KVIEČIU TAVE Į SAVO VESTUVES: KVIETIMŲ IDĖJOS

Vestuvių parduotuvė nuotrauka.

TOP klausimai apie kvietimus:

Kokios kvietimų dizaino tendencijos vyrauja?

Jau kelerius metus iš eilės kvietimuose vyrauja subtilumas, elegancija. Tam išgauti naudojamas labai aukštos kokybės popierius – itin plonas arba labai storas. Paprastas spalvoto popieriaus lapas gali būti naudojamas tik dekoracijoms. Dekoracijoms tinka ir nėriniuotos, siauros atlasinės juostelės, lazeriu pjaustyti drugeliai, širdelės, kaspinėliai. Ypač didelis dėmesys skiriamas įspaustiems ornamentams, simboliams. Populiariausios spalvos yra prabangi aukso, ruda, žalia, ir, žinoma, kreminė. Taip pat atsiranda naujas pilkos ir baltos spalvų derinys. Vis dažniau jaunieji renkasi tamsesnes spalvas ir puikiai suderina jas su visa vestuvių tematika. Tad juoda spalva taip pat gali dominuoti vestuviniuose kvietimuose ar pamergių suknelėse. Juk juoda tinka visur ir visada – prie jos galima labai paprastai ir stilingai priderinti visas vestuvių detales.

Kvietimo dizainas – įžanga į vestuves. Kokį rinktis?

Renkantis kvietimą jauniesiems dažnai paaiškėja daug dalykų, o rinkimosi procesas padeda suprasti, kokių vestuvių jie norėtų. O kvietimų pasirinkimas yra išties didelis – nuo lengvučių, komiškų itališko dizaino, visų pamėgtų lazerinių iki įmantrių angliškojo stiliaus kvietimų. Pasirinkę kvietimo spalvą, prie jos turėtumėte derinti ir kitas vestuvių detales – stalo korteles, svečių susodinimo planą, dovanėles svečiams, vestuvių pobūvio aplinką ir pan. Pasirinkę gėlėtą kvietimą, svečiams tarsi užsiminsite, kokios gėlės Jums labiausiai patinka. Tai padės sukurti ypatingą vestuvių nuotaiką. Kurdami kvietimo dizainą galite pasirinkti vestuvių motyvą, kuris iš pradžių bus tik kvietimo akcentas, o vėliau gali pereiti ir į visą vestuvių puošybą. Pavyzdžiui, lengvas drugelis, praskridęs pro kvietimą, sparneliu kliudęs jaunųjų taures ir galiausiai nutūpęs vestuviniame albume. Subtilu, lengva, madinga.

Kreipiniai. Kaip kreiptis į kviečiamuosius?

Pradžia – pagrindinių svečių sąrašas. Kvietimas yra siunčiamas ne kiekvienam žmogui atskirai, o atsižvelgus į socialinius ir giminystės ryšius. Jei kviečiate mylimiausią tetą, kvietimą turėtumėte adresuoti ne tik jai, bet ir jos šeimynai. Kreipinyje galima išvardinti visų šeimos narių vardus arba tiesiog kreiptis šeimos pavarde. Kviesdami giminaičius, nepamirškite ir tėvelių. Ir tikrai visai nesvarbu, kad jie pirmieji sužinojo apie Jūsų sutuoktuves ir padeda Jums ruoštis. Tėvai taip pat turi gauti kvietimą, juk jiems tai yra svarbus įvykis. Be to, juk mamos taip mėgsta kaupti mielus širdžiai dalykėlius... Jūsų vestuvių kvietimui bus skirta vieta greta Jūsų vestuvių nuotraukos. Kviesdami draugus nepamirškite ir jų antrųjų pusių. Būtų puiku, jei pasistengtumėte sužinoti draugo mylimosios vardą. Jei tik vėliau sužinojote, kad pusbrolis turi mylimąją, nesivaržydami galite papildyti kvietimą žodžiu pakviesdami ir jo draugę.

Ką privaloma parašyti kvietime?

Kvietimo tekste būtinai turi būti nurodyta tiksli data, vieta ir laikas. Kvietimo tekstas turi būti aiškus, kad kiekvienam Jūsų svečiui, gavusiam kvietimą, nekiltų klausimų. Jei turite numatę aprangos kodą, jį turėtumėte rašyti kvietimo apačioje, po savo vardais. Ta pati taisyklė galioja ir pastabai apie svečio dalyvavimo pranešimą (RSVP). Žinoma, nepamirškite nurodyti kontaktų, kuriais būtu galima apie tai informuoti.
Daugumai jau yra įprasta, kad jaunavedžiai užsimena, jog norėtų dovanų pinigine išraiška. Užuominą apie lengvai konvertuojamas dovanas taip pat derėtų dėti kvietimo teksto gale, prie RSVP. Juk tai nėra svarbiausia kvietimo dalis.
Jei Jūsų kvietimo tekste yra daug papildomos informacijos, patartina dėti papildomą kortelę, kurioje galite surašyti visą informaciją apie transportą, viešbučius, pateikti žemėlapį ir pan. Tokią kortelę Jūsų svečias galės pasiimti su savimi ir po ranka turės žemėlapį su visomis nuorodomis.

Kaip įteikti kvietimą? Kokios tendencijos vyrauja šiuo metu? Ar kvietimai įteikiami į rankas, ar siunčiami paštu?

Kokiu būdu svečiams įteikti kvietimą, priklauso nuo tam tikrų aplinkybių. Jei svečiai gyvena užsienyje, žinoma, tenka siųsti paštu. Patartina siųsti registruotu laišku. Jei teikiate lengvai pasiekiamiems draugams, giminaičiams, artimiesiems, ypatingam dėmesiui parodyti priimtiniausia įteikti kvietimą į rankas. Teikdami kvietimą į rankas, neklijuokite apsauginio kvietimo vokelio. Kvietimą siunčiant paštu derėtų jį su apsauginiu vokeliu įdėti į dar vieną, tradicinį pašto voką. 

Kvietimų idėjos 2017 m. 

Balta su auksu

Šviesu ir lengva

Žaluma kvietimuose

Žydintys kvietimai 

 

Kalendorius  kvietime

Kaspinai kaspinai

Miško pasaka

Vokas svarbus taip pat

Net jei nusprendžiate kiekvienam svečiui teikti kvietimą asmeniškai į rankas, vis tiek yra reikalingas vokas. Kvietimo vokas turėtų skirtis nuo kasdienio, įprasto vokelio: tai turėtų būti šiek aukštesnės kokybės popieriaus vokas, spalva priderinta prie kvietimo, gali būti su spalvotu įdėklu (vis dar naujiena Lietuvoje). Jei siunčiate kvietimą paštu, tuomet kvietimą reikėtų dėti į du vokelius: pirmasis vokelis derinamas prie kvietimo, skiriamas paties kvietimo apsaugai. Išorinis vokas yra skirtas adresui užrašyti ir laiškui siųsti. Atkreipkite dėmesį, kad vidinio kvietimo vokelio nereikia užklijuoti. Kvietimas į voką turi būti įdėtas taip, kad kviečiamasis, atsidaręs kvietimą, iš karto matytų priekinę kvietimo pusę.

Pabaigai...

Patarimų, etiketo taisyklių, nuomonių ir standartų, kaip rašyti ir ką rašyti kvietimo tekste, tikrai yra daug. Tačiau svarbiausia, kad tas kvietimas būtų išskirtinai nuo Jūsų ir parašytas Jūsų mintimis. Nebūtina rašyti nieko sudėtingo, įmantraus. Paprastumas ir nuoširdumas paperka žmonių širdis...
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai