YPATINGI DEIMANTAI VESTUVIŲ ŽIEDE

Įsivaizduokite deimantą. Klasikinės apvalios formos. Jis ne skaidrus, o tviskančios, tarsi jaunų pavasario lapų, žalsvos spalvos. Arba mėlynos – kaip kūdikio akys. Saulės spinduliai, patekę į šio deimanto vidų, lūžta šimtais įvairiaspalvių blyksčių – net keista, kaip toks mažas akmuo gali skleisti tiek daug šviesos. Tačiau Jūsų tai nestebina – akmuo, fiziškai saugantis mylimo žmogaus dalelę, negali neskleisti pačios nuostabiausios ir tauriausios šviesos...

Deimantus galime ir užauginti

Ne paslaptis, kad jau daugiau nei prieš 50 metų žmonės išmoko auginti deimantus laboratorijose, atkartodami Žemės gelmėse esančias ekstremalias sąlygas, kuriomis gimsta pati kiečiausia substancija – deimantai. Tokie mineralai buvo naudojami pramonėje – ypač karo pramonėje, mokslų ir kosmonautikos srityse. Laboratorijoje sukurti deimantai visiškai identiški natūraliems – turi tokių pat fizinių, cheminių ir vizualių savybių. Tik patyręs specialistas, naudodamas specialią įrangą, galės atskirti apdirbtą natūralų deimantą nuo laboratorijoje sukurto analogo.

Tai asmeniška

Palyginus neseniai pagaliau pavyko laboratorijos sąlygomis gauti juvelyrinės kokybės deimantus. Mažėjant natūralių deimantų atsargoms, ši alternatyva tampa vis populiaresnė. Be abejo, natūralūs deimantai, ypač spalvoti, buvo ir liks neaplenkiami prabangos, statuso ir grožio simboliai. Tačiau laboratorijoje sukurti deimantai gali pasiūlyti kai ką, ko, deja, niekada nepasiūlys natūralūs deimantai – asmeniškumą.
2007 metais tiekimo grupė „Su.Mi‘m“ Lietuvos publikai pristatė naujovę – asmeninius Heart-In Diamond deimantus, kurie auginami laboratorijoje naudojant žmonių plaukus.

Kaip tai padaryti?

Kuriant deimantą iš plaukų išgauta anglis apdorojama ir naudojama aukšto slėgio / aukštos temperatūros įrenginyje (HPHT). Procesas reikalauja tikslumo, specialios įrangos ir maždaug 45 dienų. Nubriaunuotas deimantas pristatomas firminėje Heart-In Diamond dėžutėje kartu su sertifikatu, kuriame nurodyta tiksli panaudotų plaukų cheminė analizė, sukurto deimanto charakteristikos ir savininko(-ų) vardas(-ai).

Vestuvėms tai labai tinka

Anot Heart-In Diamond Lietuvoje atstovės, lietuviai dažniausiai užsisako asmeninių deimantų kūdikio gimimo ir krikštynų proga, jungtuvėms pažymėti. Taip pat vis labiau populiarėja šeimos deimantai, kai brangakmeniui sukurti naudojami visų šeimos narių plaukai.
Taigi, įsivaizduokite deimantą, biologiškai susijusį su mylimiausiu žmogumi, saugantį ypatingą meilės, vaikystės, gimimo, šeimos sukūrimo istoriją. Taurų išliekamąja verte. Nuo šiol galime išsaugoti trapų buvimą kartu amžino brangakmenio briaunose.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2010-05-26 14:28
Tina
Labai cia viskas idomu.O deimantas biologiskai susijes su artimu tai is vis fantastiska. Bet kas galejo pagalvot, kad deimantai is plauku,perdirbami i angli ir ttt... labai idomu, noriu:)
2010-05-21 13:03
Piano
Fimukas labai idomus, viskas taip aiskiai nufilmuota. As noreciau matyti savo demanto porceso kurima.ar tai imanoma?
2010-05-21 12:54
Siuzi
o kaip kudikio deimanta gaminti? juk nera pas ji plauku:) Labai idomu, gal kokia kitokia technologija yra? nes domina mane, noreciau krikstasuniui sukurti toki.
2010-05-21 11:54
as
filmukas labai idomus
2010-05-21 11:27
Aukse
Jetau kokia grazi ideja:) Noriu.... kokios ju kainos? per koki laika pagamina?
2010-05-21 11:15
Urte
O as manau cia ateitis ateinancio 100 metu! Juk nebus tiek daug naturaliu deimantu, kad uztektu visoms pasaulio moterims:) O cia superine ideja, deimanta pagamina is pacio saves! Gal galima tarkim maisyti vyro ir moters plaukus, ir pagaminti bendra deimanta.
2010-05-21 10:20
Gabriele
hmz... sistetinis ar ne.. bet jis is taves :) Rita, man tai atrodo, kad viskas ok :) juk asmeniski dalykai, kurie susije su tavimi - visad gerai :)

man ideja pati idomi :) bet deimantai man ne prie sirdies :) as uz paprastuma:)
2010-05-20 23:01
Rita
Video tikrai idomus, bet pati ideja...
Sintetinis deimantas niekada neprilygs naturaliam. Cia tas pats kaip paauksuotas ziedas, netikri dantys arba netikri jausmai.
As asmeniskai labiau noreciau, kad mano vestuviniame ziede butu naturalus deimanciukas. Nors nedidelis, bet tikras.
2010-05-20 22:19
Asta
Ispudingas filmukas, labai idomiai viskas papasakota, idomios kapsules, na mane labai suintrigavo visas sitas reikalas:)
2010-05-20 16:49
Vilija
labai idomu, ir labai grazu:) Esu girdejus, kad deimantus galima uzauginti, bet tuomet jie buan tikri ar ne? Kurie vertingesni, iskasti, rasti ar uzauginti, turbut is gamtos gaunami naturaliai..:)
O kokios kainos jei asmenini deimanta nori susikurti? Labai kosmines? ar prieinamos?