Vestuvių idėjos: svečių fotoknyga


SANTUOKA PRIE JŪROS

Po paskutinio mano straipsnio apie netradicines erdves sulaukiau daug klausimų apie galimybę sudaryti santuoką Lietuvos pajūryje. Tad šiandien straipsnis visiems, norintiems tuoktis Baltijos jūros bangoms skalaujant baltą smėlį.

Ką turite žinoti, norėdami registruoti santuoką pasirinktoje vietoje?

Santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama sužadėtinių pasirinktoje vietoje, jei tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelia pavojaus gyvybei ar sveikatai.
Jaunavedžių pasirinkta vieta turi būti rajone, kurio teritorijoje yra Civilinės metrikacijos skyrius, registruojantis santuoką. Taigi norėdami tuoktis, tarkime, Palangos pajūryje, vienas iš Jūsų turite būti registruotas Palangoje. Dėl santuokos registravimo vietos pageidavimą jaunavedžiai turi pareikšti jau paduodami prašymus. Už santuokos įregistravimo ceremoniją savivaldybės tarybos nustatytose vietose arba norinčiųjų susituokti pasirinktose vietose renkamas 210 litų mokestis. Noriu atkreipti dėmesį, kad santuokos registracija Jūsų pasirinktoje vietoje vykdoma tik civilinės metrikacijos skyriaus darbo metu, t. y. maždaug iki 15.30 val. Taip pat jaunavedžiai turi pasirūpinti CMB darbuotojo pristatymu į santuokos sudarymo vietą ir jo parvežimu atgal. Poros taip pat turėtų žinoti, jog norint įregistruoti santuoką ne CMB, teks pasiruošti. Ypač daug pasiruošimo reikia tuokiantis prie jūros – būtina nutiesti ne tik kietą pagrindą, pastatyti stalą, bet ir palapinę tam atvejui, jeigu vestuvių dieną oras nedžiugintų.

Santuokos sudarymas Palangos pajūryje

Palangos CMB dirba labai paslaugūs žmonės. Santuokų čia sudaroma ne tiek jau ir daug, todėl norintys tuoktis pajūryje palangiškiai mielai laukiami. Žinoma, bendra įstatymų numatyta tvarka galioja ir čia, todėl teks laikytis visų ankstesnėje pastraipoje nurodytų reikalavimų. Taip pat CMB teks pateikti Palangos komunalininko leidimą tuoktis Jūsų numatytoje pajūrio vietoje. Jis reikalingas, kad santuokos registravimo metu toje vietoje nebūtų valomas smėlis, vežamos šiukšlės ar organizuojami vieši renginiai. Pasak Palangos CMB darbuotojų leidimas išduodamas greitai ir be didelių pastangų.

Santuokos sudarymas Klaipėdos pajūryje

Deja, dėl darbuotojų stygiaus Klaipėdos CMB santuokas pajūryje registruoja tik penktadieniais. Šeštadieniais tokia paslauga neteikiama. Kadangi pajūris yra vieša vieta, pora, norinti tuoktis pajūryje, turės pateikti miesto savivaldybės leidimą tuoktis konkrečiai numatytoje vietoje. Pasak Klaipėdos CMB darbuotojų, tai pakankamai paprasta procedūra ir užtrukti neturėtų.
Šiuo metu dauguma jaunavedžių trokšta netradicinių, romantiškų, šiltų vestuvių. Santuokos sudarymas prie jūros iš pirmo žvilgsnio taip ir atrodo. Tačiau ar iš tikrųjų Jūsų įsivaizdavimas atitiks realybę priklausys nuo to, kaip smulkmeniškai apgalvosite visas detales, pasiruošite galimiems netikėtumams pasitaikius netinkamam orui ir, žinoma, kiek investuosite pinigų, kad sukurtumėte trokštamą atmosferą sau ir svečiams.
Visiems, šiemet besituokiantiems Lietuvos pajūryje, linkiu saulėtos jungtuvių dienos ir šiltų emocijų.
P.S. Nepamirškite, kad Jūsų santuokos vietoje, turi būti Lietuvos vėliava.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
6
Komentarai
2010-06-24 00:49
Ieva
Mes svajojame susituokti pajūryje..tik beskaitant kilo klausimas, o tuoktis Palangos bažnyčioje ir registruoti santuoką Vilniuje ar įmanoma?:)
2010-06-16 13:09
rasa
o jeigu ne vienas nera registruotas Palangoje, tai taip iseina, kad prie juros tuoktis negalima? aciu kas atsakys :)
2010-06-14 15:06
Sandrita
Ir taip svajones tampa realybe:)) aciu uz informacija, jau buvau pasiruosus skambinti i Palangos metrikacijos biura. Bet viska suraset viskas aisku, kita met planuojam ceremonija, ir galimybe susituokti prie juros, labai viliojanti:)
2010-06-14 14:53
Puma
Oij....visa gyvenima svajojau kai sokinesiu per bangas su nuotakos suknele, kai lakstysim su mylikmuoju basi. Dabar tapo realybe, kad ir sveciai bus basi,ir santuoka pajury..
2010-06-14 14:26
Tina
su veliava tai geras:)
2010-06-14 11:14
Greta
fainas tekstas ir foto :) like it