Dovanų idėjos: jam ir jai


VESTUVIŲ FOTOGRAFAVIMO STILIAI

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Kai nueinu pas močiutę, visada turiu peržvelgti nuotraukų albumą. Svarbiausia iš svarbių – jos vestuvių nuotrauka. Daugelį kartų matyti veidai pabodo, taigi atėjo laikas… atkeršyti! Man reikia nuotraukų, kurias galėčiau rodyti nuolat. Todėl pabandžiau pasižiūrėti, ką siūlo vestuvių fotografai.
Gero vestuvių fotografo privalumas – jis sugeba padaryti puikias nuotraukas bet kur ir bet kada. Jam nesvarbu, lyja ar šviečia saulė, fotografuojama miesto gatvėse ar gamtoje. Vestuvių fotografas stengiasi patarti ir pasitarti, kur geriau fotografuoti. Viskas priklauso nuo norų, vestuvių scenarijaus, lėšų, trukmės, vietos, laiko, kokybės, nuotraukų skaičiaus, papildomų paslaugų (vestuviniai nuotraukų albumai ir fotoknygos, fotogalerijos, DVD kopijos, fotofilmai, fotosuvenyrai ir pan.). Vestuvių fotografai už tam tikrą kainą fotografuoja ir padaro atitinkamą nuotraukų skaičių, pvz., per 4 val. padaroma 300–400 nuotraukų.

Reportažinė fotografija

Reportažinė fotografija – fiksuojama visa arba dalis vestuvių eigos, prieš ceremoniją, jos metu, puotaujant. Tai kažkas panašaus į filmą, kai fiksuojami vienas su kitu susiję kadrai. Tokios nuotraukos natūralios, dokumentiškos. Jas galima pasidaryti patiems arba paprašyti draugų. Nebūtina turėti didelių įgūdžių. Ši fotografija yra pigiausia.
Patarimas. Jeigu nenorite samdytis prasto vestuvių fotografo, paprašykite parodyti visas nuotraukas iš vienų vestuvių (dažniausiai būna 300–500 vnt.). Procentaliai paskaičiuokite, kiek nuotraukų iš šio kiekio galima priskirti meninei fotografijai. Dažniausiai geri vestuvių fotografai padaro 10 proc. tikrai dėmesio vertų nuotraukų. Pasistenkite, kad Jūsų pasirinkto fotografo nuotraukų procentinis santykis nebūtų mažesnis.

Pozuojamoji fotogafija

Pozuojamoji – kai vestuvių fotografui pozuojama, jis nurodo, kaip ir kur atsistoti, pasisukti ir pan. Kadangi fotografuojama fotostudijoje, šią fotografiją galima vadinti studijine. Tokios nuotraukos dažnai netenka gyvumo, yra tradicinės, bet turi vieną privalumą – jose nebus netikėtumų, išsidraikiusių garbanų, įraudusių svečių... Kitaip tariant, nuotraukos nebus gėdingos! Fotografuojama iki 1 val. Atliekamos meninės, siužetinės nuotraukos. Fotografuojami ne tik jaunieji, bet jų tėvai, daroma bendra nuotrauka. Iš viso padaroma 20–30 nuotraukų.

Meninė fotografija

Meninė fotografija – tai originalios, meniškos nuotraukos, kai fotografuojama gamtoje, neįprastose vietose, žaidžiama vaizdais, spalvomis, nuotaikomis, fiksuojamos detalės, apranga (vestuvinės suknelės, bateliai, šydai), simboliai. Pasitelkiami režisūros elementai. Jei Jūs norėtumėte sudalyvauti fotografijos parodoje, manau, tokios nuotraukos tam puikiai tiktų. Jas darančių vestuvių fotografų paslaugos yra brangiausios.
Meninė ir reportažinė fotografija gali būti derinama. Į vestuvių eigą stengiamasi pažvelgti meniškai. Jei mėgstate netikėtumus, tokios nuotraukos kaip tik Jums! Meninės-reportažinės nuotraukos – nuo 1500 Lt.
Dažnai (tai turbūt geriausias variantas) studijinė fotografija derinama su menine, reportažine. Taip galima įamžinti įdomias akimirkas ir kartu turėti nuotraukas, kurias bus galima drąsiai kabinti ant sienos. Jaunieji gali padaryti taip: nueiti į fotostudiją ir pasisamdyti vestuvių fotografą (mėgėją ar profesionalą), kuris lydės Juos ceremonijos metu ir po jos.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2011-02-15 22:53
Ž
Aklas aklą netoli tenuves... Straipsnio autoriui mažų mažiausiai trūksta kompetencijos, kaip ir svetainės redaktoriams. Tai atleistina tik mažai su fotografijos paslaugomis susidūrusiems žmonėms, o čia neturi atsakomybės ir kitiems „padeda“.
2010-08-12 20:23
Gintare
Reportazine fotografija fantastika!!!
2010-07-27 19:29
EM
ne ne jau tik ne draugu prasyt ar daryt paciam! cia reikia profesionalo.
2010-03-24 07:51
RB
Nu taip... Tikriausiai autorius nematė normalaus vestuvių reportažo, jeigu "galima pasidaryti patiems arba paprašyti draugų". Tikriausiai pats ir darė.
2010-03-21 14:04
Agne.K
Turiu klausima: reportazinei fotografijai visada dirba du fotografai?
2010-03-19 18:12
Gabi
Reportazine fotografija ir man ssuuuuperrrrr:)))
2010-03-19 11:53
TaPati
As uz reportazine fotografija. Idomu uzfiksuoti ir paskui pamatyti visa procesa.
2010-03-17 13:16
Vile
Man graziausios menines nuotaukos. Na aisku, velgi kokio jos lygio. Ar jaunieji gulbes seria:)))) ar stovi su sautuvais. Pirmasis pavizdys klaikus, o antrasis tinkantis ant zurnalo virselio. Kazkaip tos menines fotografijos noretusi subtilios, o ne krastutines.Labai sunku atrasti toki fotografa, kuris rastu auksini viduriuka.
2010-03-09 23:10
Agnyte
Tikrai, geras pastebejimas, kad pozine fotografija turi antra dubli:))))
2010-02-23 13:45
RJ
Labai nesutinku su Reportazines fotografijos straipsnio fraze jog "Nebūtina turėti didelių įgūdžių. Ši fotografija yra pigiausia.". Viskas yra priesingai. Padaryti gera reportaza yra zymiai sudetingiau, nei fotografuoti zmones stulpeliais, kas nereikalauja isvis jokiu igudziu, nereikia islavintos fotografo akies, nesikisant i vestuviu eiga fotografuoti, gaudyti sviesa, taikytis prie aplinkos yra kaip tik sudetinga, visa laika turi stebeti aplinka, negali praleisti svarbiu akimirku. Pozuotom fotografijom visada turi antra dubli. O tarp kitko reportazines nuotraukos yra kur kas mielesnes akiai, daug naturalesnes, su tikromis, o ne su suvaidintomis emocijomis. Pats esu, palyginus daug patirties turintis, vestuviu fotografas ir galiu drasiai teigti kad pozuojamoji fotografija VESTUVESE isvis nereikalauja jokiu igudziu, gali dirbti "autorezime".