Išskirtinės rankų darbo idėjos nuotakų stiliui


AUKSAS GALI BŪTI IR JUODAS

Ar žinojote, kad lingvistine prasme žodis auksas reiškia geltonas? Taigi, auksiniai žiedai nuo seniausių laikų yra vedybų simbolis. Kaip išgaunamos kitos spalvos? Ką dar turime žinoti apie aukso spalvą?
 

Kaip išgaunamos aukso spalvos?

Kitos aukso spalvos išgaunamas maišant jį su tam tikrais priedais. Kiekvienas dirbinys turi prabą, kuri parodo, kiek aukso yra lydinyje, pavyzdžiui, 585 praba turi: ne mažiau kaip 58,5 proc. aukso ir 41,5 proc. kitų priedų. Būtent nuo priedų ir priklauso aukso spalva. Įdomu, kaip seniau buvo išgaunamos aukso spalvos? Juvelyrai naudojo tam tikras kitų metalų, tokių kaip varis, sidabras ir kt., proporcijas. Šiandien, pažengus technologijoms, galime naudoti jau parengtus priedus tam tikroms spalvoms išgauti.

Kokios gali būti aukso spalvos?

Šiuo metu auksas gali spindėti raudona, geltona, balta spalva ir metaliniu-lediniu atspalviu. Ar žinojote, kad yra juodos spalvos auksas? Taip, auksas gali būti ir juodas.
Geriausiai mums žinoma aukso spalva, prie kurios mes ir esame pripratę, yra raudona. Ji gaminama maišant auksą ir varį. Dauguma žmonių jį vadina rusišku auksu. Kodėl? Tai tik dėl spalvos, nes jis niekaip nesusijęs su dirbinio pagaminimu Rusijoje.

Raudona spalva

Geltonas, kartais dar vadinamas žaliuoju auksas išgaunamas, kai į priedą įeina daugiau sidabro. Štai ir visa paslaptis, kaip auksas tampa geltonos spalvos.

Geltona spalva

Baltos spalvos auksas yra labai populiarus. Kaip jis išgaunamas? Tikrasis auksas maišomas su paladžiu arba nikeliu. Pastarasis alergiškiems žmonėms gali būti netinkamas, todėl būkite atsargūs. Labai retai į priedus dedama platinos, nes tai brangus metalas ir balto aukso žiedai dėl to labai pabrangsta. Balto aukso žiedai labai dažnai puošiami deimantais. Kodėl gi ne?

Baltas auksas

Baltas auksas, spindintis metaliniu-lediniu atspalviu, gaunamas, kai balto aukso gaminys padengiamas rodžiu. Po tam tikro laiko rodis gali apsitrinti, tačiau nereikia to bijoti, nes gaminį visada galima atnaujinti, t. y. padengti rodžiu iš naujo. Ar tai brangu? Tiesą sakant, tai tikrai nekainuos daugiau, negu poliruoti rodžiu nedengtą gaminį, kuris nusidėvės greičiau negu dengtas rodžiu. Išduosime paslaptį – rodžiu dengtas gaminys yra tvirtesnis ir atsparesnis įbrėžimams.

Mados viršūnė – juodas auksas

Tai labai gražiai atrodantis švelniai juodos spalvos lydinis. Jis kaip ir metalinio-ledinio atspalvio metalas yra dengtas rodžiu – tik juodos spalvos. Nepakartojimai atrodo balto ir juodo aukso gaminiai su spalvotais brangakmeniais. Ar galite tai įsivaizduoti?
Juvelyrikos pasaulyje yra daug spalvų. Auksas gali būti ir pilkas, ir mėlynas, tačiau kol kas tokių spalvų aukso gaminių labai mažai. Kas žino, kaip bus toliau?
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
26
Komentarai
2013-03-31 20:33
nesamone
kaip gali buti juodas auksas jeigu patys raso,kad dengtas juodos spalvos rodziu,o padengimas visada nusinesioja ir liks tik tradicine aukso spalva
2012-01-27 15:42
Giedrius
myliu Violeta kauniete
2012-01-27 15:41
violeta
myliu giedriu kaunieti
2011-08-31 11:25
Daiva
Man asmeniskai juodas auksas per niuriai atrodo..Lyg butu apjuodes sidabras,kuri reiketu 'valyti'.
2011-01-14 20:02
ruslanas
aukso spalva buvo auksine papuleri tai ir liks tokia,kaip ir pries daugeliu metu....
2010-04-20 20:15
liux
Sitas auksas irgi ziba:)
2010-04-13 20:56
tapati
gal truputi niuroka... Auksas gi turi zibeti :)
2010-04-13 13:39
gintarei
jeigu ka idomaus suzinosi apie si auksa, pasidalink informacija:) aciu
2010-04-13 12:01
gintare
eisiu siand i juvelyrine, pasidomesiu:)
2010-04-12 12:53
gudri
idomus, suintrigavot:)