Vaikų dalyvavimas vestuvėse: kaip juos užimti?


KAIP SPINDĖTI PER VESTUVES, BET NEUŽGOŽTI NUOTAKOS

Rūtos Rylaitės Švelnės nuotrauka. Nuotraukoje Ingrida Pranskevičienė. Suknelė: Alice + Olivia. Powell Chiffon Gown. Nuomos kaina 4 dienoms 149 Eur.
„Atverkite virtualias „Rent Boutique“ spintos duris ir išsirinkite suknelę, su kuria svajotumėte eiti į draugės vestuves“, − kvietėme merginas ir sulaukėme jūsų svajonių suknelių sąrašo. Laimė nusišypsojo Ingridai ir Laimai, kurios šios vasaros pabaigoje ir rugsėjį eis į savo draugių vestuves kaip viešnios. Merginos prisipažino, kad tik gavusios kvietimus iškart iškėlė klausimą: „Ką reikės rengtis?“. Kartu su projekto STILINGA VESTUVIŲ VIEŠNIA kūrybine grupe – „Rent Boutique“, „Carolina Make Up Studio“, „Este“ ir fotografe Rūta Rylaite – kuriuos bendram projektui sukvietė portalas jaunavedžiams ApieVestuves.lt, buvo sudarytas esminių stiliaus patarimų sąrašas, kuriame nerasite visame internete pasikartojančios informacijos, mitų apie tai, kad balta tik nuotakai ir nėra alternatyvos, ir pan. Čia viskas aiškiai ir greitai apie drabužius, makiažą, šukuoseną bei fotosesiją su geriausia drauge. 

RentBoutique.com stilistai vestuvių viešnioms pataria:

 • Nepabijokime pasakyti, kad vestuvėse geriau vengti baltos spalvos, jei nesate nuotaka. Jei tikrai norisi labai šviesaus ir gaivaus įvaizdžio, rinkitės dramblio kaulo, smėlio spalvos atspalvių.
 • Šiemet suknelės šiek tiek žemiau kelių itin madingos. Tačiau tokio ilgio suknelės tinka ne visoms. Tendencingas išlieka ir ilgis, besibaigiantis ties keliais.
 • Sukneles, kurios neturi rankovių, drąsiai gali rinktis tos, kurios nejaučia komplekso dėl atvirų rankų rodymo, tos, kurių rankos ir pečiai yra dailūs. Šiemet itin madinga atidengti pečius, tačiau rankovės dažniausiai padeda jaustis saugiau. Jūsų amžius tikrai neturėtų daryti įtakos Jūsų pasirinkimui, tiesiog reikėtų įsivertinti, ar veidrodyje Jūs matote tokį įvaizdį, kuris Jums priimtinas ir žavi.
 • Tikrai nesuklysite, jei pasirinksite pastelines spalvas ir atspalvius, itin tinkančios spalvos – mėtinė, pudrinė rožinė, dangaus melsva. 
 • Vis tik tokioje šventėje kaip vestuvės reikėtų nepersistengti ir nenorėti „priblokšti“. Neatrodykite per daug provokuojančiai – venkite itin trumpo ilgio, neskoningo ir perkrauto makiažo. Be abejo, Jūsų įvaizdžio pasirinkimui įtakos gali turėti ir vestuvių šventės aplinka bei tema.
 • Kiekvienas aksesuaras turi pagyvinti drabužį, bet ne jį užgožti. Jei renkatės kuklesnį drabužį, galite labiau eksperimentuoti su papuošalais ar bateliais, taip papildysite įvaizdį ir atrodysite stilingiau. Jei drabužis unikalesnis, jo siluetas netradicinis, rūbas dekoruotas detalėmis, aksesuarų gali ir nebūti, svarbu matyti bendrą vaizdą.
 • Pirmiausia, atsižvelkite į jaunųjų kvietime nurodytas gaires – kokia tema, spalvos, aplinka, šventės laikas. Visų antra, įvertinkite savo kūno formas ir rinkitės suknelę, tinkančią Jums pagal figūros tipą ir pagal tinkančias spalvas. Trečia, nenorėkite šokiruoti savo įvaizdžiu ar pernelyg provokuojančia išvaizda, tokioje šventėje tokio dėmesio patartina vengti.
 • Persirengimo variantus galite pasirinkti atsižvelgdama į šventės eigą. Jei pirmoji, oficialioji, dalis vyksta bažnyčioje ar kitoje santūresnėje vietoje, rinkitės solidaresnį, kuklesnį įvaizdį, tačiau vakarinei daliai galite leisti sau labiau paeksperimentuoti, rinktis trumpesnio ilgio arba maksi ilgio drabužį (priklausomai nuo aplinkos ir laiko). 
Rūtos Rylaitės Švelnės nuotrauka. Nuotraukoje Ingrida Pranskevičienė. Suknelė Tory Burch. Silk Georgette Dress. Nuomos kaina 4 dienoms 99 Eur.

Makiažo meistrės Milda ir Guoda dalijasi svarbiausiais patarimais:

 • Vestuvių viešnioms rekomenduojame rinktis makiažą, kuris paryškins jų natūralų grožį, gražiausius jų bruožus.
 • Visada reikia žinoti, ką moteris planuoja rengtis, kokią šukuoseną darysis, ką mėgsta ir ko ne. Turi derėti visuma ir makiažas čia labai svarbus.
 • Vasarą, kad ilgiau laikytųsi, akių bei lūpų makiažui naudojame vandeniui atsparias priemones. Makiažo pagrindą renkame lengvesnės tekstūros. Ilgiau makiažui išlikti padeda ir specialios purškiamos priemonės.
 • Kad makiažas atrodytų nepriekaištingai visą dieną ir vakarą, rekomenduoju moterims turėti skaidrios birios ar kompaktinės pudros savo delninėje, kad galėtų bet kuriuo momentu panaikinti atsiradusį veido blizgesį, kas yra gana dažna problema saulėtomis, karštomis vasaros dienomis. Taip pat labai populiarios yra riebalus sugeriančios servetėlės, ant jų paviršiaus esanti pudra sugeria riebumo perteklių, kuris gali būti ir odos dehidratacijos požymis, nes kai odai nepakanka drėgmės, ji besigindama nuo išsausėjimo gamina daugiau riebalų. Todėl dažnai prieš makiažą odą būtina gerai padrėkinti.
 • Pavasario / vasaros makiažo spalvos: kad lūpos būtų išraiškingos – raudona, oranžinė, sodri avietinė, purpurinė; akys švelnių, pastelinių spalvų, lieka antrame plane; veido oda – skaisti ir spindinti.
Nuotrauka Rūtos Rylaitės Švelnės. Nuotraukoje Laima Griciūtė. Suknelė: Needle & Thread. Ballet Pink Gown. Nuomos kaina 4 dienoms 57 Eur.

Trys vizažisčių patarimai vestuvių viešnioms, kad atrodytų stulbinančiai:

 1. Rūpinkitės veido oda nuolatos, tuomet ir makiažas atrodys puikiai, kai oda bus pakankamai pridrėkinta, neapleista ir nenualinta.
 2. Rinkitės skaistų, gaivų makiažą, kuris pabrėš ir išryškins jūsų gražiausius bruožus.
 3. Nepamirškite šypsotis, nes tai yra gražu!

Plaukų stilistė Gerda Svirčinskaitė trumpai ir aiškiai apie nuotakos draugės plaukus.

„TOP 10“ akcentų apie plaukus:

 1. Plaukai turi būti sveiki ir blizgantys.
 2. Jiems formuoti naudojamos tik kokybiškos priemonės.
 3. Šukuoseną padaro tik profesionalas.
 4. Geriau plaukus trinkti iš vakaro nei ryte, nes šukuosena formuosis geriau.
 5. Šukuosenos tipas turi atitikti vietą, laiką ir moters tipažą, jis turi papildyti stiliaus visumą.
 6. Šiemet madingos didelės natūralios garbanos.
 7. Oficialiai daliai galima garbanas sukelti į didelį kuodą, o vakare jas išleisti.
 8. Palaidi plaukai turi būti neišsidraikę, o suformuoti.
 9. Jei naudojate aksesuarus ar gyvas gėles plaukuose, darykite tai su saiku ir papildant bendrą įvaizdį.
 10. Vestuvių viešniai bandomoji šukuosena nereikalinga. Jai reikalingas geras meistras, kuris suvokia, ką daro.
Nuotrauka Rūtos Rylaitės Švelnės. Nuotraukoje Laima Griciūtė. Kombinezonas Alexis. Fringe-trimmed Jumpsuit. Nuomos kaina 4 dienoms 89 Eur.

Fotografė Rūta Rylaitė-Švelnė pataria vestuvių viešnioms:

 • Fotografuojantis svarbiausia Jūsų šiltas ryšys su jaunaisiais, o ne tai, kaip Jūs pozuojat.
 • Siūlau pasirinkti nuosaikesnio kolorito rūbus, visada tinkami natūralūs tonai. Ryškios spalvos atsispindi ant veido ir meta savo toną. 
 • Svarbiausia tai, kad rūbas atitiktų Jūsų figūrą.
 • Neužgožti jaunosios savo įvaizdžiu, jei nuotaka renkasi kuklų apdarą, tai siūlyčiau prisiderinti prie bendros stilistikos ir pasitarti su jaunaisiais. 
 • Pasidomėkite, galbūt jaunieji turi pasirinkę šventės koloritą. 
 • Nuoširdi šypsena yra pats gražiausias aksesuaras! 

Mini interviu su laimėtojomis Laima ir Ingrida:

Kai gavote kvietimą į vestuves, koks pirmas klausimas Jums iškilo dėl aprangos?

Laima Griciūtė: „Kaip priderinti savo įvaizdį prie aplinkos, vestuvių stilistikos. Aprangos funkcionalumas + grožis“. 
Ingrida Pranckevičienė: „Turbūt toks pat, kaip ir visoms merginoms – ką rengtis? Žinoma, guodžia tai, kad laiko iki vestuvių dar yra (nors vis tiek turbūt būtų tekę paskutinę savaitę ašarotom akim lakstyti po parduotuves, nes aš iš tų, kurios vis atidėlioja, atidėlioja visas paieškas iki paskutinės minutės). Dar labiau sunerimti privertė tai, kad paaiškėjo, jog tą savaitgalį turėsiu net ne vienas, o dvejas vestuves – vienas penktadienį, kitas šeštadienį (būsiu liudininke ir turiu tam tikrus prašymus dėl aprangos spalvos). Taigi, galvos skausmas dvigubas – reikia dviejų suknelių tam pačiam savaitgaliui!“.

Apie kokius drabužius svajotumėte, jei neribotų nei aprangos kodas, nei kitos aplinkybės?

Laima Griciūtė: „Šiek tiek crazy, laisvas, modernus, provokuojantis bei išsiskiriantis iš minios“. 
Ingrida Pranckevičienė: „Vestuvės – ta šventė, kur gali pasipuošti (žinoma, neaplenkiant nuotakos ), tokių progų mūsų kasdienybėje ne taip ir daug, todėl ja išties norisi pasinaudoti. Man asmeniškai norisi gaivių spalvų.
Suknelė turėtų būti lengva, patogi, nevaržanti judesių, nes vestuvės man asocijuojasi ir su smagiu vakarėliu po ceremonijos (persirenginėti keliomis suknelėmis tą pačią dieną nenorėčiau). Žinoma, jei turėčiau visas galimybes, rinkčiausi žinomų mados namų kūrinius su kažkokiu smagiu cinkeliu – aksesuaru, detale, kuris padėtų išsiskirti iš minios“.

Kokius tris daiktus visad pasiimate į vestuves?

Laima Griciūtė: „Žirkles, superklijus, siuvimo mini rinkinuką, raudoną lūpdažį (paminėjau keturis, kadangi esu planuotoja, turiu visą atskirą skyrelį ekstra atvejams ). O šių daiktų visuomet prireikia“. 
Ingrida Pranckevičienė: „Delninę, veidrodėlį, nosinaitę“.

Kaip jautėtės su RB drabužiais per fotosesiją? Papasakokite apie jausmus su abiem deriniais.

Laima Griciūtė: „Pirmas įvaizdis – jaučiausi labai moteriškai, žavingai, tarsi kino žvaigždė. Su tokiu deriniu jaučiausi stipri ir pasitikinti savimi. Antras variantas – žaismingesnis, laisvesnis, romantiškesnis, neįpareigojantis“. 
Ingrida Pranckevičienė: „Pirmoji suknelė mane nukėlė į „Gatsby“ laikus. Tiesiogine ta žodžio prasme jaučiausi kaip iš filmo! Be galo norėčiau gyvenime turėti progą apsivilkti tokią suknelę ir sudalyvauti kažkokiame ypatingame renginyje, nes su tokiu apdaru tu pats jautiesi ypatingas – atrodo, net kitaip eini. Vestuvėse Lietuvoje, bijau, kad negalėčiau sudalyvauti. Labai didelė tikimybė, kad svečiai už nugarų kuždėtųsi, kad užgožiu nuotaką. Drąsiai nuotakai ši suknia galėtų būti puikiu vestuviniu apdaru! Antrasis rūbas – lengvu šilku prigludęs prie kūno, iš karto nuteikė labai žaismingai. Tokia suknelė puikiai tiktų vienoms iš mano draugių vestuvių, nes renginio spalva – tamsi rožinė. Puiki vestuvių spalva.

Pagal kokius kriterijus renkatės suknelę draugių vestuvėms? Kur jų ieškote?

Laima Griciūtė: „Pagal tai, ar atitiks šventės konceptą (spalva, ilgis, pobūvio vieta). Visuomet atsižvelgiu į patogumą (ilga / trumpa suknelė; ar reikės braidžioti per pievas, ar visą dieną praleisti mieste). Jeigu vestuvės vasarą – atsižvelgiu į suknelės medžiagos sudėtį (medvilnė, sintetika, šilkas). Jeigu žiemą – vilna, storesnė medvilnė. Ieškau įvairiuose butikuose, žvalgausi internetinėse parduotuvėse, lietuvių dizainerių parduotuvėse, aplankau ir populiarias „Zara“, „Mango“... Mėgstu derinti paprastus siluetus su ryškesniu išskirtiniu papuošalu“. 
Ingrida Pranckevičienė: „Turėjau vieną mylimą suknelę, kuriai teko garbė sudalyvauti net trejose vestuvėse, bet tuomet pasakiau gana, reikia kažko naujo. Bet kažką rasti Lietuvoje labai sunku ir labai nesinori tose pačiose vestuvėse sutikti kitos su identišku apdaru. Iš tikrųjų tai nuo pat pradžių turėjau planą nuomotis suknelę iš RB, jų asortimentą jau buvau peržiūrėjusi gal 6 kartus . Jų paslauga – tai, ko seniai reikėjo“.

Kaip vertinate naują paslaugą – drabužių nuoma internetu? Ar virtualios spintos durys pakankamai plačiai varstomos ir ar užtenka informacijos?

Laima Griciūtė: „Manau, kad tai labai patogu ir paįvairins jau nusibodusias vienodas sukneles, ir tai, ką dažniausiai siūlo populiarieji prekybos centrai. Taip pat tai galimybė apsivilkti išskirtinio dizainerio suknelę“. 
Ingrida Pranckevičienė: „Man asmeniškai patinka matuotis, internetu pirkti / nuomotis dar tik pratinuosi. Bet ramina tai, kad jei netinka / nepatinka, galima grąžinti – ir tai darant nereikia žiūrėti nepatenkintai pardavėjai į akis“. 

Kūrybinė komanda:

 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai