KONKURSAS: DOVANA GERIAUSIEMS DRAUGAMS


PIRKTI, O GAL GAMINTI PAČIAM VESTUVIŲ KVIETIMUS?

Kai vestuvės artėja, o sąraše darbų, kuriuos dar reikia atlikti, pliusiukų vis daugiau ir daugiau, negalima pamiršti ne mažiau svarbaus už fotografą, vestuvinę suknelę ar žiedus akcento – kvietimų. Tai svarbu, jeigu nenorite, kad dėdė Anupras paskambintų likus dviem savaitėms iki vestuvių ir nepaklaustų, kodėl Jūsų vis dar nėra prie civilinės metrikacijos biuro...

Rinktis yra iš ko

Prieš kelerius metus būsimos jaunosios verkšlendavo, jog nėra gražių kvietimų, klausdavo, ką galima įteikti vestuvių svečiams ir panašiai. „Internetinės draugės“ siūlydavo joms tiesiog nusipirkti kvietimus ir ranka užrašyti datą, vietą ir dar kelis gražius (arba banalius) žodelius. Kai pabandai pažvelgti, kas dabar siūloma ir iš ko galima rinktis, supranti, kad kažkieno maldos tikrai buvo išklausytos.
Ir ko dabar tik nesiūlo: „skanūs kvietimai“, rankų darbo kvietimai, iškilmingi medžio (vyšnios, raudonmedžio ar Pietų Indijoje paplitusių medžių) mikroplaušo arba pagaminti iš reljefinio popieriaus ir perrišti šilkiniu kaspinu bei puošti Swarovski kristalais kvietimai... Žodžiu, tik mokėk rinktis... Ir žinok, kiek Tavo arba kvietimus siūlančių įmonių fantazija gali padidinti vestuvių sąmatą.

Geriausia tai, kas paprasčiausia?

Yra įvairiausių būdų įsigyti stilingus ir originalius kvietimus, o šie būdai dažniausiai priklauso ne nuo sumos, kurią planuojate skirti, o nuo to, kiek turite laiko, kiek šiai vestuvių detalei suteikiate reikšmės. Įvairius būdus pasistengėme išvardyti ir šiek tiek juos aptarti pradėdami lengviausiu.
Kvietimus galite tiesiog nusipirkti už 2–3 Lt artimiausiame pašto skyriuje ar spaudos kioskelyje (tiesa, vienas dažniausiai pasitaikančių šių kvietimų paveiksliukų – gėlės, du persipynę „pablizginti“ žiedai arba balandžiai, tačiau jei Jums vis dar tai patinka, tuomet nekviesime rinktis ko nors kito). Beje, vienoje vietoje didesnio kiekio kvietimų turbūt nerasite, tad reikiamą skaičių teks surinkti. 

Žymūs kainų skirtumai

Kita galimybė – užsisakyti siūlomus kvietimus iš tuo užsiimančių įmonių. Juose vieno kvietimo su voku ir spausdintu tekstu kaina svyruoja nuo 2 iki kelių dešimčių litų (dažniausiai užsakymą pradedama vykdyti sumokėjus visą sumą už pasirinktas prekes, naudojantis internetinės bankininkystės paslaugomis).
Kaina priklauso nuo įvairių dalykų: medžiagos, iš kurios pagamintas kvietimas, rankų darbo, išmatavimų ir t. t. Jei popierius yra geresnės kokybės, kvietimo gamybai buvo panaudota daug ir įvairių detalių, pvz., kriauklių, krištolų, kaspinėlių, plunksnų ar net šokoladinių širdelių ir t. t., jeigu detalės yra piešiamos ranka, vieno kvietimo kaina gali išaugti iki 20 ar net daugiau litų.
Gal ir negalima sakyti apie visus siūlomus, tačiau kiek teko peržvelgti 2 Lt kainuojančius kvietimus, jie labai priminė parduodamuosius spaudos kioskelyje arba pašto skyriuje. Originalesni, stilingesni kvietimai kainavo daugiau nei 5 Lt. Tačiau kad ir koks stilingas pirktas kvietimas būtų, jis nebus unikalus, nes ne Jūs vieninteliai jį perkate.

Spaustuvės „rankdarbiais“ neužsiima

Norintieji vienetinių, originalių kvietimų, gali internete susirasti įvairiausių spaustuvių kontaktus ir atsispausdinti tokius kvietimus, kokių dar niekas neturėjo ir, galima tikėtis, neturės. Kvietimų maketavimo paslauga kainuoja apie 40 Lt, o likusioji suma priklauso nuo popieriaus, formato, spalvingumo ir kitų detalių, kurių pageidausite. Spausdinant kvietimą spaustuvėje, vieno kvietimo (su spalvotu paveikslėliu, jaunavedžių nuotrauka ar ornamentais) kaina yra apie 2 Lt. Į šią sumą nėra įskaičiuotos tokios detalės kaip kaspinėliai, kriauklės, plunksnos ir pan., nes tokiais „rankdarbiais“ spaustuvės neužsiima. Užsakymo pagaminimo terminas priklauso nuo suderinto maketo laiko. Maketas užsakovui dažniausiai atsiunčiamas per 2–4 dienas.

Reikia laiko ir fantazijos

Maždaug už 2 Lt – sumą, kurią išleistumėte spaustuvėje arba pašto skyriuje – patirtimi forumuose besidalijančios merginos teigė pačios pasigaminusios labai originalų kvietimą. Tačiau šį kvietimų gaminimo būdą siūloma rinktis tik turintiesiems nemažai laiko (juk ne vieną dešimtį tokių kvietimų teks pagaminti) ir fantazijos. Nebijantieji iššūkio patys gaminti kvietimus norimo popieriaus (blizgaus, matinio, peršviečiamo, reljefinio ir t. t.) randa specializuotose popieriumi prekiaujančiose parduotuvėse, kurių kontaktus nesunkiai randa internete, kaspinėlius nusiperka siuvimo reikmenų parduotuvėse, o įvairių detalių – floristikos salonuose, įvairių smulkmenų parduotuvėse arba tiesiog randa gamtoje. Informacijos, kaip išradingai ir kokybiškai galima pasigaminti kvietimus, taip pat galima rasti internete. Tiesa, dažniausiai tai yra ne lietuvių sukurtos interneto svetainės, tad teks prisiminti rusų, anglų ar kitų kalbų žinias.

Nepamiršti svarbios informacijos

Specialistų nuomone, kvietimas turėtų atspindėti Jūsų ir vestuvių stilių. Kvietime atspausdintomis ar priklijuotomis detalėmis jis gali būti susijęs su aplinka, kurioje žadate švęsti vestuves. Svarbiausia, kad kvietimuose būtų atspausdintas pilnas adresato vardas (gali būti rašoma ir pavardė arba tiesiog toks kreipinys, kaip Mieli tėveliai, Brangūs seneliai ir pan.), jaunavedžių vardai, sutuoktuvių data, laikas ir vieta. Dažniausiai kvietimas yra siunčiamas visai šeimai, tačiau pilnamečiams vaikams siūloma kvietimą siųsti asmeniškai. Kvietimus adresatai turėtų gauti likus 4–6 savaitėms iki vestuvių dienos.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2010-08-01 23:01
tapati
Atrodo nera kas cia tuos kvietimus padaryt, bet patikekit reikia labai daug kantrybes! :)
2010-03-29 12:59
Vaida
dekupazo parduotuvese senamiestye, popieriaus buna, tokio labai idomaus ir isskirtinio.
2010-03-22 18:07
Lidija
kur galima isigyti grazaus popieriaus? perejau per visas kauno popieriaus parduotuves nieko ipatingo neradau
2010-03-14 19:46
Ausra Rasa
Reikia suburti visa komanda:)) Pamerges, tetas, mamas. Kad visos prisidetu prie kvietimu gamybos:)
2010-02-17 16:30
Vaida323
Pasigaminti kvietimus patiems gera mintis. Tiksliau pacioms,abejoju ar jaunikiai gamins:) Jei svente kukli 10-25 zmones tai dar nebeda tiek kvietimu padaryti. O jeigu sventeje dalyvauja 50-100 zmoniu. Tai jau butu didelis darbas..