Viskas, ką reikia žinoti apie vestuvių vaizdo įrašus


DEKORATORIAI: KIEK DIRBA, UŽ KIEK IR KAIP RAŠYTI UŽKLAUSAS

STOP KADRAS
Vis kyla klausimų už ką ir kodėl mes mokame tiek daug eur dekoratoriams, tad rodome, gražų video apie komandą, kuri kūria dekorą. Suskaičiuojate kiek jų dirba prie vieno projekto? Tekste pateikiamos mini instrukcijos: kaip rašyti laišką dėl paslaugų ir kainų gairės.
 

O čia labai gera Ingos Klimienės (Vestuvių šventė) pamokėlė kaip rašyti užklausą dėl dekoro

  1. Būtina laiške nurodyti savo šventės datą, ceremonijos ir pobūvio vietą, kiek svečių dalyvaus, pradžios laiką. Paslaugos teikėjui bus aišku, ar jis tą dieną neužsiėmęs, kokia maždaug darbo apimtis jo laukia. Juk gal Jūs abu gaišinate vienas kito laiką, nes dekoratorius tądien jau užimtas?
  2. Atminkite, kad šventės tema, stilius ir spalvos kainoms nedaro įtakos. O Jūs, kaip taisyklė, būtent kainomis pradžioje ir domitės! Žymiai geriau bus, jeigu IŠDĖSTYSITE plačiau SAVO VIZIJĄ apie tai, ko norėtumėte, ir idėjas, kurias jeigu galite, pailiustruokite nuotraukomis. Būtų puiku, jeigu parašytumėte, kokios gėlės patinka ir kokios nepatinka. Tai viena iš sudėtinių dalių, kuri nulemia puokščių kainas. Tik išvardinę tokius dalykus galite pridėti prierašą apie šventės koloritą.
  3. Aiškiai suformuokite mintį, KOKIAS ERDVES norėsite, kad dekoruotume ir KAIP. Nuo idėjos iki patinkančių gėlių, kaip įmanoma detaliau, kiek leidžia Jūsų galimybės ir fantazija... Priminsiu, kad dažniausiai dekoruojamos 6 erdvės: ceremonija, išvažiuojamoji santuoka, pobūvio stalai, fotokampas, meninis desertų stalas ir lauko erdvė. Pavyzdžiui: puošiant ceremonijos vietą, svarbu žinoti, ar puošti norite tik suolų šonus, ar užteks tik puokštės prie altoriaus? O gal ir tą, ir tą? O gal svajojate apie labai įmantrią ceremonijos puošybą? Pasidalinkite savo mintimis su mumis! Fotokampui sukurti svarbu žinoti, ar norėsite panaudoti savo močiutės daiktus, o gal neturite tam galimybės, todėl reikės viską nuomoti? O gal norėsite panaudoti šventės vietoje esančius daiktus? Parašykite, kaip įsivaizduojate savo fotokampą? Kas Jums patiktų? Kokio stiliaus jis turėtų būti? Kalbėdami apie pobūvio stalus paminėkite, kaip sėdėsite ir kiek bus stalų? Prie apvalių ar stačiakampių, o gal prie ilgo stalo? Puokštės patinka aukštos ar žemos? Kas pasirūpins žvakėmis, žvakidėmis, stalo kortelėmis, staltiesėmis, kėdžių užvalkalais? Kur bus serviruojami šalti patiekalai – ant stalų, o gal ant atskirų furšetinių stalų? Puošiant desertų stalą, taip pat svarbu žinoti, ar reikės pasirūpinti visais desertais, o gal juos turėsite patys ir reikės juos tik paserviruoti gražiuose induose, sukurti meninę jo dalį ir apipavidalinimą?Lauko erdvės. Pasidalinkite, apie ką svajojate? Kas Jus žavi?Jau supratote, kad prie kiekvienos erdvės reikia išdėstyti, KO NORĖTUMĖTĖ ir kaip įsivaizduojate? Tik tada galite tikėtis iš mūsų kažkokio realesnio atsakymo, o labiausiai taip laukiamų kainų.
  4. Nebūkite slapukai. Leiskite žinoti, kokį biudžetą Jūs esate suplanavę. Patyręs floristas žinodamas Jūsų galimybes galės pasiūlyti specialų, Jūsų finansines galimybes atitinkantį kompozicinį sprendimą. Nedidelio biudžeto atveju jis nesiūlys prabangių dalykų ir atvirkščiai. Nepamirškite, kad labai daug lemia gera idėja!
