Fotografas Victor Morozov pristato seminarą „Stilinga nuotaka“


I. KLIMIENĖ: KIEK KAINUOJA VESTUVĖS?

Nuotrauka Nerijaus Januškos
Nuotrauka Nerijaus Januškos

1. Ar imate jausti įsibėgėjantį vasaros sezoną vestuvių planavimo srityje? Ar šiltuoju sezonu užsakomų vestuvių daugiau?

O, taip! :) Vasara atėjo, vestuvių sezonas įsibėgėjo! Išties didžioji dalis sužadėtinių tuokiasi vasarą . Pagrindinis jų motyvas – oras. Neabejoju, jei Lietuvoje saulė ir šiluma lepintų ištisus metus, vestuvių planavimo srityje nebūtų tokio ryškaus sezoniškumo.

2. Kokios vestuvių kainos vyrauja Lietuvoje? Ar įvedus eurą jaučiamas vestuvių (žiedų, šventės vietų etc.) pabrangimas? Kokia sritis, Jūsų manymu, yra brangiausia?

Išties po euro įvedimo paslaugos ir prekės pabrango. Ypač gėlės. Manau, kad kainos ir toliau augs. Tačiau negalėčiau įvardinti konkrečios srities, kurioje kažkas kainuoja ypač brangiai, o kažkas pigiai. Vienų porų biudžete brangiausia eilute taps prabangus dvaras, kitų – floristika, trečių – suknelė, dar kitų – nereikalingi limuzinai...

Viskas priklauso nuo sužadėtinių poreikių, kur ir kaip norės švęsti, kiek šventėje dalyvaus svečių bei daugybės kitų pasirinkimų. Be to labai skiriasi, kaip tą patį biudžetą suplanuoja planuotoja ir kaip – sužadėtiniai, planuojantys vestuves savarankiškai. Pastariesiems labiausiai pristigs planavimo patirties ir žinių, nuo kurių ir priklauso finalinis biudžetas.

3. Galbūt pakilus kainoms žmonės ima šventes organizuoti patys?

Be abejonės, buvo ir bus jaunųjų, kurie planuos vestuves patys, tačiau tų, kurie neįsivaizduoja savo šventės be pagalbininkų, gretos pastaruoju metu tik didėja. Ratas apsisuko.

Jaunieji daugybę metų dalyvauja vieni kitų vestuvėse, visapusiškai dalinasi informacija apie šventę, pliusais ir minusais, lygina rezultatus. Šiandien poros jau suprato, kad pačiam planuoti vestuves nebus pigiau, o planuojant savarankiškai dar kentės ir tiesioginio darbo kokybė, nebeliks laiko sau ir santykiams, laisvų savaitgalių. Kaip to padarinys atsiras emocinis ir fizinis nuovargis, kils barniai tarpusavyje bei su artimaisiais…

Malonu, kad poros pagaliau pripažino, jog patyrusi vestuvių planuotoja suteikia ne tik profesionalią pagalbą planuojant šventę nuo A iki Z, bet dėl savo patirties ir ryšių padeda nemažai sutaupyti, todėl vestuvių planuotojos „etatas“ nėra tik „papildomos išlaidos“ vestuvių biudžeto eilutėje. Šiandien vestuvių planuotoja – tai natūralus ir racionalus pasirinkimas.

4. Ar populiarus vestuvių rengimas užsienyje?

Remiantis statistiniais duomenimis, tik nedidelė dalis jaunųjų iškeliauja tuoktis į užsienį. Vieni siekia pabėgti nuo baliaus su giminėmis, kiti trokšta gero oro garanto, treti galvoja, kad tuoktis užsienyje yra pigiau. Jeigu imtume lyginti palyginamus dalykus (ne tik finalinį biudžetą, bet ir paslaugų apimtį, dalyvaujančių šventėje svečių skaičių ir kt. dalykus), taip tikrai nėra. Esu įsitikinusi, kad svetur žolė nėra žalesnė, dvaras nėra gražesnis, o gėlės vienodai gražiai žydi visur.

5. Ar keičiasi žmonių požiūris į vestuves? Pastebite dekoravimo tendencijų pasikeitimų?

Vestuves planuoju jau dešimtmetį, tad matau, kaip per tą laiką keitėsi porų mąstymas, elgsena bei poreikiai. Pokyčiai dekoravime – ne išimtis. Vienu metu buvo ypač suklestėję „provence“, „vintage“ stiliai, vėliau „atgimė“ veidrodžiai, stiklas, kristalai, vestuvės tapo „švaresnės“, „lengvesnės“. Šiandien nuotakos vis dažniau pageidauja prabangos elementų, „nebebijo“ tamsių spalvų, pvz., juodos... O vos prieš kelerius metus merginos troško pastelinių spalvų, rankose tik bijūnų, tarsi kitos gėlės neegzistuotų . Žinoma, yra porų, kurios savo vestuvių neįsivaizduoja ir kluone, su daugybe lempučių... Beje, šiandien atgyvena tapo ir kadaise populiariais buvę ir kėdžių užvalkalai, o ypač spalvoti kaspinai, šventės spalvai „pabrėžti“...

Egzistuoja bendros vestuvių tendencijos, bet dažniausiai porų vestuvių stilių lemia jų asmeninė vizija ir skonis. Kažkas neįsivaizduoja savo šventės be „provence“ baldų, ąsotėlių, kibirėlių, kėdžių užvalkalų, o kažkas be krištolo taurių, nepriekaištingo maisto, aptarnavimo, prabangių vazų ir aukščiausios hierarchijos gėlių. Ir nebūtinai tai reiškia, kad vienų porų biudžetas labai didelis, o kitų kuklus. Tiesiog poros turi skirtingą skonį ir poreikius.

Manau, kad visi stiliai vestuvėse galimi, nes tai labai asmeninė šventė. Ir jeigu nuotaka savo vestuves „mato“ tik rugių lauke, ji nesijaus komfortiškai ir nebus savimi švęsdama jas prabangiame dvare. Svarbiausia šventėje yra išlaikyti idėjos, stiliaus ir spalvų vientisumą, nenaudoti visų matytų ir patinkančių idėjų savo vestuvėse. Gana dažnai dėl to tenka matyti stiliaus mišrainę.

Linkiu visiems gražaus gyvenimo ir įsimintinų vestuvių!

Keletas užfiksuotų akimirkų iš Ingos darbų:

Nuotrauka Nerijaus Januškos
Nuotrauka Nerijaus Januškos
Nuotrauka Nerijaus Januškos
Nuotrauka Nerijaus Januškos  
Nuotrauka Nerijaus Januškos
Video iš vestuvių, kuriose dirbo Inga: 
 

Ar skaitei?

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai