Trys žiedai ant vienos rankos – kodėl ne?


AR NE PER DAUG VESTUVIŲ PARODŲ LIETUVOJE?

Lino Dambrausko nuotrauka
Vestuvių parodos kasmet vyksta Jungtinėse Amerikos Valstijose (net kelis kartus per metus), vis kituose Jungtinės Karalystės regionuose, Australijoje, Japonijoje bei visur visur... Prieš devynerius metus ir Lietuvoje įvyko pirmoji paroda „Mūsų vestuvės“, kelerius metus iš eilės visiems dalyviams nunešusi stogą savo lankomumu, o tada jau prasidėjo – pristatyta „Išteku.lt“ paroda Vilniuje, „Mano tobulos vestuvės“ paroda Kaune bei paroda Klaipėdoje.

Stebėdama pastarųjų metų, pernai ir šiemet, parodas, matau, kad joms artėja paskutinioji, nes:

  • Mano didžiam džiaugsmui, dalyvių stendai pasidarė itin apgalvoti, gražūs ir ne vienam JAV parodų dalyviui reikėtų pasimokyti iš mūsų paslaugų teikėjų, tačiau... Tos investicijos į parodos plotą (jį perka), dekorą (jis kainuoja), darbo valandos savaitgaliais (atimamas laikas iš šeimos, darbo savaitė tampa ne 5 dienų, o visų 7 dienų su mažiausiai dviem darbo naktimis). Ir ko sulaukia tiek pasiruošę parodų dalyviai? Mažo srauto lankytojų.
  • Ar tikrai tas srautas mažas? Po parodų stebiu „Facebook“ srautą, o ten tik nuostabūs (ir nelabai) stendai ir paslaugų teikėjai, kurie kviečia prieiti prie jų, o potencialūs lankytojai „Nuotakų namučiuose“ atsargiai klausinėja – kas buvot, ar apsimoka eiti, ką pamatėt?
  • Kartais ima atrodyti, kad dalyvių parodose gerokai daugiau nei lankytojų.
  • O gal visoms parodoms reikėtų draugiškai susivienyti ir surengti vieną jungtinę parodą, kad ir „Žalgirio“ arenoje, kur vienai dienai susiburtų visa vestuvių industrija ir būsimi jaunavedžiai galėtų ten praleisti visą dieną, ieškodami paslaugų teikėjų, klausydami seminarų, bendraudami, ragaudami tortus, degustuodami meniu ir t. t.

Pakalbėjus su keliomis merginomis, kurios lankosi parodose, išaiškėjo labai svarbūs lankytojų patirčių akcentai:

  • „Patekęs į milžinišką plotą, nesuvoki nuo ko pradėti, kur eiti – vienas stendas su suknelėmis, kitas su žiedais, trečiame medus ir pan. Galvoje pradeda šėlti nerimas ir, atrodo, visiškas chaosas. Ar negalėtų būti viskas segmentuota, pavyzdžiui, pirmas aukštas skirtas nuotakos stiliui, kuriame bateliai, apatiniai, suknelės, keliaraiščiai ir pan., antras aukštas – dekorui, o trečias aukštas – planuotojoms ir pan.“, – svarstė Greta.
  • „Parodoje aš bijau ko nors klausti ir noriu kuo greičiau pasiimti vizitinę ar lankstinuką ir sprukti, o tada namie ramiai per kompiuterį pažiūrėti, kas čia tokie ir ką gražaus jie padarė. Nesu baili ir man patinka bendrauti, bet tas pagiriamasis tonas sau ir savo komandai užmuša norą tai daryti“, – mintimis dalijosi Sandra.
  • „Į parodas neinu, nes nematau naudos. Nueisiu, pažiūrėsiu, pasigrožėsiu ir kas iš to? Vis tiek samdysiu kažką kitą“, – „Facebook“ savo nuomonę reiškė Viola.
  • „Man labai patinka parodos, nes jos padeda mėgautis tuo planavimu ir džiaugtis. Pastebiu ten daug kitų merginų ir žinau, kad jos irgi nuotakos, tai jaučiuosi tokia pakylėta. Šiemet mačiau labai gražių stendų, paslaugų teikėjų – vestuvininkų – kaip aš sakau, bet išsiunčiau laiškus ir jiems, ir internete rastiems asmenims“, – pasakojo Simona.

O kokia jūsų nuomonė apie parodas? Kodėl į jas einate? Kodėl ne?

 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai