Kaip skaičiuoti saldumynus, kad jų užtektų


VESTUVINIAI TORTAI 2016

Kaip išsirinkti vestuvinį tortą? Kaip apskaičiuoti, kokio dydžio arba svorio jis turi būti? Kaip išsirinkti gamintoją ir pan. Visi šie klausimai iškyla bene kiekvienai sužadėtinių porai, nes, kad ir kokie skirtingi tiek šventės stiliaus, tiek paties torto variantai būtų, be jo apsieinama itin retais atvejais!
Taigi, ką šiemet renkasi būsimi jaunavedžiai?
Kaip ir kiekvienam pasirinkimui daugiausia įtakos turi jaunųjų skonis, norai, vizija, parinktas šventės stilius ir netgi vieta. Galima pabrėžti, kad tai, kas tikrai svarbu – kokybė. Jaunieji domisi, ieško išskirtinių, įdomių skonių ir mielai dalyvauja degustacijose! Netgi tie, kurie nėra dideli saldumynų gerbėjai, atsakingai renkasi tai, kuo vaišins savo svečius, įsijaučia į smagų ragavimo procesą.
Vieni ateina su aiškia vizija ir pavyzdine nuotrauka, kaip turi atrodyti jų tortas, o kiti klausia konditerijos specialistų arba dekoratorių patarimo. Itin populiarūs dabar yra prieš maždaug porą metų pristatyti „nuogieji“ tortai (angl. naked cake). Jų iš bet ko padaryti negalima, nes geriausiai atrodys tie, kuriuose biskvito ir kremo santykis yra maždaug lygus. Tuomet galima išgauti norimą vaizdą. Šie tortai gali būti visiškai atidengti arba padengti plonu kremo sluoksniu, puošti gyvomis gėlėmis arba uogomis – fantazijai ribų kaip visuomet nėra!
„Liu Patty“ tortai
Be abejonės, pozicijų neapleidžia ir cukrine mase dengti tortai. Visgi neretas pasisako prieš nevalgomą storą cukraus sluoksnį ir ieško alternatyvų. Kaip didžiausią privalumą išskirčiau galimybę tokį tortą paversti „auksiniu“, „sidabriniu“ ir pan. Be to, valgomąją dalį mažiau veikia oro sąlygos, tačiau... dažnas tortas kažkiek sugriūva dėl masės, kuri be nepageidaujamų skonio savybių dar ir prastai pjaustosi bei prideda tortui mažiausiai kilogramą, kartais iki 3−4 kg papildomo svorio.
„Liu Patty“ tortai
Nesudėtinga pastebėti, kad į vestuvių madą grįžo ne tik pūstos suknelės, bet ir daugiaaukščiai tortai. Yra jaunųjų, kurie dėl praktiškumo (jie šiuo klausimu visiškai teisūs!) renkasi mažą tortuką ir mažus pyragaičius, kurių nereikia pjaustyti, tačiau tortas-karalius vakaro kulminacijai šiuo metu pasirenkamas kur kas dažniau!
Kokios naujovės vyrauja?
Išties juokinga skaityti nuotakų komentarus, kuriuose pasakojama apie tris pagrindinius tortų skonius – „Jaunystė“, „Snickers“ ir „Rafaelo“. Baisu! XXI amžiuje, kai siūloma tiek įvairiausių skonių derinių ir jų pateikimo būdų! Konditerijos specialistai siūlo netgi tortus alergijų turintiems žmonėms – tai tortai be glitimo, be kiaušinių ir laktozės. Ar toks tortas gali būti valgomas ir juolab SKANUS? Žinoma! Profesionalūs gamintojai tikrai geba tokius sukurti.
Ko verta nepamiršti?
Be abejonės, pasiūla rinkoje yra milžiniška. Pradėję naršyti internete ar tiesiog „Facebook'e“, rasite tūkstančius puslapių su gaminamų tortų, keksiukų ir kitų gardėsių nuotraukomis. Tikėtina, kad ir kainos ten bus palankesnės, visgi nepamirškite, kad nė viena namų šeimininkė:
  • Negalės išrašyti sąskaitos ir kokybės sertifikato – dokumento, patvirtinančio gaminio kokybę. Tokių dokumentų reikalauja kiekvienas tvarkingas restoranas ar viešbutis / sodyba.
  • Negarantuos, kad prisiims atsakomybę už nekokybišką gaminį (jei taip visgi nutiktų), o ir nurodyti jos kaip gamintojo negalėsite, nes nebus tai patvirtinančių dokumentų.
  • Gali iki galo neišmanyti konditerijos subtilybių, o jų yra daug ir reikalavimai tokiems gaminiams yra itin aukšti!
Linkėčiau nuoširdžiai pasidžiaugti kiekvienu pasiruošimo vestuvėms etapu! Tuo tarpu, kalbant apie vestuvinį tortą, nepamiršti, kad tai ne tik gražus šventės akcentas, bet ir valgomas produktas, kuris turi būti maksimaliai kokybiškas, kad visi svečiai iš tikrųjų galėtų smaguriauti, o ne skųstis skrandžio sutrikimais.

Rekomenduojama:

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS