DIENA SU PLANUOTOJA I. KLIMIENE: ŠILTAS PRIĖMIMAS IR UŽBURIANTIS DEKORAS

Nuotrauka: Kristina Sabaliauskaitė
Diena su planuotoja, tiksliau, diena nuostabioje pasakoje! Liepos 22 dieną turėjau galimybę stebėti planuojamas vestuves ir pati patirti, kas vyksta užkulisiuose, ruošiantis vestuvių šventei. Ne tik stebėti, bet ir įsijausti į pasiruošimo darbų šurmulį. O kaip kitaip sužinoti, ką reiškia planuotojos/dekoratorės darbas, jei ne minutėlei pačiai įsijausti į tą „vaidmenį“. Kadangi ne visi turi galimybę praleisti dieną su vestuvių planuotoja, floriste ir dekoratore, pasistengsiu perteikti tai, ką pajutau, pamačiau ir patyriau. Skaitom!

Pirmieji įspūdžiai

Vos tik įžengus į pobūvių salę, užgniaužė kvapą. Nepatikėjau, kad galiu rasti pilį pačioje Vilniaus širdyje. Modernus pastatas, kurio vidus slepia nuostabiais architektūros sprendimais papuoštas, drąsiai galiu sakyti, ne sales, o pilies menes... Mane pasitiko švytinti vestuvių planuotoja, floristė ir dekoratorė Inga Klimienė. Apsupta gėlių žiedų jūros bei po salę zujančių darbuotojų, ji šypsojosi ir kvietė užeiti. Salė kvepėjo gėlėmis, kurių buvo labai labai daug, vyravo mažas ir labai darbingas chaosas, kuriame vėliau pastebėjau egzistuojančią tvarką bei eiliškumą. Susivokusi aplinkoje greitai pajutau smalsumą: kaip viskas atrodys dienos pabaigoje?
Nuotrauka: Kristina Sabaliauskaitė

Pirmasis Lietuvoje floristinis sprendimas

Žinojau, kad Ingos organizuojamos šventės stebina originaliais sprendimais, tad ir tą dieną tikėjausi pamatyti kažką įdomaus. Tik tai, ką pamačiau, pranoko bet kokią mano vaizduotę! Be įprastų dekoro ir organizacinių darbų: apšvietimo suderinimo (tą dieną ir apšvietimui buvo paruoštas specialus scenarijus), darbo su restoranu, staltiesių lyginimo, servetėlių lankstymo, prabangių polėkščių, žvakidžių ir dar daug įvairių kitų dekoro elementų sudėliojimo ir paruošimo, įdomiausia buvo stebėti pasirengimą neregėtam floristiniam sprendimui – „Nepaprastam, užburiančiam gėlių sekretui“ (sekretas – paslaptis). Besidarbuodama Inga užsiminė, kad tokia šventės idėja Lietuvoje bus įgyvendinama pirmą kartą. Iš pradžių stebėjausi, kodėl visų gėlių žiedai buvo nukerpami nuo kotelio ir išardomi – Inga paaiškino, kad taip paruoštos gėlės bus dėliojamos it mozaika po stiklu ant kiekvieno stalo, o jo centras papuoštas prabangiomis žvakidėmis bei ant stiklo „išlindusiomis“, visu savo grožiu atsiskleidusiomis kerinčiomis puokštėmis. Kad svečiai galėtų ne tik gėrėtis, bet ir užuosti jų kvapą... Dėl to kai kurioms gėlėms net keletą dienų iš eilės buvo taikomos specialios ir ekstremalios SPA procedūros...
Per tą sudėtingą procesą jaučiau nepaprastai gerai Ingos organizuotą darbų paskirstymą: vieni ruošė gėles, kiti jas klojo mozaikai, treti blizgino krištolinius indus, tviskančias žvakides, valė skaidrias kėdes nuo pirštų atspaudų... 8 stalų paruošimas šventės dieną truko 9 valandas, dirbant šešių žmonių – specialiai suburtų floristų ir pagalbininkų – komandai. Inga suskaičiavo, kad šiam floristiniam sprendimui sukurti panaudojo 5 kartus daugiau gėlių nei įprastai (vidutiniškai vestuvėse sunaudojama apie 300–500 gėlių). Mozaiką sukūrė iš 15 augalų rūšių, kurie sudarė maždaug 2500 gėlių. Jei gėles skaičiuotume žiedais, viso būtų panaudota apie 4000 gėlių žiedų.
Nuotraukos iš asm. arch. 

Labai nepaprastai įgyvendinama idėja

Ruošiantis „Nepaprasto gėlių sekreto“ išpildymui reikėjo viską iki smulkmenų apgalvoti. Pasirinkta salė diktavo prabangą, tad galutinei idėjai išpildyti/apipavidalinti Inga parinko prabangias staltieses, krištolo taures bei polėkštes, priderino įmantrias žvakides ir skaidrias kėdes, kad jos neužgožtų gėlių mozaikų. Tą nepamirštamą vakarą didžiausias akcentas turėjo būti „Užburiantis sekretas“, visa visuma harmoningai suskambėti, o kiekviena detalė turėjo nepriekaištingai papildyti viena kitą. Jaukumui sukurti, ant stalo Inga sukomponavo žvakes keliuose aukščiuose: ant stalo, kiek aukštėliau ir dar aukščiau akių lygmens. Kad gėlių paslaptis atrodytų dar įspūdingiau, „sekretai“ vakaro eigoje dėl specialaus apšvietimo keitė spalvas. Vienaip jie atrodė šventės pradžioje, kitaip įpusėjus, ir dar kitaip pasiekus šventės kulminaciją – sutemus „sekreto“ gėlės vidurvasaryje atrodė tarsi šerkšnu padengtos...
Inga papasakojo, kodėl iš pirmo žvilgsnio ši idėja yra tokia nepaprasta. Reikėjo apgalvoti, kaip gėles išlaikyti be vandens beveik parą, kad nerasotų stiklas (gėlės – gyvos, kvėpuoja!) ir mozaikos neprispaustų, kad uždėjus stiklą nepaaukštėtų stalas ir galima būtų patogiai valgyti. Kad gėlių žiedai nepataisomai nesuteptų prabangių staltiesių... Supratau, kad parengti tokį dekorą išties didelis iššūkis. Žinojau, kad organizatoriai miegojo vos 4 valandas, o jie šypsosi ir pokštauja... Žavėjausi Ingos išradingumu, o svarbiausia – nepastebėjau nė vienos smulkmenos, apie kurią ji būtų nepagalvojusi. Nejučiom susimąsčiau, koks visgi yra atsakingas, sudėtingas ir sunkus planuotojos darbas suorganizuoti vestuves, floristės ir dekoratorės – paruošti gėles ir sukurti dekorą šventei, ir visa tai tobulai išpildyti vestuvių dieną.
Mačiau, kaip yra svarbu, kad šventės dieną visi tiksliai laikytųsi iš anksto numatyto darbų plano. Tikslumas, konkretumas ir savo atsakomybių žinojimas šioje srityje yra vienas svarbiausių dalykų, ypač jei laiko yra labai nedaug, o tikslai – grandioziniai, tad, kad pasiektum rezultatą, yra PRIVALOMA skaičiuoti minutes ir sekundes. Spėju, kad užsakydami planuotojos paslaugas jaunieji turbūt galvoja, kad samdo vieną žmogų – planuotoją, bet užkulisiuose pamačiau daug „nematomo“ personalo, kuris tiksliai veikia pagal dar prieš kelias dienas nurodytas planuotojos instrukcijas, žino, kas, ką ir kaip darys, ir už ką bus atsakingas. Stebėdama Ingos darbą supratau, kad dažnai mums vestuvių planuotoja skamba vienaskaita, bet iš tiesų yra daugiskaita. Supratau, kad vestuvių planuotoja yra kaip dirigentė orkestro, kuriam ji diriguoja, o puikiausias orkestras negali gyvuoti be labai gero dirigento.
Nuotrauka: Kristina Sabaliauskaitė 

Kaip gimė idėja? Aplinkinių reakcija

Inga pasakojo, kad idėja vestuvėms gimė prisiminus vaikystę, kai rinkdavo laukuose gėlytes, kasdavo smėlyje duobeles joms sudėti, tada viską uždengdavo spalvotu ar reljefiniu kieme rastu stikliuku ir užberdavo smėliu. Smėlyje padarydavo „akutę“, pro kurią matydavosi gėlių mozaika. Tokių duobelių pridarydavo ne vieną ir slėpdavo nuo pašalinių. Tokią idėją šventei jaunieji ne tik priėmė su džiaugsmu, bet ir nekantriai jos laukė ištisus metus ir tikėjo jos sėkme. Teliko „maža smulkmena“ – šventės dieną n kartų vaikystės „sekretą“ padidinti ir 8 kartus padauginti – atkartoti ant visų pobūvyje buvusių stalų. Reikėtų nepamiršti, kad viskas, kas įgyvendinama pirmą kartą, turi didesnę riziką nei įprasti ir patikrinti sprendimai, tad kuriant originalius sprendimus reikia turėti dar ir vidinės drąsos. Įsitikinau, kad Inga – žmogus, nuolat ieškantis naujovių ir noriai priimantis iššūkius. Dėl to gimė „sekretas“, dėl to – ir kitos vestuvės bus nepaprastos.
Vestuvės, pavadintos „Nepaprastu, užburiančiu gėlių sekretu“, visus tiesiog pakerėjo. Svečiams įžengus į salę sutartinai aidėjo: „Accchhh! Woooooow!“, „Ledas!“, „Nuostabu!“, „Puiku!“, „Įspūdinga!“... Emocijos tą dieną visiems liejosi per kraštus. Ir nors toks floristinis sprendimas pareikalavo nemažai pastangų ir darbo, kaip sakė pati Inga: „Nieko neįmanomo nėra. Ir viską, kas nauja, nematyta bei originalu stengiuosi įgyvendinti su dideliu entuziazmu.“

Planuotojos daro viską!

Neslėpsiu, kad prieš susitikimą maniau, kad planuotojos tiesiog planuoja vestuves. Bet užteko vienos dienos su planuotoja, kad mano nuomonė pasikeistų. Inga vestuvių planavime dirba jau 10 metų. Ir pasakojo: „Per tą laiką teko patirti visko, o tai reiškia – įgyta labai didelė patirtis, o taip pat mažėja nepažįstamų situacijų, kurios galėtų sutrukdyti sklandžiai įgyvendinti numatytus sumanymus.“ Atsakinga, lanksti, kūrybinga ir neišmatuojamai išradinga, be galo atsidavusi jauniesiems ir jų šventei – taip apibūdinčiau Ingą Klimienę. Net ir pasipuošusi dailia suknele ji ir grindis šlavė, ir klūpėdama bažnyčioje žiedlapius bėrė, taisė kiekvieną gėlės žiedelį, ir basomis kojomis baltą kilimą tiesė (kitaip jis susiteptų) – dėl rezultato darė viską, ką reikia, ir daugiau. Man patiko, kad ji sugeba įgyvendinti idėjas „čia ir dabar“. Štai tiesiog ruošiantis šventei, mačiau, kaip akimirksniu jai gimė mintis, kaip galima būtų patobulinti sumanytą dekoro idėją – taip ir padarė. Supratau, kad kūrybos žmonėms idėjos neateina pagal užsakymą – gali ateiti visai nelauktai. Ir jeigu ta idėja bus geresnė, nei buvo sugalvota prieš tai, ji ir bus įgyvendinama.
Nuotrauka: Kristina Sabaliauskaitė
Vestuvės vyko taip, kaip ir buvo suplanuota. Pirmasis Lietuvoje floristinis dekoras įgyvendintas, užfiksuotas, o svarbiausia – sukurtos vienintelės ir nepakartojamos vestuvės, kurių dar ilgai nepamirš ne tik jaunieji ir jų svečiai, bet ir jose dirbusi komanda. Patikėkite, sunkiai dirbus ir po visko atsikvėpus užkulisiuose laimės ir pasigėrėjimo emocijos visiems taip pat liejosi per kraštus. Dabar suprantu, kad planuotoja kiekvieną santuoką išgyvena tarsi pirmąją, tarsi savo, ar savo vaiko... Mačiau Ingos jaudulio kupiną žvilgsnį, kai nuotaka žengė prie altoriaus... Jaučiau meilę tuokiamai porai Ingos žodžiuose, klausantis pasakojimo apie jų per visą laiką patirtas teigiamas emocijas ir abipusiai šiltus santykius. Pasak Ingos Klimienės: „Poroms pradėjus planuoti savo vestuves, svarbiausia atrasti sau tokią planuotoją, kuriai galėtumėte atsiduoti ir pasitikėti be išlygų ir abejonių.“ To jums ir palinkėsiu.

Ar jau skaitei? 

 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS