Vestuvių rytas! Kur jis? Kur ji? Kur jie abu?


S. URBONAS: APIE ŠEIMOS PUOSELĖJIMĄ IR LAIKĄ VIENAS KITAM

Nuotraukoje Simonas Saimis Urbonas su žmona Ieva
Gyvenimo tempas – vis greitėja, laiko – mažėja. Kai atrodo, kad jo nedaug, kam svarbiausia jį skirti? Šis Simono Saimio Urbono parašytas, neredaguotas tekstas gali padėti rasti atsakymą.
 ‪#‎PabūkiteDviese‬
„Diena per savaitę, savaitgalis per mėnesį ir savaitė per metus.“ Tai laikas, reikalingas kiekvienai porai. Svarbiausia – dviese.
Greitas šiuolaikinio gyvenimo tempas, prioritetų pasiskirstymas, stipriai įsigalėjusios visuomenės normos siekti karjeros, gero uždarbio ir ne visiems įkandamo naujo būsto tema lemia, jog šeimoje atsiranda šaltumas ir susvetimėjimas. Gyvenimas dėl rytojaus atima šiandienos džiaugsmus, į antrą planą nustumia džiugias smulkmenas. Ne, ne todėl, kad mes to norime! O todėl, kad puoselėti santykius nebeužtenka jėgų...
O kas mums gali parodyti, mus perspėti, kad tolstame nuo savo antrosios pusės? Dažniausiai tai pamatome tik tada, kai jokios kelionės padėti nebegali. Diena iš dienos gyvename su žmogumi po truputį nuo jo toldami. Pamažu bendravimas namuose virsta tik trumpais pokalbiais apie buitį. O vis retesnes išvykas į gamtą pakeičia „bendra kelionė“ apsipirkti prekybos centre...
Norėdami teisingai suprasti laiko #PabūkiteDviese prasmę ir dar gauti iš to naudos, pirmiausia turėtume pagalvoti, kodėl mes tai darome. Ar esate patyrę situaciją, kai ilgus mėnesius planavote šeimos išvyką, galų gale jos sulaukėte, o važiuodami automobilyje su savo antrąja puse net nesišnekėjote? Nes pasiruošimas ir kelionės rūpesčiai užgožė pačią esmę – džiugiai pabūti kartu.
Buvimas dviese turi būti kuriamas šiandien, čia ir dabar. Kartu gaminant vakarienę, žiūrint filmą, geriant arbatą. Santykius reikia kurstyti kasdien. Tam nebūtina, kad vyras neštų kalnus rožių, o moteris namuose nuolat vaikščiotų pasitempusi. Svarbu nuolat sau priminti, kad būtent su šiuo žmogumi gyvename ne veltui.
Kartais moterys pernelyg susikoncentruoja į motinystę, sutuoktinį nustumdamos į antrą planą. O problema yra ne vaikai, o klaidingai sudėlioti prioritetai. Moterys turi itin stiprų motinystės jausmą, tačiau vaikus užauginti brandžiomis asmenybėmis reikia abiejų tėvų. Vyrai, kuriems trūksta moters dėmesio, daug mažiau bendrauja su savo atžalomis. Todėl verta išmintingai laviruoti tarp mamos ir moters vaidmenų. Juk nebus laimingesnių mažylių negu tie, kurie kasdien mato darnius ir visaverčius tėvų santykius?
Dėkokite ir pasidžiaukite. Niekas kitas taip neskatina artumo kaip pagyrimas, pastebėjimas, kai mylimas žmogus padaro kažką gero, padėka kad ir už visišką smulkmeną (tarkim, išplautus indus, išneštas šiukšles). Buitis tokius mažmožius paverčia savaime suprantamais ir mes dažnai bakstelim pirštu tik tada, kai kažkas netenkina. Gražūs žodžiai glosto širdį. Laiku parodyta nuoširdi šypsena skatina norą kaskart sugrįžti ir apkabinti. Net po 10 ar 20 bendro gyvenimo metų.
Turėkit bendrų užsiėmimų, tik ne per daug. Pabūti atskirai, palaikyti santykius su žmonėmis už šeimos ribų, būtina taip pat. Tai įneša paslapties, skatina norą konkuruoti ir vėl užkariauti.
Namuose turime teisę atsipalaiduoti. Bet nepamirškite: santykiai yra kūryba, tarsi žaidimas, kai šiek tiek priartėjame, o tada vėl nutolstame. Todėl NIEKAS nepaprieštaraus, moteris su suknele namuose yra tarytum karalienė.
Kartkartėmis savo vaikučių globą patikėkite seneliams arba draugams. Grįšite tik labiau jų pasiilgę, o laikas, praleistas tik dviese, suteiks jėgų ir kantrybės ramiai spręsti kasdienius rūpesčius.
Būkite spontaniški. Netikėtos išvykos, staigmenos ir bet kokie kiti nesuplanuoti dalykai sukuria intriguojančią atmosferą poros santykiuose. Kartais leiskite sau pasielgti taip, kaip niekada nedrįsote, bet apie tai svajojote. Bet kokią aistrą žudo dienotvarkė ir rutina. Todėl žaiskite su ja, neleiskite sau patikėti, kad jūsų poroje nusistovėjęs bendravimo režimas yra vienintelis ir teisingas.

Dalinkitės ir padėkit kitiems tai sužinoti!

Rekomenduojama paskaityti daugiau apie: 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai