Ką po vestuvių pagalvoja beveik visos nuotakos?


FOTOGRAFAS PATARIA: NUOTAKOS SUKNELĖ

Mielos būsimos nuotakos, ar kada susimąstėte, kad vestuvių fotografui ne mažiau nei Jums svarbu matyti nuotaką, švytinčią iš laimės. Kai šventė pasibaigs, jam reikės atiduoti fotografijas, kurios po kiek laiko virs Jūsų prisiminimais... Galbūt mūsų patarimai ir pastebėjimai padės ruošiantis nuostabiausiai šventei. Šį kartą kalbėsime apie vieną svarbiausių vestuvių atributų – suknelę. Renkatės vestuvinę suknelę? Tikime, kad ji bus pati gražiausia, o Jūs – pati nuostabiausia nuotaka. Norėtume padėti išsirinkti tinkamiausią. Sako, kad grožis reikalauja aukų, bet tai nereiškia, kad auka turite tapti Jūs.

Patogumas – svarbiausia

Visoms savo nuotakoms rekomenduojame ieškoti vestuvinės suknelės ne vestuvinių drabužių salonuose. Kodėl? Kiek vėliau papasakosime detaliau. O kol kas norėtume pabrėžti, jog pirmas ir pagrindinis reikalavimas renkantis suknelę turėtų būti ne jos grožis, bet patogumas. Rinkdamasi suknelę nuotaka dažniausiai negalvoja apie patogumą. Bet tik vilkėdamos patogią ir tinkamai parinktą vestuvinę suknelę Jūs tapsite pačia nuostabiausia nuotaka. Išties negražių suknelių gerokai mažiau nei nepatogių. Be to, renkantis suknelę derėtų nepamiršti, kad ne Jūs turite papuošti vestuvinę suknelę, o suknelė Jus.

Ar dažnai vilkite vakarinę suknelę?

Tikrai nedaugeliui nuotakų ilga vakarinė suknelė yra įprastas, kasdienis drabužis. Juk džinsai žymiai patogesni, tiesa? Ilga suknelė riboja judesius – ja vilkėdama negalėsite bėgti, su trumpa suknele negalėsite šokinėti, palypėti kur nors aukščiau. O jei ji dar ir siaura? Turbūt pamanėte, kad savo vestuvių dieną tikrai ne šokinėsite, nebėgiosite? Jūs klystate, jei manote, jog visą šventę stovėsite – teks sėstis ir atsistoti, ne kartą lipti ar išlipti iš automobilio, klauptis, šokti ir t. t. Be to, juk tai Jūsų šventė ir Jūs turbūt norėsite šėlti ir linksmintis su svečiais, o ne tik stebėti, kaip jie linksminasi. Jei su pasirinkta suknele Jūs negalėsite atlikti natūralių, įprastų judesių (žengti platesnį žingsnį, pasisukti, pajudinti pečius, pakelti ranką...), patikėkite, tai neatrodys gražiai per Jūsų vestuves.

Suknelės vestuvinių drabužių salone

Dažniausiai vestuvinės suknelės vestuvinių drabužių salonuose atrodo taip: viršutinė dalis – korsetas, suveržiamas
nugaroje, ir prie jo prisiūtas kokio nors stiliaus sijonas. Pigūs korsetai būna labai kieti, be to, visas suknelės svoris tenka krūtinės ląstai. Vestuvinės suknelės dažniausia būna ilgos, kelių sluoksnių ir, aišku, sunkesnės nei įprastos vakarinės, todėl smunka žemyn. Jei nėra petnešėlių, suknelės svorį perkeliančių pečiams – pasiruoškite nuolat nuo krūtinės žemyn smunkančią suknelę tempti į viršų (ne pats erotiškiausias gestas).
Norėdamos, kad suknelė nesmuktų, korsetą stipriai suveršite. Tai dažniausiai nėra įprasta XXI amžiaus moteriai. Pridėjus šventinį jaudulį kvėpuoti turėtų būti sudėtinga, todėl artėjant vakarui didžiausias Jūsų troškimas bus pagaliau nusivilkti tą suknelę...Suknelės vestuvinių drabužių salonuose skirtos įvairioms figūroms, todėl ypač atidžiai apžiūrėkite, kaip ji atrodys iš nugaros: galbūt pernelyg suveržus korsetą susiformuos „randas“, o gal ji Jums mažoka ir korsetas nugaroje bus pernelyg atlaisvintas.

O gal dizainerio siūta vestuvinė suknelė?

Dizaineriai vestuvines sukneles siuva konkrečiai nuotakai. Tikslus suknelės dydis – vienas svarbiausių dalykų, lemiančių, ar ji bus patogi. Be to, ji bus unikali ir vienetinė. Mes visoms savo nuotakoms rekomenduojame suknelę siūdintis pas dizainerį. Dažniausiai sulaukiame atsakymo, kad juk tai labai brangu. Bet, kaip rodo patirtis, kainos panašios kaip vestuvinių drabužių salonuose, o jei po vestuvių suknelę parduosite – galutinė jos kaina bus visai nedidelė. Pripažinkite, juk kiekvienos nuotakos svajonė vestuvių dieną būti vienintele ir nepakartojama.

Svajonių vestuvinė suknelė

Suknelės stilius – labai svarbu. Tarkim, jei vestuvines nuotraukas planuojate daryti ant žirgų – Jums netiks siaura undinės suknelė. Tačiau dažnai nuotaka renkasi suknelę nepagalvojusi, ar ji jai tikrai tinka. Be abejo, kiekviena galvoja apie svajonių vestuves, bet jei dažniausiai vilkite kelnes, suknelės – retenybė jūsų spintoje, manau, kad jausitės nepatogiai vilkėdamos ilgą, judesius kaustantį drabužį. Visiems žinoma – kuo lengvesnė (tiesiogine ir perkeltine prasme) suknelė – tuo ji patogesnė ir, tikėtina, gražesnė. Nebent Jūsų šventė planuojama XV–XVIII a. stiliaus aplinkoje. Patikrinkite, kaip Jūsų suknelė „juda“. Dažnai tenka stebėti nuotakas, besigrožinčias suknelėmis ant manekenų. Apsivilkite patikusią suknelę ir pasisukite aplink, apeikite didesnį ratą salone, pabėgėkite, pabandykite pašokti valsą – tinkama suknelė turi „judėti“ kartu su Jumis viso eksperimento metu. Natūralūs audiniai – gyvi audiniai, kurie tikrai plazdės ir džiugins savo „šokiu“. Pabandykite įvertinti savo suknelę ne tik iš arti, bet ir visu ūgiu – atsitraukite kiek įmanoma toliau nuo veidrodžio – juk būtent taip Jus matys svečiai. Ir jei suknelė neišryškino Jūsų figūros privalumų – greičiausiai ji pasiūta kitai nuotakai...

Svarbios smulkmenos

Viskas apie nuotakos vestuvinę suknelę.
Atkreipkite dėmesį į smulkmenas: jei prie suknelės numatytos pėdkelnės – pasiruoškite dvi poras, kad šventei įsibėgėjus netektų ieškoti parduotuvės. Jei teks eiti basomis – iš anksto pažiūrėkite, kaip tokiu atveju atrodysite iš šalies. Nuometas – dar viena svarbi detalė. Jei juo puošitės, žinokite, kad jo svoris priklauso nuo jo ilgio. Taip, tai labai graži detalė ir fotografijose atrodo puikiai, bet pasidomėkite užsegimo variantais – galbūt galima jį nusegti iš karto po fotosesijos. Kuo paprasčiau jis užsegamas / nusegamas – tuo laisviau galėsite jaustis.

Pati nuostabiausia...

Be abejo, mes tik fotografai, ne mados profesionalai ar drabužių dizaineriai. Bet žinome, kad nepatogi vestuvinė suknelė gali sugadinti Jums šventę. Paprastai, kad suknelė nepatogi, kad spaudžia bateliai – tiesiog įrašyta nuotakos veide. O mums, fotografams, norėtųsi, kad Jūsų veide pačią gražiausią gyvenimo dieną švytėtų nerūpestinga šypsena. Ir fotografijos papasakos apie nuostabiausią nuotaką, vilkinčią fantastiško grožio suknia. Vienintelę ir nepakartojamą.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2011-08-12 12:51
rutele
na jau nuo 5000 baikit pas dizaineri gal, bet pas siuveja siuvancia sukneles tikrai ne, mano vestuvine suknia bus paprasta elegantisko modelio siuvuos asmeniskai pas siuveja medziagos naturalaus silko nuometas 2 sluoksniu iki zemes ir viskas kainuos man vos iki 1000lt :)
2010-05-03 19:42
daiva
nagi merginos- sukneles pas dizainerius tikrai ne nuo 5000. kodel gi nepabandzius susitikti ir pasikalbeti? Liksit maloniai nustebintos.
2010-05-03 14:04
nuvytusi-gele
Tai jau tikrai, kur fotografas pataria ieskot sukneliu? ar mate pasiula parduotuviu???? net neimanoma surasti padoria pamerges suknele, o ka kalbet apie nuotakos... siutis? kiek laiko sanaudu sunaudoja sitas reikalas? manau per daug, kad butu galima ji svaistyti siuvejos, medziagu ir modelio paieskai, o kur dar primatavimai... krieptis pas dizainere? hmmm, kai sukneles pas bet kuri lietuvos dizaineri kainuoja nuo 5 tukst lt? :)
2010-04-30 12:59
knyga
na o kur daugiau sukneliu ieskot, jei ne nuomos punktuose?
2010-04-29 14:25
Lija
Koks geras straipsniokas, gera ideja, kad patarimus duoda fotografai, kurie mato viska kitom akim, nei tarkim grozio salono darbuotojos, kurios suinteresuotos parduot.
2010-04-29 12:11
Agnete
del nuometo tai gera ideja. Jei ilgas, tai visos sventes metu ji tasytis sudetinga manau. o kai gali nesudetingai prisegti ir nusegti ciki:)
2010-04-29 09:35
Gabriele
Nerealus patarimai :) labai patiko tas del korsetu pastebejimas :) Tikrai ne pats graziausias gestas keltis nuolat smunkancia suknele :)