Fantastiškos Justės ir Svajūno vestuvės KRETOJE


KAIP PRIŽIŪRĖTI SAVO VESTUVINĮ ŽIEDĄ

Nuotraukos autorius Linas Dambrauskas
Vestuvinis žiedas yra kiekvienos susituokusios merginos svarbiausias papuošalas. Kaip jį prižiūrėti? Laikui bėgant ar neatsargiai nešiojant, auksiniai ar tiesiog juvelyriniai dirbiniai praranda savo blizgesį ir grožį. Nuo įvairių aplinkos veiksnių žiedas keičiasi, oksiduojasi. Štai keletas patarimų, kaip savo žiedą galima valyti namuose, kad jis toliau spindėtų ir džiugintų akį.

Svarbiausi patarimai kiekvienai, mūvinčiai vestuvinį žiedą:

  • Auksinis žiedas labiau blizgės, jeigu jį palaikysite pasaldintame vandenyje.
  • Buitinės chemijos ar kosmetikos priemonių pažeistus papuošalus galima nubalinti naudojant citrinos rūgšties tirpalą: į 0,5 l vandens įpilkite 3 šaukštelius citrinos rūgšties ir pavirkite dirbinius 5 minutes.
  • Jeigu auksiniai papuošalai su brangakmenių akutėmis apsitrynė ir nebeblizga, nuplaukite juos amoniako tirpalu: į stiklinę drungno vandens įmaišykite 6 lašus amoniako. Po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flaneline šluoste.
  • Pripilkite dubenį šilto vandens ir įlašinkite į jį šiek tiek švelnaus indų ploviklio. Viską išmaišykite, kad vanduo suputotų. Su dantų šepetuku 20 minučių švelniai trinkite savo žiedą, tada nuplaukite šiltu vandeniu.
  • Sidabrui valyti naudokite minkštą audinį. Po valymo nušluostykite su minkštu rankšluosčiu. Geriausia apnašas valyti naudojant medvilninį medžiagos gabalėlį. 
  • Valykite sidabrą specialiomis priemonėmis. Kai ant sidabro susiformuoja apnašos, paprastas rankinis valymas gali nepadėti. Specialiai gaminamos sidabro valymo priemonės (pastos) yra geriausias pasirinkimas, jeigu valote itin brangius sidabrinius papuošalus.

Ko niekada negalima daryti:

  • Niekada nevalykite savo žiedo su acetonu, balikliu. Jie gali pažeisti žiedo paviršių.
  • Negalima naudoti dantų pastos, sodos, jokių valo – jie gali labai lengvai subraižyti metalą, ypač auksą.
  • Niekada nelaikykite sidabro šalia gumos, nerūdijančio plieno ir dažų!

Puikus video kaip paprastai valyti savo žiedą namuose!

 
Keli paprasti valymo su namuose esančiomis priemonėmis būdai ir tavo vestuvinis žiedas niekada nenustos blizgėti!

Ar jau skaitei?

 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai