Skanėstų krautuvėlė „CupCake“


VESTUVIŲ FOTOGRAFAI – KOKIŲ PASLAUGŲ TIKĖTIS?

Fotografas: Mantas Janavičius www.fotolaikas.lt
Dažnai vestuvių fotografai siūlo tam tikrus foto paslaugų paketus. Skirtingus paketus sudaro skirtingos paslaugos. Kas į juos įskaičiuota ir ko tikėtis? Apie visa tai ir dar daugiau, pakalbėkime dabar.

Fotofilmas ir fotogalerija

Fotofilmas (slideshow) DVD laikmenoje. Tai įgarsintas ir apipavidalintas filmas: atrinktos koreguotos nuotraukos keičiasi skambant muzikai. Fotogalerija internete – Jūsų nuotraukos dedamos į internetą. Ši paslauga dažnai taikoma su kitomis, įeina į fotografijos paslaugų paketus. Dedamos geriausios nuotraukos (50–100 vnt.), kurias padeda atrinkti vestuvių fotografas. Jis gali įdėti Jūsų nuotraukas į savo interneto svetainę. Suteikiamas individualus, galimas registruoti adresas. Pasirodo, galerija apsaugoma slaptažodžiu (pasistenkite, kad jo nesužinotų buvę vaikinai ar merginos...). Jūsų asmeniniu vardu gali būti sukurta nauja svetainė (ar interneto puslapis). Sužinojau, kad domeno kaina priklauso nuo dviejų dalykų – adreso galūnės ir paskelbimo laiko. Be to, nuotraukos gali būti dedamos į Jūsų serverį.

Kompiuterinis nuotraukų albumas

Kompiuterinis nuotraukų albumas – nuotraukos įrašomas į CD ar DVD laikmenas. Dažniausiai įrašoma 150–500 nuotraukų, pateikiama per kelias dienas. Gali būti daromos DVD kopijos. Ši paslauga taikoma su kitomis, įskaičiuojama į užsakomų paslaugų kainą. Nuotraukų atrinkimas ir koregavimas – tikrai reikalingas. Puikiai žinome, kad ne visos nuotraukos būna vykusios, todėl reikia atrinkti geriausias. Jei užsisakote paslaugų paketą, jos koreguojamos nemokamai (30–150 vnt.). Klientų atsiųstų nuotraukų koregavimas kainuoja apie 10 Lt už vnt. Atrinktų nuotraukų spausdinimas – spausdinama nedidelė nuotraukų dalis, dažnai jas atrenka vestuvių fotografas, papildomas nuotraukas gali pasirinkti jaunieji. Jos kainuoja 3–7 Lt už vnt. Gali būti skirtingo dydžio.

Tradicinis albumas ar fotoknyga?

Vestuvinis nuotraukų albumas – toks, kurį būtų galima rodyti draugams ir artimiesiems.Dedama 40–80 atspausdintų nuotraukų. Kaina – 200–400 Lt. Fotoknyga – knyga, kurioje atspausdintos gražiausios vestuvių nuotraukos. Kaina – nuo 200 Lt. Viskas priklauso nuo Jūsų pasirinkimo.

Kada tikėtis nuotraukų?

Paslaugų atlikimo laikas nevienodas, gali užtrukti nuo vienos ar kelių dienų iki poros mėnesių, priklausomai nuo to, ko pageidaujate, kaip atliekamas darbas, kiek nuotraukų koreguojama. Dauguma vestuvių fotografų dirba visoje Lietuvoje ir turi savo transportą, bet gali keliauti su jaunųjų palyda. Dažnai reikia papildomai sumokėti už kelionės išlaidas.
Matau, kad paslaugų įvairovė didelė. Nors vestuvių fotografą ar filmuotoją galiu pasirinkti, vestuvių dienos oro nesuplanuosiu. Jei dangus pradėtų verkšlenti, nusiminti neverta! Išeitis – gera nuotaika ir pozityvus mąstymas. Visada galima nusifotografuoti po skėčiu, pavėsinėje, pilyje, restorane... Prieglobsčiu gali tapti limuzinai. Svarbu, kad vėliau bus ką parodyti. Šimtas pirmąjį kartą...
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2011-01-28 16:03
Julija
2010-03-25 17:24
Giedre
Koks cia fotografas jeigu ne paslaptis? Toks negeras
2010-03-25 16:38
lina
kaip gaila, kad taip teko nusvilti... o svente viena karta, nuotraukos prastos..;( sutarti buvot pasirase? gal pavyktu prisiteisti kazka? uz moraline zala?
2010-03-24 15:13
buvusi nuotaka
Mes labai nusivylem savuoju fotografu...visu pirma velavo i svente. Buvom susitare, kad fotkins ir pasiruosima. Deja... visu antra: nuotraukos ne tokios ispudingos, kokias matem jo albume. visu trecia: savo nuotraukas gavom tik po men. ir tai beveik neretusuotas..
zodziu tragedija!!!
2010-03-23 14:46
nikita
Jeigu geras fotografas tai ras iseiti nuo verkti pradedancio dangaus
2010-03-17 17:00
Ausra
Man tai nera tokios degyklos, kad gauti nuotraukas kita diena. as jas galiu gauti ir po poros sav. ir dar vestuviu filmo labai noriu:)
2010-03-14 21:18
wika
As labai noriu nuotraukas gauti antra vestuviu diena! Bet bijau, kad nespes fotografe jas apdoroti, pateiks minimaliai retusuotas. O taip smagu prie pusryciu stalo vartyti foto albumus:)
2010-03-14 21:18
wika
As labai noriu nuotraukas gauti antra vestuviu diena! Bet bijau, kad nespes fotografe jas apdoroti, pateiks minimaliai retusuotas. O taip smagu prie pusryciu stalo vartyti foto albumus:)
2010-03-10 13:41
Angele
Visu pirma noriu pasidziaugti siuo portalu, tiek daug geros informacijos vienoje vietoje! Nereikia Googlinti ir ieskoti po visa interneta kad atrastum naudingos informacijos:)
Visu antra renkantis fotografa labai svarbu zinoti ko nori, kokiu nuotrauku, ir kaip isivaziduoji jose save. Tada jau surasti toki fotografa, kurio nuomone sutaps su jusu. Sekmes:)
2010-02-21 22:57
Zilute
Labai geras dalykas tas kompiuterinis albumas. Tikrai super, isbande esam ir nenusivylem:)