Pasipiršimo scenarijus Nr.11


EGZOTIŠKOS VESTUVĖS SU „BAREFOOT BRIDE TENERIFE“

Vis daugiau porų svarsto apie galimybę vienas kitam amžiną meilę prisiekti svečioje šalyje. Ypač patrauklus atrodo toks kraštas kaip Tenerifė, kuris apdovanotas nuolatiniu šiltu klimatu. Tačiau nepaisant noro, poras pristabdo tai, jog nesusidoros su įvairiais rūpesčiais – juk ten jie nieko nežino! Tokiu atveju, tarsi gerąją fėją krikštamotę, kuri gali išpildyti norus, pagalbon galima pasikviesti Dovilę Urbanaitę. Dovilės „sąskaitoje“ tiek patirtis, tiek entuziazmas, tačiau – apie viską nuo pradžių.
1. Dovile, papasakok, ką veikei Lietuvoje ir kaip atsidūrei Tenerifėje? Kaip į tavo gyvenimą atėjo mintis planuoti vestuves Tenerifėje?
Iš Lietuvos išvažiavau tik baigusi mokyklą, nes įstojau į Liverpulio (Šiaurės Anglija) universitetą. Dar universitete buvau labai aktyvi, įsitraukusi į įvairią veiklą, o antrajame kurse pradėjau dirbti renginių organizavimo kompanijoje. Po studijų planavau tęsti darbus Londone, bet tada... įsimylėjau ir į Londoną neišvažiavau. Būtent ta meilė mane ir atvedė į Tenerifę, kur dėl darbo reikalų turėjo kraustytis mano vaikinas. Taip be galo aktyvų mano gyvenimą staiga pakeitė ispaniškas „mañana“ – ramybė, atsipalaidavimas, neskubėjimas niekur. Žaviuosi gyvenimu Tenerifėje, bet labai trūko mylimos darbo su renginiais veiklos, o matant nuostabius Tenerifės kraštovaizdžius mintys ėmė suktis apie vestuves... Pagalvojau: „Juk ši sala – tiesiog pasakiškai nuostabi vieta sutuoktuvėms!“.Norėdama įgauti daugiau žinių apie vestuvių planavimą, pradėjau nuotolines studijas „UK Academy of Weddings & Events Planning“, kur studijavau vestuvių planavimą ir stilistiką.
Papasakok, apie mokslus ir ko jus mokė.
Studijų programa labai įdomi ir puikiai sukombinuotos teorinės ir praktinės žinios. Kurso pradžioje studentui paskiriama įsivaizduojama pora su nustatytu biudžetu, tam tikra vestuvių idėja ir taip toliau. Kiekvienas atsiskaitymas – lyg vis skirtinga vestuvių planavimo dalis. Pavyzdžiui, parinkti realiai Tenerifėje egzistuojančias ceremonijos vietas ir jas pateikti klientui, detaliai suplanuoti biudžetą ir vestuvių programą, sukurti stilistiką, spręsti įvairiais realiai iškylančias problemas. Studijuojama susipažinau su daugybe tiekėjų Tenerifėje, sužinojau apie vestuvių ypatumus šioje saloje, apsilankiau nuostabiausiuose kampeliuose, kuriuose organizuojamos tuoktuvės… Tad, kai šioje saloje sumanė susituokti draugai, kaipmat nutariau jiems padėti suplanuoti jų šventę. Viskas praėjo tobulai – pora tuokėsi ant jūros kranto, basi, švietė saulė, dangus buvo žydras, šalia ošė vandenynas. Pagalvojau: „Nerealu, noriu dar tokių suplanuoti!“. Taip ir atsirado „Barefoot Bride Tenerife“ – saulėtų vestuvių planuotojas Tenerifėje.
2. Kas yra tavo pagrindiniai klientai? Iš kokių šalių? Ar daug porų domisi vestuvėmis Tenerifėje? Nuo ko prasideda visas planavimas?
Tikrai labai daug porų domisi galimybe susituokti šioje amžinos vasaros saloje. Gaunu žinučių nuo lietuvių, anglų, airių, lenkų, islandų, bulgarų... Daugybė porų svajoja apie itin romantiškas vestuves tiesiog dviese, ant jūros kranto, o vėliau pasilieka Tenerifėje savo medaus mėnesiui. Kai kurie kartu pasikviečia šeimos narius ir artimiausius draugus, bet dažnai vestuvės Tenerifėje, visgi, yra tikrai nedidelės – apie dvidešimt žmonių. Poros renkasi kur kas intymesnę atmosferą, kartu su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis. Taip pat itin dažnai čia susituokti nori poros kilusios iš skirtingų šalių. Tai tikrai puikus sprendimas, nes galima išvengti ilgų diskusijų, kurio partnerio gimtojoje šalyje tuoktis. Taip pat pastebėjau, kad daug porų domisi įžadų atnaujinimo ceremonija. Ši tendencija kol kas nėra labai populiari tarp lietuvaičių, bet neabejoju, kad laikui bėgant atsiras vis daugiau įžadų atnaujinimu susidomėjusių tautiečių. Man ši idėja labai graži – poros, kartu praleidusios kelis dešimtmečius, nori atšvęsti faktą, kad net po tiek metų meilė dar vis liepsnoja jų širdyse ir jie atrado savo antrąją pusę, gyvenimo partnerį. Kai kurios poros pasakoja, kad tuokėsi būdami labai jauni, itin taupydami savo vestuvėms, tad dabar, kartu praleidę daugybę metų, būdami finansiškai stabilūs, jie nori iškelti įspūdingą vestuvių puotą ir pasidžiaugti, kad drauge nuėjo tokį ilgą kelią. Vestuvių planavimas prasideda nuo idėjos sukūrimo. Daug bendrauju su pora, stengdamasi kuo geriau juos pažinti, sužinoti, kas jiems patinka ir apie ką jie svajoja, kiek žmonių dalyvaus jų vestuvėse, kiek pinigų jie yra suplanavę tam skirti. Tuomet siūlau jiems tinkamus variantus ir renkame vestuvių vietą – dažnai tam pasirenkama bažnyčia, po kurios vyksta romantiška ceremonija ant jūros kranto...
3. Pasakojai apie dvi ceremonijas – bažnyčioje ir ant smėlėtos pakrantės. Kur čia slypi visa paslaptis ir kuri santuokos ceremonija tikroji? 
Poros, negyvenančios Tenerifėje ar čia neturinčios nekilnojamo turto, oficialiai gali susituokti tik bažnyčioje. Tuomet, po santuokos bažnyčioje, jie keliauja į pajūrį, kur jų laukia romantiška vestuvių ceremonija ir įžadų davimas. Kai kurios poros, nenorinčiostuoktisbažnyčioje,pasirenkatikromantiškąvestuviųceremoniją (taip vadinamą „blessing“ – liet. „palaiminimas“), o santuokos dokumentus susitvarko savo šalyje prieš ar po ceremonijos Tenerifėje. Tad sunku atsakyti, kuri santuokos ceremonija tikroji. Teisiškai – ta, kurios metu pasirašomi santuokos dokumentai. Tačiau emociškai tikroji santuokos ceremonija yra įžadų davimas vienas kitam ir amžinos meilės prisiekimas. Visos mano matytos vestuvių ceremonijos čia tiesiog atima žadą – nuostabūs kraštovaizdžiai, tobulas oras ir du vienas kitą be galo mylintys žmonės. Būtent ši ceremonija visoms poroms ir yra tikroji jų santuokos diena.
4. Ką reikia įvertinti prieš nusprendžiant tuoktis Tenerifėje?
Visų pirma – vestuvių datą. Tobulas klimatas leidžia Tenerifėje tuoktis visus metus, tačiau svarbu įvertinti, kad vasaros čia tikrai karštos – būkite tam pasiruošę. Intensyvūs apsauginiai kremai ir kepurės nuo saulės yra būtini. Apgalvokite ir savo aprangą: sunkios medžiagos suknelė ar jaunikio kostiumas, ko gero, ne pats geriausias sprendimas, nes gausiai prakaituosite, bus varžomi jūsų judesiai. Jei ne itin mėgstate didžiulį karštį, rekomenduoju tuoktuvėms rinktis ankstyvą rudenį ar vėlyvą pavasarį. Mano nuomone, tai pats geriausias metas vestuvėms šioje saloje.
Taip pat nepamirškite pagalvoti apie vestuvių biudžetą. Ar planuojate sumokėti už savo svečių lėktuvo bilietus ir jų apgyvendinimą? Kokie yra jūsų prioritetai: prabangi vestuvių vieta, įvairios pramogos, nuostabus maistas ir gėrimai? Papasakokite savo vestuvių planuotojai apie numatytą biudžetą ir savo svajones – taip ji jums siūlys tik būtent jūsų vestuvėms ir biudžetui tinkamas vietas ar tiekėjus, patars, kur būtų galima sutaupyti, ir tinkamai paskirstys finansus. Šimtai įspūdingų viešbučių, paplūdimio klubai, paplūdimiai, golfo laukai, kalnai... Pasirinkti tinkamą vestuvių vietą Tenerifėje gali būti tikrai painu, tačiau iš anksto apgalvojus kiek kam galite išleisti, tai taps kur kas lengvesne užduotimi.
Na, ir, žinoma, jau minėti dokumentai – ar rinksitės bažnytinę santuoką ir tvarkysite dokumentus saloje, o gal tiesiog nukeliausite į santuokų rūmus po ceremonijos Tenerifėje?
5. Papasakok, kaipdažniausiai atrodo vestuvės Tenerifėje? Kiek žmonių dalyvauja, kaip elgiamasi su svečiais: kur jie gyvena, ką veikia? Kaip atrodo vestuvių diena nuotakai ir jaunikiui? Ar daroma kažkas neįprasto, pagal salos papročius?
Populiariausios gana nedidelės, maždaug dvidešimties žmonių vestuvės. Svečiai dažniausiai apgyvendinami viloje ir su jaunaisiais praleidžia bent kelias dienas po vestuvių, kartu keliauja po salą, leidžiasi į įvairias ekskursijas.
Kiekviena vestuvių diena čia atrodo skirtingai – galiu papasakoti vieną iš galimų scenarijų. Vestuvių rytą mūsų grožio specialistų komanda gražina nuotaką, kol ši mėgaujasi rytine kava. Tuomet visi keliauja į ceremonijos vietą. Saulė, skaisčiai žydras dangus, jūros ošimas, baltas smėlis, gyvomis gėlėmis puošta tuoktuvių arka, romantiški gitaros akordai. Po jausmingos vestuvių ceremonijos svečiai mėgaujasi šalta sangria, kol jaunavedžiai įsiamžina vestuvinėje fotosesijoje. Tuomet visi užsiima įdomia veikla, pavyzdžiui, leidžiasi į kelionę laivu ir grožisi šalia plaukiojančiais delfinais. Vakare jų laukia nuostabi vakarienė, saulėlydis, gyva muzika, magas, flamenko šokėjai.
Taip pat Ispanijoje populiaru tuoktis vakare, kai saulė jau nebe tokia intensyvi. Ši tradicija tampa gana populiari tarp tik dviese besituokiančių porų. Rytą jie praleidžia niekur neskubėdami, mėgaudamiesi pasiruošimu, tuomet įsiamžina romantiškoje fotosesijoje ir galiausiai tuokiasi vakare. Po ceremonijos stebi saulėlydį ir vakarieniauja žvakių šviesoje – smagu matyti, kad užuot visą dieną skubėję, sutuoktiniai turi laiko tiesiog mėgautis kiekviena akimirka ir vienas kitu.
Tačiau, iš tiesų, visos vestuvės čia yra skirtingos. Kadangi tuokiu poras iš įvairiausių pasaulio kampelių, jie visi čia atkeliauja su savo tradicijomis ir norais, tad kiekviena šventė – išskirtinė. Svarbiausias dalykas, kuris vienija visas vestuves Tenerifėje – nepaprastai gera atmosfera. Tenerifė tiesiog turi tą magišką laimės aurą.
6. Kur dažniausiai švenčiamos vestuvės Tenerifėje? 
Įspūdingi viešbučiai ant jūros kranto yra tikrai populiarus pasirinkimas. Tačiau poros renkasi ir kitus variantus – paplūdimio klubus, golfo laukus, jachtą ar jaukų tradicinį ispanišką tapas restoraną. Labai mėgstu nestandartines idėjas ir visuomet skatinu jaunuosiuos nesilaikyti jokių įprastinių „normų“ ir praleisti vestuvių dieną būtent taip, kaip jie iš tiesų nori.
7. Kiek maždaug kainuoja vestuvės, apie kurias pasakojai?
Vestuvių Tenerifėje kainos tikrai prieinamos kone kiekvienam. Kaina svyruoja priklausomai nuo to, kiek žmonių dalyvaus ir kokią ceremonijos vietą pasirinksite. Pradinis biudžetas – nuo tūkstančio eurų, jei norite kuklios ceremonijoms tik jums dviem. Jei planuojate turėti svečių ir įdomesnių pramogų, vestuvių biudžetas bus apie 4-6 tūkstančius eurų. Tačiau kaina yra individuali – tikslų biudžetą galiu pateikti tik pasikalbėjusi su pora ir sužinojusi daugiau detalių apie jų svajonių šventę.
8. Dažnai nusprendę tuoktis svetur lietuvaičiai bijo pasitikėti planuotojomis ir eina į kelionių agentūras. Papasakok, kuo skiriasi tavo paslauga ir planuotojos-agentės iš kelionių agentūros?
Pagrindinis skirtumas – lankstumas ir dėmesys klientui. Kelionių agentai dažniausiai bendradarbiauja su keliais viešbučiais ir siūlo tuos pačius standartinius paketus savo klientams – tas pats fotografas, tas pats tortas, ta pati nuotakos puokštė... Nemanau, kad vienas pasiuvimas visada tinka visiems. Dauguma porų nori, kad jų vestuvės atspindėtų juos: nori asmeniškumo, detalių, istorijos. Prieš pradedant vestuvių planavimą daug bendrauju su pora ir stengiuosi juos pažinti, nes noriu, kad kiekviena šventė būtų išskirtinė. Atsiranda asmeninis ryšys – pažinodama porą galiu parinkti būtent jiems tinkamas ceremonijos vietas, tiekėjus, pramogas, sukurti vientisą vestuvių stilių. Taip pat, kadangi mėnesius, o kartais ir metus, kartu planuojame vestuvių dieną, jaunavedžiai įgauną pasitikėjimą manimi ir jaučiasi kur kas saugesni žinodami, kad būtent aš koordinuosiu jų vestuvių dieną ir būsiu šalia.
9. O kaip su paslaugų teikėjais? Kokių jų čia yra ir ką rekomenduotumei skraidintis kartu?
Tenerifėje yra tikrai daug puikių profesionalų – muzikantų, fotografų, operatorių, grožio specialistų. Girdėjau, kad Karibuose nuotakos negali susikalbėti su savo angliškai nešnekančia vizažiste, tad rezultatu dažnai lieka, švelniai tariant, ne itin patenkintos... Tenerifėje taip tikrai nenutiks: turime daug ir patikimų paslaugų teikėjų (net ir lietuviškai šnekančių!). Tačiau, jei visgi svarstote apie galimybę kartu atsiskraidinti paslaugų teikėjus, pagalvokite apie renginio vedėją ir DJ – jie tikrai padės sukurti nuostabią atmosferą, pasirūpins, kad svečiai nenuobodžiautų. Be to, jie žino, koks yra lietuvių humoro jausmas, kas jiems patinka.

Rekomenduojama:

 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2018-01-04 14:18
Milita
Na vestuvės Tenerifėje yra vertos dėmesio, ten tikrai gražu. Mums jau tai negalioja, kadangi su vyru jau esame susituokę. Kadangi skrydžiai į Tenerifę dabar geromis kainomis http://skrydziaiitenerife.lt/ , nusprendėme ten nukeliauti atostogauti dar kartą.