Teki vasarą? Privalai tai žinoti


KĄ TURIU ŽINOTI NUOMODAMASI VESTUVINĘ SUKNELĘ?

Praktiškai kiekvienas salonas nuomoja vestuvines sukneles. Šia paslauga labiau naudojasi taupūs ir praktiški žmonės, kurie skaičiuoja išlaidas. Bet net ir patys taupiausi nepakartojamoje ir vienintelėje šventėje – vestuvėse – nori atrodyti nepriekaištingai.

Suknelės nuomos sutartis - labai svarbu

Rekomenduojama pasirašyti suknelės nuomos sutartį.
Būsima nuotaka turi teisę reikalauti geros kokybės vestuvinės suknelės. Kiekvienas salonas vadovaujasi savo vidaus taisyklėmis, turi tam tikras sutartis, kurios padeda sėkmingiau reglamentuoti santykius tarp suknelių nuomotojo ir nuomininko. Todėl, nuomojantis vestuvinę suknelę, patariu atidžiai perskaityti nuomos sutarties sąlygas.
Kiekvienas save gerbiantis proginių drabužių salonas turėtų turėti nuomos taisykles, su kuriomis supažindintų kiekvieną atėjusią būsimą nuotaką (dažniausiai tokios taisyklės kaba ant sienos). Apsidairykite.

Ką turiu žinoti nuomodamasi vestuvinę suknelę?

Nuomodamosios vestuvinę suknelę atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:
  • Nuomojant drabužį kaina turi būti nurodoma visa, t. y. jei suknelę reikia sutvarkyti pagal jūsų dydį, siuvėjos darbo kaina turi įeiti į nuomos kainą. Sutartyje tai turi būti pažymėta. Negali būti tokių variantų, kai nuomos kaina pasakoma viena, o jei reikia pataisyti drabužį, reikalaujama mokėti papildomai. Viskas turi būti apgalvota. To jūs drąsiai galite reikalauti kiekviename salone.
  • Išsirinkusi vestuvinę suknelę, atidžiai ją apžiūrėkite, ar nėra kokių įplyšimų ir pan., nes grąžindama negalėsite įrodyti, kad „taip buvo“.
  • Dažniausiai išsirinkus suknutę ir nusprendus ją nuomotis, salonai reikalauja sumokėti avansą, kuriuo jūs patvirtinate nuomą ir rezervuojate suknelę (nuo 30 iki 50 procentų suknelės nuomos kainos). Visa tai turi būti surašyta sutartyje, patvirtinta kasos pajamų orderiais ar bankiniais pavedimais.
  • Drąsiai reikalaukite, kad rezervavus suknelę, ji nebūtų prieš jūsų vestuves kitai nuotakai (-oms) nuomojama. Priešingu atveju salonas privalo kompensuoti jūsų išlaidas.
  • Susitarimas dėl suknelės nuomos vyksta iš anksto, likus 3–4 mėnesiams iki vestuvių datos. Dažniausiai sutartyse žymima, kad, atsisakius nuomotis vestuvinę suknelę, avansas negrąžinamas. Žinoma, gali būti apibrėžtas konkretus laikotarpis, iki kada dar galima persigalvoti ir atgauti pinigus, o kada jau nebe. Tad labai atidžiai reikia perskaityti sąlygas. Na, o jeigu salonas nevykdo sutarties sąlygų, jūs drąsiai galite reikalauti grąžinti sumokėtą sumą ir netgi padengti moralinius nuostolius.
  • Tas pats sakytina ir apie vestuvinės suknelės grąžinimą. Dažnai pasitaiko, kad suknelę reikia grąžinti per savaitę po vestuvių. Ir jeigu grąžinti vėluojate, už kiekvieną uždelstą dieną gali tekti mokėti delspinigius. Visai tai taip pat turi būti aprašyta nuomos sutartyje.
  • Nuomos sutartyje taip pat yra vestuvinės suknelės sugadinimo punktas. Grąžinant suknelę pardavėjas labai atidžiai apžiūri suknelę, ar ji nesugadinta. Ir jei pamato, tarkim, mažą skylutę, gali reikalauti kompensuoti suknelės tvarkymo išlaidas. Žinoma, visos kainos turi būti aiškiai nurodytos salone, kad jei jums tektų mokėti už cheminį valymą ar skylutės užadymą, jūs jau žinotumėte realias kainas.

Galime atsiųsti ir Jūsų trokštamą naujos kolekcijos suknelę

Labai dažnai būsimos nuotakos susižavi naujų kolekcijų suknelėmis, kurių kartais salonai neturi, bet gali atsiųsti. Mano žiniomis, dar nedaug salonų taiko tai, bet yra galimybė atsivežti visai naują vestuvinę suknelę, kurios jūs labai norite. Nusipirkti ją iš salono, o po vestuvių perparduoti tam pačiam salonui už mažesnę kainą, žinoma, jei suknelė neprarado prekinės išvaizdos. Ši sąlyga turi būti nurodoma pirkimo–pardavimo sutartyje.
Taigi, nuomojantis vestuvinę suknelę kyla tikrai nemažai rūpesčių, nes visų pirma ji yra svetima, ją reikės grąžinti, būtinai turi būti saugoma, prižiūrima, kad kas nors ant jos neišlietų raudono vyno taurės. Bet juk šią ypatingą dieną ne suknelės būklė svarbiausia, o jūsų nepakartojamas žavesys ir šypsena.
Būkit laimingos!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
14
Komentarai
2014-05-17 10:24
Jole
Viskas uz savo kaina imanoma, jei reikalauji kad niekam nenuomotu, tai ir susimoki daugiau, bet zinau kad tokia galimybe yra...
2013-11-29 20:01
agnys
man įdomu kaip salone galima prašyt/reikalaut kad iki manęs suknelė būtų nenuomojama ? nes gi tame ir yra nuomos punktas.
2012-05-09 11:09
Monyk
Aš taip pat niekada nenuomočiau vestuvinės suknelės, kaip ir batelių ir kitų dalykų niekada nenuomoja žmonės, nebent kokiam karnavalui kostiumą: )
Savo svajonių suknelę jau radau viename vestuvių salone ir ją nusipirkau, kad būtų nauja, mano dydžio, idealiai tinkanti ir iš kokybiškų audinių, ko niekada negausi nuomoje. o kadangi tos suknelės net nenuomoja, tai Lietuvoje tikrai būsiu viena iš tik keleto nuotakų su tokia suknele! Laukiu nesulaukiu kada ją eisiu atsiimti: )
2012-05-08 17:43
sabina
Geras straipsnis, neverta apskritai nuomotis suknelės. Čia tik trečiojo pasaulio šalių įprotis, niekur daugiau nerasite suknelių nuomos: ) Kaip gali su nuomota suknele atrodyti idealiai, jei pasiaurinta į vidų, kad atlaisvinti galėtų sekančiai nuotakai ir jau panešiota keletą kartų! na, kiekvienos pasirinkimas, aš niekad nenuomočiau, o ypatingai savo vestuvėms!
2011-01-19 16:50
Beata
Dar noriu pridurti, kad nuomojant vestuvinę suknelę, salonas ją pažada pataisyti pagal jaunuosios ūgi bei figurą. Tik kad rimtai noriu perspėti, akd salone, 3 kv.m plotyje labai sunku nuspręsti, netgi su bataliai, kuriuos avėsite, ar suknelė ne per ilga. Tai pajusti galima išėjus į lauką. Nors buvua tikrinta, kad suknelę patrumpno pagal mane. Visas vestuves prasikankinau dėl ilgio, suplėšiau šokdama (juk nesėdįsiu kaip mėmė) ir galiausiau sumokėjau baudą. O kai atidavinėjau suknelę, sužinojau iš kitų nuotakų, kad jų patirtis lygiai tokia pati.
Tad ypatingai krupščiai kabinėkitės dėl visko panelės, juk ir nuoma, nėra labia pigi, ir nepasakyčiau, kad ją renkasi labiausiai taupančios. ;)
2010-05-16 22:49
Ji
Tikrai, siais laikais sutartys butinos
2010-05-16 21:42
Santa
Sutartys butina visur rasytis. As su visais pasirasiau, bent jau ramiai miegu:DDDDD
2010-05-15 12:15
Kate
Reikes ir man sutarti paisrasyt, kad poto bedu nebutu...
2010-05-13 23:23
Gabriele
Oj geras tekstas ;) kad buciau tai zinojus kelis men pries... issinuomojau suknele, o jokiu sutarciu neturiu :(
2010-05-13 15:56
mokytoja
Labai atsargiai reikia su tom siunciamom suknelem. Kataloge atrode vienaip, bet kaip atsiunte tai vaizdas buvo du kart prastesnis, zodziu nusvilus esu siuo klausimu.