Šiuolaikinės vestuvės: netradicinė šventė su trupučiu tradicijų


ELENOS IR JEVGENIJ BOHEMIŠKOS, GRACINGOS IR ROKENROLIŠKOS VESTUVĖS

Nuotrauka iš asm. jaunųjų archyvo

Elenos ir Jevgenij vestuvės: „Norėjosi ir seno gero roko, ir bohemiško lengvumo, ir klasikinės gracijos“

1. Kada ir nuo ko pradėjote planuoti vestuves? Kiek laiko tai truko? Kas buvo sunkiausia, o kas maloniausia?

Mes pradėjome planuoti vestuves nuo datos pasirinkimo. Tai buvo lengva! Kadangi esame didžiuliai gamtos mylėtojai, tiesiog negalime gyventi be iškylų ir pasivaikščiojimų prie jūros, svajojome apie iškilmingą dieną būtent vasarą, gamtoje. Taip leidome savo laisvalaikį nuo pat pirmos pažinties dienos ir tai buvo vienas iš daugelio dalykų, kuris mus sieja. Pirmosios mintys ir buvo santuoka prie jūros, paplūdimy. Tačiau, kai susidūrėme su sunkumais ieškodami tinkamos vietos ceremonijai ir vakarui, šį svajonė greit išgaravo. Pradėjome ieškoti užmiesčio sodybos su gražia aplinka (suprantama, grožis yra sąlyginis dalykas, tai reikia tiesiog pajusti.) Vila, kurią išsirinkome šventei - buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Ten buvo viskas, ko norėjome: žalias namo kiemelis su medžiais, ant upės krantų išsidėstę žvejų nameliai, aplink begaliniai laukai, susijungę su žydru dangumi, girdėjosi tik paukščių balsai. Nedvejodami  vilai pasakėme „Taip“! O nuo to momento prasidėjo sunkiausias uždavinys – kaip paversti mūsų svajones tikrove. Vestuves planavome 10 mėnesių ir, manome, tik dėl to turėjome laiko apgalvoti kiekvieną niuansą ir išvengti skubotų sprendimų. Sunkiausia buvo planavimas per atstumą (Jevgenijus dirba užsienyje). Teko skirti tam nemažai laiko ir pastangų, nes bendravimas susirašinėjant ar telefonu ne visada buvo efektyvus. Maloniausias dalykas buvo vestuvinių drabužių pirkimas. Mylime klasiką ir svajojome atrodyti kaip grafai (svajoti neuždrausi !). Netikėjome, kad po pirmojo pasimatavimo abu įsigysime tai, apie ką svajojome. Labai laukėme pamatyti vienas kitą vestuvių dieną, šios mintys kėlė daugiausia jaudulio. 

2. Apie kokias vestuves svajojote? Ką labiausiai akcentavote?

Svajojame apie vestuves, kurios atspindėtų mūsų asmenybę. Vestuves kūrėme sau, todėl nekilo abejonių ir baimių, kad liksime nesuprasti. Atvirkščiai, norėjome, kad ši diena virstų pasakojimu apie mus ir mūsų meilę, apie tai, kad meilė nugali viską. Tikrai nenorėjome įtrauki tradicijų ir jų nebuvo. Mums buvo svarbu likti savimi. Kuriant vestuves buvo begalė dalykų, kuriuos norėjosi įtraukti – tokie mes jau esame. Norėjosi ir seno gero roko, ir bohemiško lengvumo, ir klasikinės gracijos. Labiausiai norėjosi akcentuoti ceremoniją, tą nepakartojamą momentą, kai tari savo antrajai pusei „Taip“.

3. Kokie klausimai kėlė daugiausia baimių ir diskusijų?

Ilgai ir apgalvotai ėjome link šios dienos, tad nesibaiminome. Gąsdinti galėjo nebent mūsų nenuspėjami orai, nes tą dieną norėjosi apjungti tiek daug idėjų. Esame labai dėkingi mūsų vestuvių planuotojai Ingai Klimienei, kuri neleido mums nukrypti nuo temos ir išlaikyti viską vienu stiliumi. 

4.Kodėl nusprendėte planavimą patikėti profesionalams – vestuvių planuotojai? Kaip jos ieškojote ir išsirinkote?

Noras kreiptis pagalbos į profesionalus kilo savaime. Tiesiog neįsivaizdavome, kaip patys galėtume pasirūpinti planavimu, organizavimu, dekoravimu, o dar ir pačios vestuvių dienos koordinavimu. Turime prisipažinti – nesame perfekcionistai, bet vertiname tvarką ir organizuotumą. Turėjome visus ingredientus, reikėjo tik profesionalo, kuris paverstų mūsų svajones realybe. Galima turėti kūrybingų idėjų, rafinuotą skonį ir daug laisvo laiko, bet neturint gebėjimo visa tai sujungti į visumą, vestuvių planavimas gali virsti košmaru. Visgi protingam organizavimui reikia nemažos patirties. Jos ir kreipėmės į vestuvių planuotoją Ingą. Mus labai sužavėjo „Vestuviųšventė.lt“ svetainė ir jos darbų pavyzdžiai. Ieškojome internetu, pasikliaudami savo intuicija. Daugelis profesionalų, dirbančių šioje srityje ir ne tik, vengia savo internetinių svetainių kūrimo galvodami, kad rekomendacijos kalba pačios už save. Deja, taip nėra. Gavome didelį sąrašą rekomendacijų ir susidūrėme su dilema. Vienos poros labai gyrė, kitos atvirkščiai – reiškė savo pasipiktinimą. Mes nusprendėme pasikliauti darbų pavyzdžiais, iš kurių visada galima spręsti apie žmogaus gabumus ir pareigingumą. Po pirmo pokalbio su Inga buvo aišku, kad radome tai, ko ieškojome. Vestuvių planuotojai patikėjome dekoravimo ir floristikos darbus ir, be abejo, pačios šventės organizavimą ir koordinavimą. Šventinį meniu ir desertus derinome patys. 

5. Kaip atrodė tikroji vestuvių diena? Papasakokite plačiau apie visą šventės dieną. Kuo labiausiai džiaugėtės? Kas kėlė didžiausius sentimentus?

Vestuvių diena buvo pasakiška, prabėgo tiesiog vienu įkvėpimu. Prisimename tik artimųjų šypsenas bei laimingus jų veidus, buvo tiek džiaugsmingų emocijų, kad pačios dienos detales teko atkurti iš nuotraukų. Ši diena, be abejonių, mums buvo tobula nuo ryto iki pat vakaro, džiaugiamės kiekviena akimirka. Dėka organizatorės viskas vyko pagal planą, gražiai ir sklandžiai, visi pagalbininkai nepriekaištingai atliko savo darbą. Labiausiai įsiminė ceremonija. Iki šiol prisiminame tą nuostabų lelijų kvapą, kuris sklido iš kupole kabančio gėlių vainiko.

6. Papasakokite apie savo vestuvių dekorą. Kaip gimė idėjos? Kaip sekėsi jas įgyvendinti?

Planuodami vestuves rinkome nuotraukas su floristikos ir dekoro idėjomis. Jų buvo daugybė – įvairių ir net skirtingo stiliaus: klasikinio, bohemiško ir net kaimiško. Net turėjome atskirą gėlių nuotraukų rinkinį su pavadinimais! Norėjosi ir lempučių girliandų, ir sendintų žvakidžių ant stalo, ir krištolinių šviestuvų, ir nėriniuotų skėčių su vėduoklėmis. Visomis idėjomis dalinomės su Inga. Taip kildavo mūsų ilgos diskusijos, iš kurių ir gimdavo neįprasti sprendimai. Bendras sprendimų ieškojimas reikalavo nemažai kompromisų, kiekvienas iš mūsų turėjo tam tikrą savo viziją ir suvokimą, kaip ir kas turi atrodyti. Tikime, kad iš mūsų kūrybingos sąjungos ir gimė mūsų šventės idėjos . Be abejo, sprendimų įgyvendinimas visiškai priklausė Ingai ir jos talentingai komandai. Patys nebūtume sugebėję norų paversti realybe. 

7. Po vestuvių jau praėjo beveik metai. Jeigu ruoštumėtės joms dabar, ką darytumėte kitaip?

Nebekeistume nieko! Mes puikiai suprantame, kad yra milijonas būdų išpildyti šią dieną. Planuodami savo vestuves pasistengėme įgyvendinti visas savo idėjas, kurias tuo metu buvome sukaupę. Žiūrint į nepakartojamos mūsų dienos nuotraukas norisi tik vieno – viską pakartoti! 

8. Jūsų „TOP 5“ patarimai būsimiems jaunavedžiams.

  1. Planuokite vestuves iš anksto, ne vėliau nei prieš metus. Tai leis Jums geriau suvokti savo norus bei išvengti klaidų. 
  2. Kurkite vestuves sau, o ne kitiems. Būkite savimi! 
  3. Planuokite vestuves kartu, nes būtent planuojant gimsta nepakartojama Jūsų diena, kurią prisiminsite amžinai.
  4. Nuo vestuvių planavimo pradžios apsispręskite, kas tą dieną Jums svarbiausia: ceremonija, drabužiai, dekoras ar pati vieta. Tai neleis blaškytis planuojant ir padės laikytis numatyto biudžeto.
  5. Vestuvių dieną atsiribokite nuo visko – nuo minčių apie tai, kad galėjo būti kitaip – ir mėgaukitės savimi, vienas kitu ir savo artimaisiais.

Inga Klimienė apie poros vestuves:

Nuotr. Nerijaus Jaunuškos
Kurti vestuves šiai porai buvo vienas malonumas! Prie vestuvių planavimo labai prisidėjo ir nuotakos sesutė Olga, tad visą planavimo laikotarpį idėjas „šlifavome“ trise.
Elena, Jevgenij ir sesutė Olga nuo pirmo pokalbio pavergė mano širdį ypatingu nuoširdumu bei sklindančia vidine šiluma, kurios bendraujant negali nepajausti... Atrodė, kad vestuvių dieną net ore kybojo jautrumo, atidumo ir nuoširdumo debesėlis, kuris išsiliejo džiaugsmo ir dėkingumo ašaromis kulminacijos metu...
Bendros pastangos sukurti šventės aplinką, kuri būtų ypač artima jauniesiems, atspindėtų jų pomėgius, gyvenimo būdą, vertybes ir sielos gelmes, atrodo, išsipildė su kaupu. Tai buvo labai labai asmeninė šventė... Tokia, kokia pora yra gyvenime. Nuoširdūs, jautrūs, dėmesingi ir šilti žmonės...
Ačiū, mielieji, už galimybę pažinti Jus ir Jūsų šeimą. Didelė laimė buvo būti su Jumis pačią svarbiausią Jums gyvenime akimirką.
Laimingo gyvenimo!
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai