KONKURSAS: RENT BOUTIQUE IEŠKO STILINGŲ VESTUVIŲ VIEŠNIŲ


APIE GĖLIŲ SPALVŲ REIKŠMĘ

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Retai susimąstome, kokią reikšmę turi gėlės ir ko linkime jas įteikdami. Sakoma, kad kiekviena gėlė, jos aromatas ir spalva turi reikšmę. Anksčiau merginos ir ištekėjusios moterys mielai šifruodavo dovanotos puokštės reikšmę ir net skaičiuodavo joje esančius žiedlapius. Pavyzdžiui, gerberos reiškė flirtą, lengvą susižavėjimą, pakalnutės – prisipažinimą meilėje, o kardelis buvo laikomas pastovumo ir rūpestingumo simboliu.  Pakalbėkime ir dabar  apie tai.
 
 
 

Susipažinkime su gėlių spalvų reikšmėmis

G E L T O N A – aukso spalva, tad dovanodami geltoną puokštę mes linkime sėkmės ir turtų. Geltonos gėlės sukuria šilumos, šviesos, lengvumo ir linksmybių įspūdį.
R A U D O N A – aistros, jausmingumo ir gyvenimo jėgos simbolis.
B A L T A – dvejopą reikšmę turinti spalva. Vienu atveju tai džiaugsmo ir šventės simbolis, kitu – senatvės ir mirties.
O R A N Ž I N Ė reiškia jausmingumą, išdidumą, ambicijas, įtarumą. Oranžinės spalvos gėlės siejamos su saulės simbolika. Ši spalva taip pat yra šeimos ir meilės spalva. Žmonės, mėgstantys šią spalvą, dažniausiai yra optimistai, be galo draugiški, jaučiasi gerai, kai gali mylėti. Ši spalva išvalo galvą nuo blogų minčių, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, skatina laimės hormonų gamybą, padeda atsikratyti blogos nuotaikos.
Ž A L I A – dvejopa spalva. Ji reiškia pavasarį, vaisingumą, nemirtingumą, simpatiją, taip pat yra egoizmo, depresijos, inertiškumo, abejingumo simbolis.
Ž Y D R A simbolizuoja sielą, dievišką, kitokį pasaulį.
M Ė L Y N A reiškia nuoširdumą, protą, dievobaimingumą.

Apie gėlių reikšmes

Populiarioji rožė dar ir dabar laikoma meilės simboliu. Seniau raudona rožė taip pat reiškė aistrą, meilę ir grožį, balta – nekaltybę, skaistumą ir švelnumą, rožinė – švelnų prieraišumą, o geltona buvo turto ir saulės simbolis. Šią gėlę mėgstantys žmonės yra savimylos, dievina komplimentus ir pagyras. Dovanojant ją linkima šalto racionalumo mylint ir didelių reikalavimų gyvenime.
Dovanojant leliją linkima būti nuoširdžiam, lengvai bendraujančiam, turėti daug draugų ir nuolatos būti dėmesio centre. Manoma, kad žmogus, kuriam patinka ši gėlė, yra linkęs į atsargumą ir užgaulumą.
Jurginu linkima tvirtais ir dideliais žingsniais žengti gyvenimo keliu, būti laisvam ir nepriklausomam. Jurginas reiškia pasitikėjimą, kantrumą. Šią gėlę mėgsta namus ir šeimos židinį puoselėjantys žmonės.
Pakalnutė – prabangos ir dėmesio troškimo simbolis. Ja linkima būti smulkmeniškam, pedantiškam ir atsargiam. Pakalnutę tinka dovanoti vestuvių proga, nes ji yra ištikimybės ir skaistumo simbolis.
Begalinės meilės simbolis buvo tulpė. Tai besikeičiančių nuotaikų gėlė. Tačiau ji simbolizuoja nuoširdumą, atvirumą ir laimę. Žmonės, dievinantys šią gėlę, blaiviai vertina gyvenimą, bet jiems nelabai sekasi meilėje... Geltona tulpė siejama su meile be atsako, raudona reiškė aistringą meilę, o balta – apgaulingą meilę.
Saulėgrąža – pakilaus ir žodžio kišenėje neieškančio žmogaus gėlė. Ją dovanojant linkima energijos, sveikatos, pasitikėjimo savimi bei pinigų, jei pamenate, geltona spalva reiškia sėkmę ir turtus.
Orchidėją dovanojantis žmogus nori pasakyti, kad nebūtum užsispyręs ir ambicingas. Ja linkima būti kantriam ir įgyvendinti savo sumanymus.
Gvazdikas – pati palankiausia gėlė, ji tinka visoms šventėms, nes neša laimę, simbolizuoja pagarbą ir meilę šeimoje.
O amarilės, nepriklausomai nuo spalvos, buvo laikomos išdidumo simboliu.
Mėlyni ir balti irisai – taikos ženklas.
Svarbiausia, pasirinkti tokias gėles, kurios Jums kelia nuotaiką, suteikia teigiamų emocijų, o jų reikšmė – tai tik žmonių sugalvotos teorijos.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2016-11-02 15:11
Lina
Darija, Jūsų nuoroda neveikia. Ar turėjote omenyje https://www.beatricesgeles.lt/vestuves/ svetainę? Esu iš čia pirkusi gėlių puokštę dukterėčios vestuvėms. Galiu patikinti, kad darbą atliko tikri meistrai.
2016-09-30 16:09
Darija
Be galo mėgstu irisus. Nelabai svarbu kokia jų spalva. Bet pati gėlė tokai tyra, graži. Labai mėgstu juos. Ar įmanoma vestuvines puokštes padaryti iš jų? Gražios vestuvinės puokštės čia https://www.beatricesgeles.lt/vestuves/, bet ar įmanoma užsakyti ir pagaminti puokštę iš irisų?? Gal kažkas gali atsakyt?
2011-05-21 13:35
Dovile
o kokios cia geles,kur siote foto pavaizduotos? man lb grazi paprasta puokste
2011-05-03 01:06
enrika
Man labai orginali,grazi vestuvine puokste pasirode Kate is pakalnuciu,as svo vestuvem irgi rinksiuos tokia puokste=)
2010-08-01 23:05
erika
Noreciau puokstes raudonu ir geltonu geliu :)
2010-04-05 13:09
salomeja
gera informacija ir labai naudinga:)
2010-04-02 18:12
tapati
Dabar zinosiu pagal kokius kriterijus rinktis puokste :) Aciu
2010-03-25 13:29
nuotaka
man tai grazu rugegeliu puokste, noriu jos:)
2010-03-23 14:55
skaiva
zinosiu geliu reiksmes, ir kai dovanosiu kam nors puokste, rinksiu tokias geles, kurios nestu geri, siluma, dziaugsma.. puiku:)
2010-03-22 17:58
aure
va va, man gvazdikai labai patinka:)