RENKUOSI VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ. Kaip nepasimesti pasiūlymų jūroje?


VESTUVIŲ DEKORACIJOS – SVARBIAU, NEI ĮSIVAIZDAVOTE

Gavome skaitytojos laišką:
Sveiki,
Norėjau jums pasiūlyti pasidomėti vestuvių dekoratoriais. Trūksta informacijos (bent jau internete), pavyzdžiui, kur būtų galima išsinuomoti vazų, žvakidžių. Mūsų dekoratoriai labai dažnai nesuderina smulkmenų: žvakidės metalinės, vazos – stiklinės ir t. t. Tiksliau, dekoratorių Lietuvoje išvis nėra, yra tik floristai. Na, reikėtų paminėti, kad „Viktorijos vestuvės“ šioje srityje dirba gana profesionaliai. Kadangi savo vestuvėse noriu stilingų metalinių vazų ir žvakidžių, todėl visa tai reikia užsakinėti iš JAV ir pateikti floristams. Būtų įdomu daugiau sužinoti apie dekoratorius Lietuvoje ir tokias paslaugas teikiančias kompanijas.
 ApieVestuves.lt skaitytoja ir Facebook draugė, Eglė
 

Viktorijos atsakymas

Dažniausiai Lietuvoje šventėms yra įprastos floristinės dekoracijos. Tokias paslaugas teikia gėlių parduotuvės, floristai ir kiti, dirbantys su gėlėmis. Floristai puošia gėlėmis bažnyčią, vakarienės staliukus, kuria kitas kompozicijas iš gėlių. Viena bėda – dažniausiai tokie žmonės dirba tik su gėlėmis, t. y. jie nepadės, jei norėsite savo šventę dekoruoti kitais elementais: žvakidėmis, vazomis, audiniais, kaspinais ir pan.

Dekoruojant svarbu derinti

Taigi, jei Jums nepakanka tik floristinių kompozicijų ir norisi daugiau – rinkitės dekoravimo specialistus. Jie padės sukurti vientisą vestuvių koncepciją, pasirinkti spalvas, tarpusavyje suderinti ne tik gėles, bet ir vardų korteles, meniu, kaspinus, staltieses, kėdes ar jų užvalkalus, kitas dekoracijas, pasiūlys idėjų, kaip apipavidalinti erdvę ir kaip nepamiršti ko nors svarbaus.

Ką galima dekoruoti?

Lietuvoje rasite vos vieną kitą dekoravimo paslaugas teikiančią kompaniją, kuri Jums pasiūlys platesnį dekoracijų pasirinkimą. Lengviausiai rasite staltiesių stalams, kėdžių užvalkalų su įvairiaspalviais kaspinais. Bus šiek tiek sudėtingiau, jei ieškosite vazų, žvakidžių, žibintų, baldų ar kitų dekoruoti skirtų elementų.

Profesionalūs dekoratoriai jums gali padėti

Profesionalūs dekoratoriai visada pasiūlys ką nors išskirtinio Jūsų šventei: naujų idėjų, spalvų, įdomių ir nestandartinių sprendimų! Be abejonės, autorinis darbas visada bus brangesnis už nuolatines, kiekvienose vestuvėse pasikartojančias kopijas, tačiau tikrai daugeliui įkandamas.

Kaip dirba dekoratoriai ir ko iš jų tikėtis?

Sunku pasakyti, kaip dirba dauguma dekoravimo specialistų Lietuvoje, tačiau galiu papasakoti nuo ko prasideda mūsų klientų kelias į vestuvių puošybą. Iš pradžių išsiaiškiname, kokie žmonės yra mūsų klientai, bandome pažinti juos, sužinoti, ką jie mėgsta, kokia veikla užsiima, daug klausinėjame apie jų gyvenimą, šventės pobūdį. Dažniausiai dekoravimo koncepciją lemia jaunieji ir vieta, kurioje vyks šventė. Nusprendžiame, kokias spalvas naudosime – dažniausiai apsiribojame dviem spalvomis. Vėliau keliaujame ir vietoje žiūrime, kas tiktų.
Drauge peržiūrime daug nuotraukų, vartome žurnalus, su kiekvienais kientais patys daug išmokstame, sugalvojame naujų dalykų, dekoravimo būdų, įvairiausių priemonių, kurias panaudojame. Vėliau renkamės gėles, vazas, užuolaidas, staltieses, baldus, pagalvėles, vardų korteles, kaspinus ir kitas smulkmenas. Na, o tada gaminame, ruošiamės ir laukiame tos dienos.
Tik noriu dar kartą patikinti, kad dekoravimas išties yra itin svarbus šventės akcentas. Juk visada norime kuo jaukiau įsikurti namus, dailiai atrodyti. Todėl dažnai stebiuosi, kaip mažai savo vestuvių aplinkai skiria lietuvaičiai! Patarčiau dekoracijoms skirti bent 10 proc. viso vestuvių biudžeto, kaip yra įprasta JAV. Ir nepamirškite įamžinti visų grožybių nuotraukose!
Viskas įmanoma!
Sėkmės kuriant savo šventę!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2014-07-15 14:29
aiste
Sveiki,
Kviečiu pažiūrėti ir pa'like'inti šį naują Pom Pom puslapį :)
https://www.facebook.com/pompomjums/timeline
2013-01-16 21:15
Toma
Dekoravimas, tai sunkus ir tikrai varginantis darbas atimantis daug laiko. Ji reikia labai mėgti, nes žmonės, kurie samdo dekoratorius, galvoja: "Juk užtruko vos keletą valandų viskam papuošti ir sudėlioti į vietas, ne taip jau ir sunku čia". Jie nemato, kaip tu kankiniesi kol sugalvoji kažką originalaus, kiek laiko užtrunki kol pagamini vieną kitą dekoraciją, kiek laiko sugaišti ieškodamas būtent tai, ko jie nori. Lietuviai kol kas už tai moka nelabai didelius pinigus. Bet aš asmeniškai myliu savo darbą, dirbu jį jau virš trijų metų, tik specifika yra daugiau vitrinų dekoravimas ir darbas kasdienis Lietuvoje su Vokiečių įmone, bet niekada neatsisakau kažkam padėti ir vestuvėse, svarbiausia man yra žmogus, jei jis mielas ir šiltas - padėsiu, o jei ieško tik dėl to, kad reikia - tikrai negaišiu savo laiko.
2011-11-13 20:24
Dizainerė
Straipsnis geras :) Dekoratorių yra, tik sunku juos rasti,reikia gerai giliai pasikapstyti internete, nes tokia veikla uzsiimantys žmonės viešai nesireklamuoja. Nėra tokios konkrečios specialybės kaip ,,Švenčių dekoratorius'' ar daugiau įmonių užziimančia šia veikla, nes Lietuvoje nėra didelės paklausos. Tai gan nepastovus, gal net sezoninins darbas- kokios pas mus šventės? Tikrai nedaug žmonių skiria individualiem dekoravimam dėmėsio. Nebent prekybos centrai ir parduotuvės.Taigi, variantas yra ieškoti tarp pažystamų arba studentų- baigusių dizaino studijas. Man teko susidurt su dekoravimu Helovyno šventei ir žinau ką tai reiškia :) Tai sunkus, labai labai atsakingas ir kruopštus darbas, bet malonus :)
2010-09-21 17:07
Vanagaite
Nu , manau Viktorija perlenke, sakydama, kad floristai neuzsiima dekoru. Galima rasti, kurie dirba tuo klausimu ir zvakidziu pasiulo, ir patys sukuria ivairiu dekoro elementu( ir ne tik is geliu), ir audiniais papuosia. Tik pasidometi reikia :)

to Sandra: Viktorija tik planuoja, dekoratore ji samdo, kiek zinau.
2010-08-12 20:32
Zinanti
Taip, labai svarbu.
2010-08-04 01:06
Liepa
Negi vestuviu dekoravimas TAIP JAU svarbu?
2010-08-03 19:59
Sandra
Gal kas zinot ar ta Viktorija gera dekoratore?
2010-08-01 22:59
erika
Manau imanoma dekoruoti patiems, su draugu pagalba, tiesiog reikia geru ideju.
2010-07-30 13:33
Gintare Stun
Manau neblogas straipsnis. 10 proc viso vestuviu biudzeto skirti dekorui...hmmm...
2010-07-30 12:57
Astullle
Manau reikia atkriepti demesi i sia opia problema dailes akademijos, kolegiju destytojams. Puiki proga isteigti kazkokia panasia specialybe, kaip dekoratorius. O seip ar bandet koki studenta kuribinga pasikalbint, kuris idomiai svente dekoruotu?