Ką dar reikėtų žinoti:
  1.  Patikėkite, nė vienas iš mūsų Jums neturi ką atsakyti, kai rašote: „Gal galėčiau sužinoti Jūsų įkainius?“, „Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų vestuvių dekoravimas. Vestuvės apie 50 žmonių“, „Norėčiau sužinoti preliminarią jaunosios puokštės kainą nuo... iki. Taip pat domina, ar Jūs darot papuošimus švenčių vietoms“, „Gal galite atsiųsti pasiūlymus išvažiuojamajai vestuvių ceremonijai. Svečių nebus, tik jaunieji ir liudininkai“, „Mačiau Jūsų darbų nuotraukas ir sudomino kainos. Kiek kainuotų dekoruoti vestuves?“, „Sveiki, domina išvažiuojamosios santuokos ir vestuvių popietės kainos?“ Visi šie klausimai beprasmiai. Juose neapibrėžta nei tai, ko norite, nei kaip norite, nei kas patinka, nei datos, nei vizijos... Dar daug galėčiau Jums pacituoti panašių laiškų – visi jie vienodi. Pagrindinis Jūsų pirmo laiško klausimas yra KIEK KAINUOJA be jokių detalesnių paaiškinimų. Vieną dieną kažkam turbūt atrašysiu, kad vestuvių dekoravimas yra ne prekyba dešromis... Turite suvokti, kad floristikoje ir šventės puošyboje NĖRA kainų šablonų! Ir tiesiog GAILA savo ir Jūsų LAIKO atsakinėjant į tokius klausimus bei kasdien rašyti tokius pačius atsakymus: „Prašau, patikslinkite savo viziją ir poreikius, nes tik įvertinusi juos – savo darbo apimtį – galėčiau pasakyti, kiek kas kainuotų“.
  2. Pradėję domėtis floristine / dekoracijų dalimi, turite žinoti, kad vienokia būtų gėlių kompozicijos ant stalo kaina, jei ji būtų komponuojama iš orchidėjų, ir kitokia, jei iš ramunių. Vienokia kaina, jeigu bažnyčią puošiame minimaliai, ir kitokia, kai darome floristinio dizaino instaliacijas. Bet gal Jūs patarsite man, kaip galėčiau atsakyti į Jūsų klausimą „Kiek kainuotų ant stalo puokštė?“.
  3. Kad ir kokius „konkursus“ skelbiate rašydami paklausimus – Jūs NIEKADA negausite kainų realiam palyginimui. Lyginti galima tik lyginamus dalykus. Pvz., galima palyginti ir įvertinti konkrečią puokštę. Bet, kai parašote tik klausimą „Kiek?“ – tada lyginimas ir „konkursas“ nebetenka prasmės. Vienas floristas Jums atrašys, kad kompozicijos kaina stalui būtų 120 eurų, kitas rašys, kad 30. Skirtumas bus puokštės dydyje, pas vieną bus įkomponuojama daugiau gėlių, pas kitą – daugiau žalumos, vienas naudos brangesnes gėles, kitas – darželio, ir pan…
  4. Nesiūlykite floristams patys nupirkti gėles iš bazės tikėdamiesi, kad taip bus pigiau. Nepatikėsite, tai jiems labai juokingai atrodo. Juk niekas nuo Jūsų ir neslepia, kad perka gėles iš tos pačios bazės. Supraskite, kad puokštės kainą sudaro ne tik gėlės, o ir floristų sugaištas laikas, ir indo nuoma, gėlių paruošimas, ir pan. Žinokite, patyręs floristas tokiems pasiūlymams Jums atsakys griežtai „Ne“ dar ir dėl to, kad ne visada šventės dieną gali pavykti gauti suplanuotas gėles, ir jis, matydamas realią situaciją, gali priimti sprendimą, kokias kitas gėles pirkti, kad nenukentėtų kokybė, šventės idėja ir vientisumas. Žinodamas tai, jis niekaip nesileis į panašias avantiūras ir nerizikuos. Beje, Jūs iš to galite atskirti į kokio lygio specialistą kreipiatės, jeigu Jums tai svarbu.
 
 

Kiek kainuoja dekoras Lietuvoje?

Konsultuoja Edita Skruibienė (vysnios.com)

Juk visi esame kurios nors srities specialistai, baigę tam tikrus mokslus ar įgiję profesinius įgūdžius. Tam sugaišome tam tikrą skaičių savo gyvenimo valandų ir skyrėme tam tikrą kiekį jėgų. Juk nuėję pas notarą neklausiame, kodėl jo parašas ant dokumentų kainuoja tokią ar kitokią sumą... Savaime suprantama, jis juk mokėsi, dirba, gaišta savo laiką Jums, turi mašiną, į ją pila kurą, nuomojasi patalpas, už jas moka pinigus ir t. t.
O ką veikia dekoratoriai? Kas įsivaizduoja, kad dekoratorių darbas yra vestuvių rytą nuvažiuoti į Kalvarijų turgelį, nupirkti 100 rožių ir jas atvežti iki restorano, labai klysta. Gerų dekoratorių darbas yra sunkus, be galo detalus, reikalaujantis labai gero išankstinio planavimo ir pasiruošimo.
Jie taip pat nuolat mokosi, kartu su jumis sėdi ir kuria jums patinkantį dekorą kelias ir daugiau valandų per savaitę, teikia idėjas, kurios jums patinka arba ne, teikia naujas idėjas, klauso jūsų svajonių ir norų, vėl teikia naujas idėjas... nuomojasi patalpas (arba ne), turi kompiuterius, moka jais naudotis, teikia jums vaizdus, ieško informacijos, važinėja po įvairias bazes, medžiagų, indų, dizaino parduotuves... Tikiu, kad Jūs labai įdomi asmenybė! Bet kodėl visa tai turėtų būti daroma Jums dykai? Neįtikėtina, tačiau dekoratoriai dirba! Ir kartais labai sunkų darbą, kuris vadinasi psichologija ir tarpininkavimas: ateina žmonės su savo norais ir pageidavimais, kurie kartais visai nedera pasirinktoje vietoje arba trūksta tam tikrų detalių. Reikia gražiai mokėti papasakoti, kaip atrodys tas galutinis rezultatas, kuris gali toli gražu prasilenkti su jūsų svajone. O dar dažniau ateina sutrikę, be jokių norų ar fantazijos žmonės ir laukia viso vizualaus sprendimo. Tad darbas toks, kad reikia pajausti žmogų, jo stilių priderinus prie pasirinktos vietos sukurti ilgai išliekantį pasigėrėjimo vertą įspūdį. Reikia tarpininkauti tarp floristų ir užsakovų, mokėti vieniems papasakoti, koks bus galutinis rezultatas, antriems – dalykine kalba paaiškinti, ko tikimasi. Tad kai klausiama, iš kur 1000 ar 2000 Eur (priklausomai nuo norų ir pageidavimų, vietos subtilybių) dekorui, kai gėlės turgelyje po 3 Eur, o pas močiutę kaime – visai nemokamai krūmai auga, aš pasiūlau tiesiog tą sumanymo dalį ir įgyvendinti – suvažinėti iki močiutės kaimo, skinti gėles, jas merkti, dėlioti, dar vazas susipirkti ar išsinuomoti, transportuoti iki šventės vietos, jas išsidėlioti ant stalų, tuomet papuošti desertų ir kitus teminius stalus, prieš tai gerokai palaužius galvą, kuri detalė ir kodėl reikalinga... A, dar pamiršau paminėti, kad reikia mėgautis švente! Ir paskui dar kitą dieną viską nusipuošti, susirinkti, išplauti ir išvežioti nuomotas žvakides, vazas... ar ryžtumėtės dabar visa tai pakartoti nemokamai arba už kokius 200 litų draugams, giminaičiams ir t. t.
Pasvarstymui
Kiek kainuoja Jimmy Choo bateliai nuotakai? Nuo 500 Eur? Brangu, tiesa? Nebrangu, nes gali pasipuikuoti prieš drauges ir visą giminę. O vestuviniame albume visam gyvenimui bus įamžinta batelių etiketė, kuri primins apie kelias nuospaudas ir visa atperkančią karalienės savijautą avint džimi-šiū batelius...
Kiek kainuoja vyriškas kostiumas vestuvėms? Marškiniai, batai, kaklaraištis, kelnės, švarkas... Visas šis komplektas prasidės nuo 500 Eur. Jei tai ne klasikinis pasirinkimas, tuomet toks kostiumas bus dėvimas tik dar vieną ar du kartus. Jei klasikinis, tuomet ateinančius kelis metus reikia tikėtis daugybės iškilmingų švenčių ☺
Kiek galėtų kainuoti nuotakos suknelė, net nesileisiu į diskusijas, nes nežinau nei vienos nuotakos, gailinčios pinigų suknelei. Kol neateis apsivilkus suknelę visa apimantis laimės pojūtis „tai JI“, tol nuotaka nenurims. Kartais tai gali būti lengvutis šilkelis, kainuosiantis 500 Eur, kartais nesustosime ir peržengusios 5000 Eur sumą ir daugiau... Už tobulą nuotakos apdarą nėra per didelės kainos, tad ir nediskutuosime.
O kiek kainuoja gražus, skoningas, profesionalus dekoras kartu su medžiagomis ir gėlėmis? Taip pat nuo 500  Eur, jei norisi ko įspūdingo, gražaus, kokybiško. Viskas priklauso nuo šventės vietos, žmonių bei stalų skaičiaus, šventės formato.
Kodėl už vieną kartą naudojamą vardinę suknelę ar batelius, kurių nosytė vos matysis iš po suknelės, yra visiškai suprantama mokėti tūkstančius, bet už floristų ir dekoratorių kruopštų darbą sunku sumokėti daugiau nei 500 Eur? Sunku suvokti, kaip gali kainuoti daugiau nei 500 Eur ne vieną dieną ir savaitę trukęs kūrybinis darbas, kuriant, galvojant, perkant reikiamas medžiagas, sprendžiant tam tikrus estetinius vietos trūkumus ir teikiant pasiūlymus jiems spręsti, tiesiog dėliojant užsakovų svajonių kratinį į vieną derančią, harmoningą ir gražią visumą, kuri teikia pasigėrėjimą visą šventės dieną ir lieka nuotraukose visam.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai