Vestuvių svečiams šie dalykai visiškai nerūpi


KAIP IR NUO KO PRADĖTI PLANUOTI VESTUVES?

Kai nuo ištarto „Taip“ praėjo šiek tiek laiko, atsigavote po malonaus šoko ir jau grįžote į realybę su statusu „nuotaka“ ar „jaunikis“, tada laikas pagalvoti ir apie vestuves. Kuo anksčiau apie tai pradėsite galvoti, tuo didesnė tikimybė, kad patirsite mažiau streso planuodami šventę. Tačiau nuo ko pradėti – štai kur klausimas, vertas milijono. Jį išgirstame daugybę kartų, tad dalijamės patirtimi su Jumis ir tikimės, kad pravers.

Pirmi penki žingsniai, kuriais galite pradėti didžiosios dienos planavimą

Pirmas žingsnis: minčių lietus

„Brainstormas“, arba minčių lietus, su sužadėtiniu arba didesnėje kompanijoje. Susėskite dviese ar su artimais žmonėmis, kuriais pasitikite, ir prie vyno taurės aptarkite viską, kas Jūsų galvose. Apie vestuves, santuoką, kokiose vestuvėse yra tekę dalyvauti, kas patiko ar nepatiko, kaip įsivaizduojate savo vestuves, kaip norite jaustis tądien, kas Jums ir kitiems atrodo svarbiausia vestuvių dieną. Net nepatikėsite, kiek puikių idėjų gimsta ne bandant ką nors sugalvoti, bet tiesiog dalijantis mintimis! Tokio pokalbio metu pamatysite, ar sutampa Jūsų vestuvių dienos įsivaizdavimas, prioritetai.

Antras žingsnis: apsispręskite kiek svečių dalyvaus

Apsispręskite dėl svečių skaičiaus. Paskaičiuokite, kiek žmonių norėtumėte pasikviesti į savo šventę ir kiek realiai galėtų joje dalyvauti. Kuo anksčiau pranešite, kad šventė bus – tuo daugiau svečių suspės planuoti savo laiką taip, kad joje sudalyvautų. Žinosite apytikslį skaičių, kuris vėliau padės ieškant vietos vakarienei, planuojant biudžetą.

Trečias žingsnis: nustatykite biudžetą

Nustatykite vestuvių biudžetą. Nuspręskite, kiek pinigų esate pasiruošę išleisti šventei. Galite apytiksliai suskaičiuoti, kiek kainuos šventė vienam žmogui. Tarkitės su jau vestuves organizavusiais draugais, paklauskite jų kiek už ką teko mokėti. Ir, be abejo, dar pridėkite apie 30 proc. viso biudžeto nenumatytų išlaidų, nes jų tikrai atsiras, kai pradėsite viską smulkiai planuoti bei organizuoti. Jei tokių išlaidų neatsiras, bus smagu sutaupyti!

Ketvirtas žingsnis: tik bažnytinė, o gal ir civilinė santuoka

Nuspręskite, kokios santuokos ceremonijos norite. Ar ceremonija turėtų vykti bažnyčioje, ar tai bus tik civilinė santuoka! Galbūt norėsite susituokti lauke ar kokioje kitoje vietoje. Anksčiau buvo įprasta, kad per vieną dieną jaunieji „sulaksto“ ir į santuokų rūmus ir į šventovę. Dabar vis daugiau porų vestuvių dieną santuoką renkasi tik vienoje vietoje (dažniausiai bažnyčioje), o santuokų rūmuose santuoką teisiškai sutvirtina vėliau.

Penktas žingsnis: nuspręskite, kokio pobūdžio šventės norite

Ar svajojate apie santuokos ceremoniją, po kurios – tik taurė šampano su artimiausiais žmonėmis, ar norite ištaigingos vakarienės restorane, ar šėlsmo per naktį kaimo turizmo sodyboje. Taip pat pagalvokite, ar svečius apnakvindinsite ir pratęsite šventę antrą dieną, ar pakaks vienos dienos – tai irgi turės įtakos renkantis vietą, planuojant biudžetą ir kitus svarbius dalykus.
Na, svarbiausius dalykus jau žinote! Dabar tiesiog reikia užvesti „aparatą“ ir pradėti planuoti šventę: nustatyti datą, ieškoti vietos, talentingų fotografų, dekoruotojų, virtuvės meistrų ir kitų žmonių, kurie visi kartu padarys Jūsų šventę tokią, apie kokią svajojate.
O jei pradėjus planuoti kas nors keisis ar norėsite padaryti kitaip, nei nusprendėte iš pradžių, tai irgi gerai – juk šventė viena, o norų daug! Svarbiausia, pasistengti juos visus įgyvendinti
Sėkmės kuriant savo šventę!
Viktorija
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2010-06-01 22:58
kukuska
as radau internete maza planeli-samatele. labai patogu, surasyti punktai kuo reikia pasirupitni, ir kiek gali leisti pinigeliu. Ten irasyti visi punktai beveik, kuriuos isvardinot cia.
2010-05-31 16:56
Sigita Vita
Pritariu Tomai, kad googlas padeda:))) Man dar padeda jusu Webas:) visko cia pilna:)
2010-05-28 15:20
Toma
Saunus patarimai. Minciu lietus ir google padeda :) mes vaizdus gooles paziurejom ir minciu tiek prilijo :) daugiau tokiu straipsniu.
2010-05-27 22:59
Mes
Bandem susest ir pasneket, kai pradejo uosviene reguliuot paradui, tai susigraudinau... Jau geriau buciau viena viska nusprendus!
2010-05-27 21:29
Giedre
Puikus straipsnis Viktorija:) Mes irgi taip darem susidedom ir pasidalinom mintim dviese, veliau prijungem tevus brolius ir seseris. Na aisku as su padruskem pries daug ka apipliurpiau..:DDD