
Saulute
o ka daryti, jei vaikai priestarauja antrai santuokai, busimi uosviai keikia, ex po langais guli.... net ir vestuviu nebesinori:) o gal tikrai, itraukti vaikus, tevus, ex'us visus ir gausis puikios antros vestuves :D

nemanau, kad reikia juokint pasauli su balta suknele ir iskilmem.. juk balta simbolizuoja svara, skaistybe ir t.t. - prie ko cia antra santuoka?
2010-03-21 14:50
Laime
Paskaiciau straipsni apie antras vestuves, ir prisiminiau Puka, kuris jau sesta karta vede:) Ot kiek kartu laimes zmogus ieskojo...:))))
2010-03-21 14:33
simona
Antrosios vestuves gali buti dar didesne svente :)
juoda balta suknele - super :) svarbiausia, kad sutikome antra zmogu, su kuriuo norime dalintis savo santuokine laime :) uhuuuu :)
geru ideju :)