Svečių knyga - automobilis (Atsispausdink)


CUKRUOTOS DOVANĖLĖS SVEČIAMS

Nepamirškime, kad prie žavingos vestuvių dienos prisideda ir Jūsų draugai bei artimieji. Šiltos šypsenos, jaukūs apsikabinimai, romantiškos dovanos. Kodėl svečiams neįteikus mažos dovanėlės? O jei cukruotų migdolų?
FOTO: Elstera.lt

Kas slepiasi po cukraus skraiste

Pasidairius po užsienio šalis ir susipažinus su jų vestuvių tradicijomis, iškyla klausimas, kodėl taip dažnai įvairiose šventėse svečiams dovanojami migdolai. Iš tiesų tai yra saldus padėkos gestas, turintis gilią prasmę. Jei šventėje naudojami migdolai, didžiausias dėmesys skiriamas jų skoniui – iš pradžių jaučiame saldų glajų, vėliau susimaišiusį su karstelėjusiu migdolu. Tai simbolizuoja karčiai saldų santuokinį gyvenimą jauniesiems linkint kuo daugiau saldžių akimirkų. Tai, kad migdolas yra grūdo formos, taip pat nėra atsitiktinumas. Ši forma simbolizuoja naują bendro gyvenimo pradžią ir naują gyvybę.
Taigi, šįkart pasakojame apie beveik dangiškus migdolus.
 
 

Koks turėtų būti migdolų skaičius?

Migdolų skaičius turėtų būti nedalus iš dviejų, kad pora visą gyvenimą būtų kartu. Prasmingiausias pateikiamų migdolų skaičius yra penki. Šis skaičius pasirinktas ne atsitiktinai, jis simbolizuoja penkis svarbiausius palinkėjimus jauniesiems: sveikatą, vaikus, laimę, ilgaamžiškumą, turtus. Įteikiant dovanėlę svečiams, jaunieji tarsi padėkoja ir pasako, kad jų santuokai netrūks nė vieno iš šių penkių Laimingos Santuokos komponentų.

Migdolų spalva

Priklausomai nuo šventės progos, pasirenkama ir migdolų spalva. Be abejo, spalvas galima pasirinkti pagal savo norus, tačiau laikantis tradicijų vestuvėse dominuoja balti migdolai. Jei Jūsų šventėje vyrauja, pavyzdžiui, rausva spalva, rausvi migdolai taip pat nepamaišys.

Spalvų simbolinė reikšmė:

  • 25-osioms vestuvių metinėms– sidabriniai
  • 50-osioms vestuvių metinėms – auksiniai
  • krikštynoms – rausvi, melsvi
  • sužieduotuvėms – žali
  • gimtadienio proga – pastelinės spalvos
  • diplomatams – raudoni
  • teisininkams – mėlyni
  • mokytojams – rožiniai
  • verslininkams – geltoni
  • vertėjams – violetiniai
Europos šalyse, ypač Italijoje ir Graikijoje, iš galimų staigmenėlių svečiams karaliauja migdolai, glaistyti cukrumi. Nuo jų tik šiek tiek atsilieka dražė. Neapsirikite, skirtumas tarp šių dviejų dovanėlių tikrai yra. Glaistyti migdolai, galima sakyti, yra aukštesnė dražė rūšis. Dražė yra įvairių rūšių šokoladas, glaistytas cukrumi (paplitusi Prancūzijoje, Belgijoje).

Kaip ir kada įteikti migdolus

Viskas, ką simbolizuoja migdolai, dovanojami per vestuves, yra susiję su pačiais jaunaisiais ir jų laime. Tad iškyla natūralus klausimas, kas turėtų tuo pasirūpinti. Pas mus įprasta tuo rūpintis patiems jauniesiems. Teikiant svečiams dovanėles, padėkojama už buvimą kartu svarbią dieną, taip pat parodoma, kad visi linkėjimai yra įprasminti migdoluose. Nors mūsų šalyje tai nėra įprasta, vis dėlto derėtų nepamiršti ir neatvykusių į šventę. Jiems galima nusiųsti tokią dovanėlę, taip parodant dėmesį.
Migdolais svečius galite nustebinti:
po vestuvių ceremonijos bažnyčioje;
vestuvių pradžioje dėkojant už atvykimą, palinkėjimus ir įteiktas dovanas;
padėjus dovanėles prie kiekvieno svečio šampano taurės. Pridėjus informacinę kortelę su vardu – tai tampa labiau asmeniška ir nereikia stalo kortelės;
dovanėlės sudėtos į dekoratyvinį tortą, iš kurio kiekvienas svečias pasiima jam skirtą. Toks tortukas puikiai tiks saldumynų stalui puošti.

Pabaigai

Atrodytų, kad mažas migdolas cukraus glajuje yra miela vestuvinė smulkmena, bet kiek prasmių ir subtilybių jis apima. O dar nekalbėjome apie jų įpakavimą, kas gali tapti puikia bet kokios šventės dekoracija. Na, bet neužbėkime įvykiams už akių – apie tai šiek tiek vėliau. Derėtų nepamiršti, kad kiekviena šalis turi savas tradicijas, savus teikimo būdus, prasmes. Lietuvoje kol kas tai yra nauja ir neatrasta, bet taip pat labai įdomu.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
14
Komentarai
2010-08-01 23:57
Pati
Labai patiko straipsnis. Dovanosiu draugei vestuvems migdolus nes jau zinau reiksme :)
2010-06-01 23:09
SiSi
Kaip skanu, kaip grazu. Labai puikios idejos, ir siti saldianiukai, ir dezutes jiems:) Subtilu..
2010-05-31 15:36
Tigriuke
Labai idomios ir geros idejos, as ir kaip kazkuri is komentatoriu straipsnio nekenciu tu visu saldainiu beskoniu plasmasiniu indu prie santuoku rumu... tokio pigumo. Norisi elegantiskumo ir paprastumo. Tad planuoji atsivesti stiklines taures o migdolai manau tiks i mano vaisiu rinkinuka:)
2010-05-27 21:33
Ona
Taip graziai atrodo tie riesuteliai:)) Megsta draugai prie vyno kramsnoti juos, musu draugu rate jie gan populiarus, bet be glaisto. Su glaistu kazkas idomesnio. Deja as esu alergiska siems riesuteliams.:(
2010-05-27 08:30
Gita
Tapkute,

Tradicinius itališkus bei ispaniškus galite nusipirkti/užsisakyti pagal šią saldžią nuorodą :) http://www.elstera.lt/index.php/pageid/784


2010-05-26 23:27
Tapkute
O kas sakykit gamina Lietuvoj tuos migdolus glaistytus? kur ju butu galima isigyti? suviliojo saldziai mania sitas straipnsiukas:)
2010-05-26 18:02
Liveta
Lauksim kito Jusu straipsnio:)
2010-05-26 14:38
Gita
Liveta,

Visiškai sutinku, nustebinti svečius migdolais prie bažnyčios tikrai įdomi mintis. Jau kitame straipsnyje papasakosime kaip visa tai pateikti, kad būtų praktiška ir elegantiška:)

Kūrybiško pasiruošimo šventei;)!

2010-05-26 13:46
Liveta
Kaip idomu, arteja musu didzioji svente ir sukau galva kuo vaisinti svecius prie baznycios, taip nesinori tu saldainiu.. migdailai butu labai skanu ir grazu prie sampes:)
2010-05-26 13:15
Gita
Vikute,

Taip, migdolo spalva šiuo atveju tai yra glajaus spalva. Būtent glajaus spalvos pagalba išreiškiame norimas prasmes.

Sėkmės renkantis spalvą!