Kaip Šarūnas Aistei per šventes piršosi


PAKRUOJO DVARE VYKO NETRADICINĖ VESTUVIŲ PARODA

Nuotrauka iš Pakruojo dvaro arch. 
Ruošdamiesi ypatingai gyvenimo dienai – vestuvėms – jaunieji pradeda daug jėgų reikalaujančias didžiąsias paieškas. O rasti tikrai yra ką – vieta, fotografas, suknelė, tortas, maisto tiekėjai ir dar milijonas svarbių dalykų, kad šventė būtų tokia, apie kokią svajojama, trumpai tariant – tobula. Paieškas ypač palengvina vestuvių parodos. Tokia neseniai praūžė ir Pakruojo dvare, kuri čia vyko pirmą kartą, tačiau kartu buvo ir išskirtinė, nes be vestuvinių akcentų pristatymo čia įvyko ir tikros dvariškos barono dukters vestuvės.
Pakruojo dvaras – didžiausias Lietuvoje, turintis didelį erdvių ir temų pasirinkimą vestuvėms, kuriame gali vykti ir šiuolaikinė moderni, ir išskirtinė senovinė šventė. Vestuvių parodos scenarijus kvietė būsimus jaunuosius pačius sudalyvauti vestuvėse ir jų metu ne tik susipažinti su geriausiais vestuvių srities specialistais, bet ir pasisemti idėjų, įkvėpimo, būnant išskirtinės autentiškos šventės dalimi.
Baronaitės vestuvės vyko pagal visas XIX a. pab. dvariškas tradicijas. Damos ir būsimos nuotakos kostiuminėje galėjo stebėti jaunosios pasiruošimą – stilistų suknelės parinkimą, profesionalų daromą šukuoseną ir makiažą, graudžias ašaras baronienei perduodant perlų apyrankę, jau ne vieną šimtmetį iš kartos į kartą keliaujančią giminės nuotakoms. Netrukus jaunoji į rankas paėmė ir įspūdingą geriausio šalies floristo darytą puokštę. Kaip įprasta, į ceremonijos vietą, Centrinius rūmus, kur rengiamos iškilmingos šventės iki 50 asmenų, nuotaka atvyko karietoje su tėvu, o jaunikis atjojo ant žirgo, taip pat lydimas savojo. Po elegantiškos ceremonijos, išsirinkus jaukiausius apartamentus rūmų antrajame aukšte, šventė persikėlė į rudeniu alsuojantį ilgaamžį dvaro parką. Pagal tradicijas, nuotaka savąjį rūtų vainikėlį paleido Kruojos upe, po to su svita aplankė visus dvaro amatininkus, kurie negailėjo jaunavedžiams nei prieš akis pagamintų rankų darbo dovanų, nei išmintingų, laiko patikrintų patarimų.
Rudeniškos dvariškos fotosesijos metu jaunieji su svečiais apėjo partnerių išpuoštą dvarą, jo skirtingas erdves, kur gali būti rengiamos šventės nuo 50 iki 200 žmonių: Svirno teatrą („rustic“ stiliaus vestuvėms), Vandens malūną (neįpareigojančios stilistikos šventei), Baltąją pokylių salę (puotai iki 200 svečių). Pastarojoje vietoje baronaitės vestuvių dalyviai pasiliko ilgiau – čia laukė jaukiai ir romantiškai rudens tematika išpuošti stalai, klasikinė muzika, vyko šokių pamokos. Labiausiai dėmesį traukė įspūdingai atrodančios lede įšaldytos gėlės ir iš ledo pagamintos taurės, kurios, pasakius tostus, jas pakėlus už jaunuosius, linkint laimės buvo sudaužytos.
Vestuvių parodos metu buvo atskleista dvariškų vestuvių koncepcija ir idėja, kad dvare gali būti rengiamos įvairių stilių šventės, pasidalinta ilgamete patirtimi ir patarimais. Parodą ir visą šventę iki pat jaunųjų atsisveikinimo ir išvykimo karieta įamžino geriausi vestuvių fotografai, kad nepakartojama šventė išliktų ir atmintyje, ir nuotraukose, keldama širdį virpinančią nostalgiją.

Ar jau skaitei? 

 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai