Vestuvės užsienyje. Kaip?


NUOŠIRDI DOVANA TĖVELIAMS

Foto: Julius Kalinskas
Jeigu nepriklausote tiems, kurie mano, jog dovanoti tėvams dovanas nebūtina, pabandykime padiskutuoti, ką visgi derėtų dovanoti tiems, kurie mus užaugino.

Atsižvelgti į tėvų skonį

Kiekvienos vestuvės – jų tema, apranga, puošyba, automobiliai ir t. t. – yra skirtingos, nebent kažkas viską kopijuotų. Skirtingos, nes nevienodi žmonės, jų požiūriai į tuos pačius dalykus. Pavyzdžiui, vieni suka galvas dėl dovanų tėvams, kiti net negalvoja apie tai.
Be abejonės, jeigu jau nusprendėte dovanoti dovanas, jas reikėtų įteikti ir jaunojo, ir jaunosios tėvams. Būtų gražu, jei dovanos būtų tokios pačios, tačiau nebūtinai ir vienų, ir kitų tėvų skoniai sutampa. Tad dovanoti, pavyzdžiui, paveikslus – gana rizikinga. Be to, būtų gražu, kad dovana būtų simboliška, pavyzdžiui, Agnė ir Justas savo tėveliams dovanojo angelus. Gražu ir simboliška, ar ne?

Išgraviruoti simboliniai suvenyrai

Lietuvoje, kiek teko domėtis, apie dovanas tėvams dar nėra gausiai diskutuojama. Visai kitaip yra užsienyje. Ten siūloma tėvams dovanoti išgraviruotus stalinius laikrodžius, kur gali būti parašyta, kad laikas bėga ir jų sūnui ar dukrai jau atėjo metas kurti savo šeimą ir pan. Vieno tokio stiklinio laikrodžio kaina – nuo 70 Lt. Žinoma, galima pirkti ir prabangesnius arba pigesnius – viskas priklauso tik nuo Jūsų skonio ir galimybių. Kitas variantas – išgraviruoti rėmeliai su Jūsų (poros) nuotrauka. Juose taip pat galima užrašyti apie bendrą gyvenimą, apie tai, kad esate dėkingi už vaikystę ir t. t. Beje, nuotraukos gali būti ir vaikystės: taip tėvams dar ir priminsite, kaip greitai Jūs užaugote... Ir štai – jau Jūsų vestuvės...

Dovana – kaip padėkos ženklas

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Dovana - kaip padėkos ženklas, taip pat turintis ir išliekamąją vertę, galėtų būti išgraviruota vaza su gėlėmis. Gėlės nuvys, o vaza liks (žinoma, jeigu nesuduš, bet sudužti, sutrūkti, pasimesti gali bet kas). Užsienyje tėvams įprasta savo vestuvių proga dovanoti papuošalus (pakabučius, apyrankes ir pan., tačiau dovanojant papuošalus, dovanų, kainuojančių maždaug po 100 Lt, reikės nebe dviejų) arba dėžutes papuošalams, ant kurių būtų nuotrauka ar/ir užrašas (tokia dėžutė gali kainuoti apie 150 Lt). Tėvams siūloma dovanoti ir skulptūrėles (pavyzdžiui, angelo, simbolizuojančio tėvų rūpestį), graviruotas stiklo širdeles ir pan. Už vieną tokią simbolinę dovanėlę sumokėsite nuo 50 Lt.

Ne kainoje slypi nuoširdumas

Norite, kad dovana simbolizuotų jūsų brandą, padėką ir būtų ne tik prasminga, bet ir šilta? Tuomet jiems galima padovanoti knygas su žymekliais, ant kurių būtų parašyti padėkos žodžiai ir linkėjimai arba kelionę – tegu pailsi nuo rūpesčių. Žinoma, knygos ir kelionės kainos, kaip ir galimybių, ką dovanoti šia proga, skaičius, yra nuo iki... Ir tikrai nereiškia, kad padovanojus labai brangią dovaną tėvai labiau džiaugsis, nei gavę malonų, nuoširdų, gal net savo pačių rankomis sukurtą niekutį.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
13
Komentarai
2012-10-30 13:45
mes
Mes tevams nedovanojome nieko,nes musu vestuves buvo mazos kuklios,nereikejo tu pompastiku ir padeku tevams ir taip kiekviena diena galim pasakyti kokie mes dekingi tevams..Kitas dalykas mes dovanojome po isskirtine apyranke liudininku porai(nes jie megejai juvelyrikos dirbiniu)..kaip padeka,kaip prisiminima is musu vestuviu..Pazystami jaunieji savo tevams padovanojo savaitgali su iv, malonumais,baseinais,spa,masazais,geru maistu..Esme tokia,kad mes jaunieji po vestuviu i medaus menesi trauksime,o jums teveliai aciu uz kantrybe mus auginant auklejant isleidziant i gyvenimo kelione,tai tas savaitgalis jiems kaip tevuku medaus menuo :)
2011-10-11 11:05
Alb
na mes padovanojome knygutes :''seneliui'', ''mociutei''. kazkas panasaus :) nelabai isejo islaidauti, bet manau tai puiki dovana, zinant, kad jau buvo busimieji seneliai jie :D
2010-04-21 11:00
Vilma
As tai manau , kad mes padarysime padekos rastus (kadangi su jaunikiu busimu esame dizaineriai), ir parase graziausius is sirdies sklindancius zodzius ireminsime :)
2010-03-27 17:14
erika
As dovanociau ne kazka naudingo, ar ko reikia, o dovana su grazia ideja, kuri perteiktu grazius jausmus teveliam... Tik va dar nesugalvojau kas tai turetu buti :)
2010-03-25 16:55
Beata
Cekis man atrodo nera suasmeninta dovana. As dovanociau kazka labiau teveliams tinkancio, kad ir smulkmena, bet butent jiems
2010-03-24 15:01
SAUNA
mes ceki dovanosim, gal ir banalu, bet issirinks ko reikes
2010-03-14 21:16
Ruta
O drugeliai labai grazu:) Pati siuvinesite?
2010-03-11 13:18
Migle
Planuojam teveliams dovanoti du labai grazius iremintus paveikslus su ishsiuvinetais ktyziuku drugeliais...Manau ir ilgam ir grazu ir ranku darbo...Tik,kad daug laiko uzima sis malonumas:)
2010-03-10 14:14
Alma
Hmmmm, ar reikia tais daigtais apkrauti namus? Manau ideja padovanoti emocija, nuotiki, jausma yra puiku! Gal sakau koki skrydi lektuvu aplink Lietuva?
2010-03-02 18:15
mersedes
As tai noriu padovanot kazka isliekamos vertes, gal kokia vaza, ar porceleno gamini. Kazkoki vienetini daikta. Tik nznau dar koki:)))