A. SKRICKIENĖ: MAN NEĮDOMIŲ SUKNELIŲ AŠ NESUTINKU SIŪTI

Airida Skrickienė aistrą drabužių kūrimui jaučia jau seniai – pirmąjį drabužį pasiuvo prieš 25 metus. Dizainerė yra už naujoves ir mano, kad nuotakų suknelių kūrimo procese yra labai daug vietos savirealizacijai ir eksperimentams, tad neįdomių suknelių ji nesutinka siūti ir nenori dirbti be įkvėpimo. Transformacija, eksperimentas, dinamiškumas – tai žodžiai, iliustruojantys dizainerės kūrybą.
Vestuvinės suknelės kūrybos procesas
Dizainerė A. Skrickienė teigia, kad vestuvinės suknelės kūrybos procesas yra ilgas – nuo pirmo pokalbio su būsima nuotaka iki suknelės atidavimo dienos kartais praeina net 6–12 mėnesių. Kai santuoka vyksta skubotai, dizainerė tokiems atvejams turi studijoje jau pasiūtų suknelių ir kostiumų.
„Neplanuotų santuokų atvejais nuotakos dažniausiai neturi laiko kūrybai ir siuvimui, todėl tai patogu. Dažnai nuotakos kreipiasi jau nužiūrėjusios mano vieną ar kitą suknelės modelį. Tuomet ji siuvama minimaliai keičiant detales ir pritaikant klientės figūrai. Toks profilis nuotakoms patrauklus, nes jos jau iš anksto žino, kaip atrodys jų išsirinkta suknelė. Įdomiausias ir jautriausias momentas kuriant suknelę nuotakai būna antras primatavimas – tuo metu emocija ima viršų. Kartais jis trunka net 4 valandas“, – pasakoja kūrėja.
Moteriškų ir vyriškų stereotipų laužymas
Visuomenėje yra nusistovėjusi tvarka, kad vestuvių dieną nuotaka puikuojasi suknele, o jaunikis kostiumu, na o Airidai patinka vyriškų ir moteriškų stereotipų laužymas. Moteris teigia, kad reikia žinoti tradicijas, bet mokėti jas parodyti kitaip, naujai – visiems patinka inovacijos.
„Mėgstamiausi modeliai man visada būna mažiausiai svarbūs. Moterų labiausiai yra pamėgta tūrinė suknelė, kurią galima įvairiai transformuoti – prisegti petnešas su metalo detalėmis, pridėti rankoves, skirtingų ilgių sijonus ir kitokių detalių iš skirtingų audinių. Šiais metais sukurtoje nuotakų kolekcijoje atsirado šortai, sijonkelnės ir švarkai“, – išduoda dizainerė.
Be įkvėpimo nedirba
A. Skrickienė teigia, kad vestuvinių suknelių kūryba yra pelninga, tačiau dizainerė niekada nedirba be įkvėpimo.
„Man neįdomių suknelių aš nesutinku siūti. Nenoriu dirbti be kūrybos proceso. Taip pat labai svarbu pažinti savo auditoriją, sugebėti inkorporuoti tam tikrus kultūros arba laikotarpio motyvus. Mano nuomone, virsmas nuotakų rinkoje vyksta nuolat, tad jei pavyksta sukurti suknelę, kuri priverčia nuotaką šimtu procentų jaustis savimi laimingiausią jos gyvenimo dieną – tai yra pati geriausia rinkodara“, – neslėpdama šypsenos sako mados kūrėja.
 Naujausia kolekcija
„Nauja vestuvinių suknelių kolekcija yra 1970–2018 metų laikotarpio miksas, naujas požiūris į tuos pačius dalykus. Šiai kolekcijai parinkau kuo įvairesnius audinius, faktūras, panaudojau sudėtingas konstrukcijas ir transformacijas – noriu, kad įvairaus stiliaus merginos rastų savo suknelę. Kolekcijoje yra suknelių, kurios tinka įvairioms vestuvėms ir šventės vietoms – klasika, miesto šurmulys ar paplūdimys. Šiai kolekcijai mane įkvėpė žmonės ir meilė“, – atvirauja Airida.

Ar jau skaitei?

 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai