Patarimai, kaip sutaupyti planuojant vestuves


VESTUVĖS + KRIKŠTYNOS = TAIP!!!

Nuotraukos Kristinos Sabaliauskaitės

Šiais laikais neretai poros gyvena kartu, kol susilaukia vaikų, ir tik tada pradeda galvoti apie santuoką. Vaikams gimus, jau iškyla poreikis rengti ir krikštynas. Ką daryti? Pagaliau imti organizuoti savo vestuves ar pasirinkti krikštynas, „nuskriaudžiant“ save? Patirtimi dalijasi vestuvių planuotoja, floristė / dekoratorė Inga Klimienė (www.vestuviusvente.lt).
Vestuves planuoju daugiau nei dešimtį metų ir bendraudama su poromis, turinčiomis vaikų, visada jaučiu jų dvejonę – vestuvių norisi, bet ir vaiką reikės krikštyti... Kaip elgtis? Vieni galvoja, kad vestuves ir krikštynas būtina rengti kaip dvi skirtingas šventes, bet ne visi gali sau leisti per metus surengti du „balius“. Kitiems vestuvės asocijuojasi su švente būriui draugų ir giminaičių, o krikštynos – tik siauram artimųjų ratui. Juk krikštynos – vaikų šventė, o vestuvės – suaugusiųjų... Kai kurie skubiai tuokiasi, tai daro nors ir prieš pat vaiko gimimą, beveik ligoninėje. „Sakote, suknelė? − mąsto tokiais atvejais būsima nuotaka-mama. − Juk svarbu išvis kažkaip įtilpti.“ „Kostiumas? Tiks kabantis spintoje. Fotografas? O kam jo reikia?“ – stebisi jaunieji. Jaučiuosi labiau nėščia ir sunki nei nuotaka... Bet jeigu jie nors truputį palūkėtų!
Ką daryti?
Turintys vaikų žino, kaip keičiasi šeimos gyvenimas jų susilaukus. Ir net jei poros, turinčios vaikų, nuspręstų atskirai rengti tik vestuves, jų šventė jau būtų kitokia, nei vaikų neturint. Vaikai jau yra jūsų gyvenimo dalis, tad drąsiai junkite abi šventes – vestuves ir krikštynas – į vieną. Nustebsite, kokią gražią, įsimintiną šventę galite suorganizuoti sau ir savo šeimai! 
Dvigubos šventės privalumai dvigubėja
 • Galvojate, kad dviguba šventė – tai dvigubos išlaidos? Mitas, nes dviguba šventė iš tikrųjų kainuos dvigubai mažiau, nei jas rengiant atskirai.
 • Taip, vaikai šventę koreguos pagal savo režimą. Dviguboje šventėje, greičiausiai, bus ir daugiau vaikų. Bet tai nuostabu! Juk jie – jūsų gyvenimo dalis! Jūsų dėmesio jiems reikės mažiausiai iki aštuoniolikos! 
 • Laukdami dvigubos šventės, patirsite dvigubai daugiau gerų emocijų, dvigubai daugiau džiaugsmo ir laimės.
Kaip rengti dvigubą šventę? Ką ir kaip planuoti kitaip?
 • Iš tiesų dvigubos šventės scenarijus beveik niekuo nesiskiria nuo visiems įprastų vestuvių. Rengiant tokią šventę tiesiog patarčiau:
 • Atidžiau sudaryti svečių sąrašą (šventėje turėtų dominuoti tikrai artimiausi), nes dviguba šventė neišvengiamai virsta labiau šeimos švente nei giminių „baliumi“.
 • Įprastai krikšto ceremonija vyksta iš karto po vestuvių ceremonijos. Jums reikės ne tik liudininkų, bet ir krikšto tėvų (nebūtinai tai turi būti tie patys asmenys).
 • Pasirinkite protingą abiejų ceremonijų paros laiką. Jeigu turite mažą kūdikį, atsižvelkite į vaikelio dienos ritmą, įvertinkite maitinimo režimą.
 • Dvigubos šventės dienos plane bent keletą valandų skirkite tik judviejų fotosesijai. Galbūt reikėtų pagalvoti apie artimųjų pagalbą – kas tuo metu galėtų pabūti su jūsų atžalėle.
 • Po ceremonijos skirkite laiko krikštynų popietei. Krikšto tėveliai, neabejoju, bus kažką jai paruošę. Sukurkite zoną pasifotografuoti su savo vaiku, visa šeima. Džiaugsitės nuostabiomis, profesionaliomis visos šeimos nuotraukomis.
 • Pagalvokite apie visos šeimos įvaizdį – drabužius. Nenusivilsite rezultatu, jeigu tarpusavyje derėsite.
 • Jeigu šventėje bus ir daugiau vaikų, galite smaližiams sukurti desertų, uogų stalą, pasirūpinti ir kitu vaikų užimtumu, priklausomai nuo vaikų amžiaus.
 • Po karšto patiekalo prasideda pobūvis – suaugusiųjų šventė, jūsų vestuvių minėjimas. Programa sudaroma pagal jūsų asmeninį poreikį ir taip, kaip ją įsivaizduojate patys. Be abejonės, visos šventės metu jūs ne tik linksmai švęsite vestuves, bet ir nuolatos rūpinsitės mažyliu, kol jis užmigs. Bet juk jis – jūsų kūrinys! Tiesiog pasirinkite patogią tokiai šventei vietą, kad miegamieji nebūtų kitame svirno gale .
 • Pasistenkite, kad viskas, tiek pasiruošimas šventinį rytą, tiek krikšto popietė, tiek pobūvis, vyktų vienoje vietoje. Bažnyčią ceremonijoms rinkitės ne gražiausią, o artimiausią, kad šventės dieną jaustumėtės kuo komfortiškiau, išvengtumėte varginančių važinėjimųsi.
 • Visgi pačiai surengti įsimintiną šventę su vaiku ant rankų – gali būti nemenkas iššūkis, nebent esate labai patrakusi mamytė. Tad jeigu nenorite savo rūpesčiais apkrauti artimųjų ir svajojate apie gražią šventę, geriausia būtų pasirūpinti vestuvių organizatore. Planuotoja padės susigaudyti, kaip ir ką būtų geriausia organizuoti, o patirties ir žinių dėka sutaupyti, jeigu tai būtų aktualu. Viso planavimo metu būkite tik geriausia ir rūpestingiausia mama savo vaikui, o ne organizatorė, paskendusi užrašuose.

Kada pradėti planuoti vestuves + krikštynas?

Dvigubą šventę galite drąsiai pradėti planuoti, kol mažylis dar bus Jūsų pilvelyje. Kol jis ateis į pasaulį ir kiek ūgtels – ateis ir su dvigubu džiaugsmu laukta jūsų šventė!

Būkite laimingi, gyvenkite santarvėje ir darnoje!

www.vestuviusvente.lt – planavimas, floristika, dekoravimas. Daugiau nei dešimties metų patirtis. Aukščiausi įvertinimai. Išskirtinis dėmesys. Šypsenos. Svajonių išsipildymas. Esate verti paties geriausio!
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai