Vestuvės + krikštynos = TAIP!!!


AIDA KAPOČIŪTĖ: DIDŽIAUSIA KLAIDA VESTUVIŲ DIENĄ – BANDYMAS BŪTI KAŽKUO KITU, O NE SAVIMI

Dizainerė Aida Kapočiūtė mados pasaulyje mėgsta bėgti nuo standartų ir kurti išskirtinį stilių, ji ragina moteris būti savimi. Modernu, romantiška, tikra – tai žodžiai, iliustruojantys sėkmingos dizainerės vestuvinių suknelių braižą.
Kūrybos pradžia
Dizainerė puikiai pamena pirmąjį jausmą, kai suprato, kad vestuvinių suknelių kūryba yra jos pašaukimas. Moteris atsiklaupusi siuvinėjo suknelę, kai tuo metu užėjo užsakovė, priklaupusi šalia klientė žvelgė į drabužį ir dėkojo už visą atliktą darbą. Tą akimirką abi moterys susigraudino ir kaip tik tada dizainerė suvokė, kad tai ne tik suknelės kūrimas, tai duoklė klientei, jos asmenybės pažinimas ir to perteikimas per drabužį. Mados kūrėjos atmintyje giliai įsirėžė pirmoji jos klientė.
„Tai šviesių plaukų, plačios šypsenos ir nuostabios moteriškos figūros savininkė. Gerai paieškojusi tikiu, kad ir nuotrauką rasčiau. Man buvo be galo svarbu, kad ji pasitikėjo manimi ir tikėjo, kad viskas bus gerai. Net dabar prisiminus šypsausi, tai magiškas jausmas. Paskui viskas vyko natūraliai – klientės viena po kitos pradėjo į mane kreiptis, o man liko tik nuoširdžiai daryti tai, ką sugebu geriausiai. Jos pačios turbūt nesupranta, kiek daug man reiškia. Jei ne jos, viso to, ką pasiekiau, nebūtų. Jų pasitikėjimas manimi, gražūs laiškai, nuoširdūs susitikimai – tai didžiausias mano įkvėpimas“, – pasakoja kūrėja.
Mėgsta išskirtinį stilių
A. Kapočiūtė prisipažįsta, kad jai nepatinka nusistovėję standartai, ji bėga nuo jų. Ji mėgsta kurti naują madą.
„Negaliu pakęsti nuomonės, kad nuotaka gali būti tik tokia kaip pirmosios dešimt eilučių „Pinterest“ svetainėje. Laisvė, pasitikėjimas, noras būti savimi yra už viską svarbiau. Visos mes labai skirtingos, tad suknelė turi tai atspindėti. Reikia nebijoti, pasinerti į savianalizę ir atrasti save. Drabužiai, kuriuos vilkime, siunčia aiškią žinutę apie tai, kas esame, kuo gyvename. Ne išimtis ir vestuvinė suknelė. Didžiausia klaida vestuvių dieną – bandymas būti kažkuo kitu, o ne savimi“, – tvirtai reiškia savo nuomonę dizainerė.
Vestuvinės suknelės kūrybos procesas
Moteris teigia, kad kuriant vestuvinę suknelę apima visi įmanomi jausmai ir būna visko: pykčio ant savęs, juoko, šypsenų, džiaugsmo ašarų.
„Kaip kiekviena suknelė yra labai skirtinga, taip ir jos kūrybos procesas gali skirtis. Dažniausiai viskas prasideda nuo idėjos, tinkamų audinių paieškos bei eskizo. Tuomet seka technologinė dalis: konstrukcinis brėžinys, audinių paruošimas ir sukirpimas. Suknelė siuvama, vyksta susitikimai, primatavimai. Artėjant prie galutinio rezultato yra išgryninamas pasirinktas dekoras, skiriama laiko jo gamybai, preciziškam prisiuvimui. Tik tuomet idėja tampa realybe – o tam reikia nemažai laiko“, – pasakoja A. Kapočiūtė.
Įsimintiniausi klienčių norai
Turbūt kiekvienas dizaineris yra sulaukęs neįprastų klientų norų. Aida dalijasi dviem labiausiai atmintyje įstrigusiais prašymais – be galo pūsta suknelė ir noras per vestuves atrodyti storesnei.
„Tai buvo sniego baltumo suknelė, verta princesės. Gal tai ne visiškai atspindi mano asmeninį kūrybos braižą, bet tąsyk mane pakerėjo klientė ir jos svajonių suknelės vizija. Dirbom ilgai ir sunkiai. Tokios pūstos suknelės aš dar gyvenime nebuvau mačiusi – ir tai buvo mano kūrinys. Bet svarbiausia, kad svajonę pavertėme realybe. Na, o keisčiausias prašymas buvo įsiūti storą audinį į suknelės vidų, kad klientė atrodytų storesnė. Manau, kad keistesnio pageidavimo tikrai nebeišgirsiu“, – atvirauja mados kūrėja.
Vestuvinių suknelių verslo sėkmės paslaptis
Aidos trys pagrindiniai patarimai madų kūrėjui, kad jo kūriniai būtų matomi:
1. Gerai atliktas darbas esamoms klientėms.
2. Komunikacija socialiniuose tinkluose.
3. Tinkamai patį dizainerį ir jo kūrybą reprezentuojanti internetinė svetainė.
„Visų pirma – nemeluoju pati sau. Kiekvieną klientę priimu labai individualiai, tuo metu ji man yra pati svarbiausia. Gerai planuoju laiką ir siekiu tikslų per daug nesidairydama aplink“, – sako sėkminga Lietuvos dizainerė.

Ar jau skaitei? 

 
 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai