Maži darbai, kurie gelbsti santuoką


MUZIKA BAŽNYČIOJE

Būdama vestuvių planuotoja labai dažnai dalyvauju santuokos ceremonijose bažnyčioje. Vienos jų būna be galo jausmingos, jaudinančios iki širdies gelmių, netgi išspaudžiančios ašarą ne vienam dalyvaujančiam. Kitos praeina gana ramiai, be jokių didelių emocijų ar jaudulio.

Kodėl taip yra?

Viskas priklauso nuo kunigo, suteikiančio santuokos sakramentą, ir muzikos, skambančios ceremonijos metu. Jei norimų pajusti emocijų visumą – jaudulį, iškilmingumą, eleganciją, šilumą, skaidrumą, romantiką – santuokos sudarymo metu vertinčiau 10 balų sistema, tai kunigas galėtų būti vertinamas 3 balais, o skambanti muzika – 7. Norėdami sukurti jausmingą atmosferą bažnyčioje, visų pirma turite pagalvoti apie muziką, kuri skambės tuoktuvių metu.

Muzikos poveikis

Ar žinojote, kad muzika turi didžiulį poveikį žmogui? Moksliniais tyrimais įrodyta, kad grigališkojo choralo muzika mažina įtampą, lėtesnė baroko muzika (G. F. Hendelis, J. S. Bachas, A. L. Vivaldis) sukuria tvirtumo ir saugumo jausmą, klasikinė muzika (F. J. Haidnas, V. A. Mocartas) pasižymi aiškumu, elegancija ir skaidrumu, romantiška muzika (R. Šumanas, P. Čaikovskis, F. Šubertas, F. Listas) labiausiai tinka meilei sužadinti, religinė ir sakralinė muzika sukelia gilios dvasinės ramybės būseną, padeda atsiriboti.

Instrumentai

Bažnytiniai vargonai – dažniausiai skambantis instrumentas per santuokos ceremoniją bažnyčioje. Tačiau norint sukurti įspūdį, apie kurį kalbėjau pirmoje pastraipoje, jų tikrai nepakaks. Kokius instrumentus galima naudoti bažnyčioje? Visus styginius ir pučiamuosius. Puikiai dera violončelė, gitara ir smuikas, fleita ir trimitas, saksofonas ir dūdmaišis. Kombinacijų gali būti be galo daug ir įvairių – viskas priklauso nuo jūsų galimybių ir fantazijos. Tačiau svarbiausias ir būtiniausias iš visų instrumentų yra vokalas. Tobulai skambanti Ave Maria jauniesiems žengiant link altoriaus sukurs neišdildomą įspūdį. Rinkitės tik profesionalų atlikėją, turintį operinio dainavimo muzikinį išsilavinimą ir patirties.

O gal didžėjus?

Jei gyva muzika bažnyčioje atrodo prabanga, alternatyva irgi yra. Ar kada pagalvojote apie garso aparatūrą ir didžėjaus paslaugas? Šis pasiūlymas tiks norintiems išties kitokių ir netradicinių vestuvių. Šiuo atveju ceremonijoje turėsite galimybę klausytis viso orkestro, įspūdingiausių kada nors sukurtų dainų ar giesmių ir profesionaliausių pasaulio atlikėjų. Jei tuokiatės vakarop, pagalvokite apie galimybę panaudoti apšvietimo įrangą. Taupiosiomis lemputėmis (LED) apšviesta bažnyčia atrodys be galo įspūdingai.

Kas yra svarbu?

Kokius instrumentus ar įgarsinimą bepasirinktumėte, pirmiausia turite tai aptarti su bažnyčios kunigu ir suderinti kūrinius, kokie ir kuriuo metu bus atliekami per ceremoniją. Kartais užtenka informuoti, kad dalyvaus muzikantai ar atlikėjai, kurie patys suderins repertuarą. Atliekami kūriniai priklauso ir nuo ceremonijos trukmės. Vienos ceremonijos vyksta su mišiomis, kitos būna trumpesnės. Pasidomėkite, kokia tvarka yra Jūsų bažnyčioje. Paprašykite muzikantų pagroti, kol svečiai renkasi į ceremoniją, taip pat po jos, lauke, kol vyksta sveikinimai ir vaišinatės šampanu.
Kuo daugiau gražios muzikos, tuo didesnis įspūdis ir gilesni prisiminimai liks iš Jūsų šventės.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2013-05-19 13:51
Greta


Akordeono - alto muzikinis duetas "Tutto a Dio"

Klasikos garsais, žaismingais tango, prancūziškisiais Edith Piaf šansonais, džiazo improvizacijų ir populiarių dainų melodijomis stengiamės įnešti įvairialypę porciją originaliausių sąskambių. Mūsų muzikinis alto-akordeono duetas "Tutto a Dio" yra visuomet pasiruošęs netikėtumams, ekstremalumams bei atviras kiekvienai nuotaikingos šventės idėjai, kurią unikaliai apipavidaliname muzikos akordais!


Esame intrumentinis ansamblis. Pagal pageidavimą - turime ir vokalistę

2012-06-23 23:46
Rima
o per mano draugės vestuves giedojo tokia jauna panelė. Taip širdį suvirpino... :) buvo nuostabu.. :)
2012-06-12 10:58
Doratuksss
Mes kaip tik daqbar renkames muzika per ceremonija, suradom nerealu kvarteta, bet galvoju, ar ne per daug 4 zmones grojantyes baznycioje? Ar ne per daug aido ir garso bus? Gal kas turite patirties? Aciu
2010-07-27 19:41
tapati
labiausiai tai nenoriu jokiu aleliuju :)
2010-06-29 14:37
to Ugne
bandyk eiti i filharmonija ar muzikini teatra kaune, ir klausti. manau visi apdes, ir rasi akardionista:) o jei ne, tai kazkada maciau apievestuves.lt kataloge kazka, bandyk ieskot.
2010-06-29 13:49
Ugne
as tai nooriu akardiono baznycioje:) man labai patinka sis instrumentas. gal kas zinot as galetu pagroti Kaune?
2010-06-29 13:09
Lijana
per musu vestuves grojo smuikai trys, na zinokit nerealus garsas buvo baznycioje, toks lyg aidas... akustika superine:)
2010-06-28 22:13
RedA
jau isivaizduoju Bryan Adams daina akustiskai. Kas gali sugroti?
Everything i do.... i do it for youuuuuuuuuuuuu :) (music)