Pasidaryk pati: dekoruotos žvakės


LIETUVAITĖS MIGLĖS IR CARLOSO VESTUVĖS EKVADORE

Nuotraukos iš asmeninio jaunavedžių archyvo
Miglė ir Carlos. Ji iš geografinio Europos centro, jis iš geografinio pasaulio centro. Ji iš Lietuvos, jis iš Ekvadoro. Ji tarptautinės humanitarinės teisės specialistė, jis Ekvadoro armijos pilotas. Ir viskas dėl to, jog atsitiktinumai kartais būna stebuklingi, o diskusijos apie parašiutus gali baigtis vedybomis.

Vestuvės Ekvadore ypatinga ir pompastiška šventė

Dalyvių skaičius prasideda nuo 100 žmonių, vestuvinių suknelių siluetai dažniausiai yra įkalinti klasikiniuose sprendimuose ir viskuo rūpinasi nuotaka. Tokios yra tipiškos ekvadorietiškos vestuvės. Tačiau susitikus dviem skirtingoms kultūroms neišvengiamai gimsta įdomūs, kūrybingi ir pačius save pranokstantys sprendimai, įprasminantys tai, jog visi mes gyvename po ta pačia saule. Būtent multikultūriškumo siekis paskatino derinti skirtingas tradicijas ir asmeninės istorijos simbolius.

Kaip vyko vestuvės

Kadangi susipažinome Prancūzijoje, ir ji man turbūt visada išliks antraisiais namais, siekėme ir šios šalies kultūrinių atspindžių. Todėl mano suknelei buvo pasirinktas prancūziškas šilko satinas bei Sophie Hallet nėriniai. O man su tėvu įžengiant į bažnyčią skambėjo Edith Piaf „La vie en rose“, kurią tiesiog pasakiškai atliko vietiniai muzikantai. Bažnyčią pasirinkome dėl didingo jos interjero. Kolonialinės epochos bažnytinės architektūros perlas „La Compania de Jesus“, esantis Kito senamiestyje, nustebino ekvadorietiškomis aktualijomis. Bažnyčios Ekvadore ne visuomet turi bažnytinį personalą. Taigi mums teko pasirinkti kunigą, kuris mus sutuoktų. Jį tikriausiai mums parinko pats dangus. Visiems būsimiems jaunavedžiams yra privalomos jaunavedžių paskaitos. Jas vedęs kunigas mus tiesiog pakerėjo. Ekvadoras katalikiška šalis, o vestuvių ceremonija praktiškai niekuo nesiskiria nuo lietuviškos. Tačiau išėjimas iš bažnyčios buvo tikrai įspūdingas. Kadangi Carlos karininkas, mus išeinančius pasitiko išsirikiavę jo tarnybos draugai. Jie pagal Ekvadoro armijos aviacijos paprotį sveikino mus abu, o ypač mane įžengus į aviacijos pasaulį. Ir tikra tiesa – visa tai tampa tavo pasaulio dalimi. Lygiai tokia pačia rikiuote jie sveikino ir atėjus į šventės saloną. Šventei pasirinkome vieną iš sostinės pagrindinių viešbučių, kurio personalas pasirūpino visų mūsų norų įgyvendinimu. Būtent su viešbučio atstove, kuri tapo savotiška vestuvių planuotoja, derinome visus su švente susijusius klausimus – stilistiką, dekoracijų spalvinę gamą, meniu, muzikos repertuarą bei pačios šventės eigą.

Ar jau skaitei apie:

 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai