Šeimos psichologės patarimai jaunavedžiams


VESTUVIŲ MUZIKANTAI – KIEKVIENAM PAGAL KIŠENĘ

Foto: Linas Vaškys
Vestuvėms galima samdyti ir žinomus atlikėjus.
Turbūt pritartumėte man, kad muzikantai – svarbus vestuvių akcentas. Juos išsirinkti nėra lengva, todėl nusprendžiau atlikti tyrimą, paklausinėti pačių muzikantų, kaip ir už kiek jie groja. Vestuvių muzikantus suskirsčiau į dvi grupes: tradicinius ir netradicinius. Atskira grupe būtų galima laikyti DJ'us.

Kaip pasirinkti?

Kokybė svarbu, tačiau kaina – svarbiau. Jei gali pasirinkti neblogus muzikantus už normalią sumą, kodėl gi ne? Dar vienas dalykas – trukmė. Žinoma, galiu nusisamdyti itin šaunius muzikantus, bet jie gros neilgai (arba mokėsi labai daug). Trečias kriterijus – universalumas. Dauguma nori, kad muzikantai ne tik grotų ir dainuotų, bet ir bendrautų su publika, vestų renginį ir daugmaž patiktų visiems.

Tradiciniai vestuvių muzikantai

Jų požymiai – sintezatorius, patikrintas lietuviškų ir rusiškų dainų repertuaras. Dažniausiai groja du ar trys žmonės. Išgirdęs apie juos prisimeni sveikinimų koncertus, apsiverkusias mamas, susikaupusius tėčius, įraudusius svečius, kuriems pagaliau pavyko atsipalaiduoti!.. Jei samdysite juos, tradicinis vakaras (su visais privalumais ir nepatogumais) garantuotas. Tarkime, man reikia tradicinių muzikantų 3–5 val., kurie grotų ir vestų vakarą. Vieni už 3
val. prašo 1 300 Lt. Grupėje du dainininkai ir garso operatorius, vienas groja klavišiniu instrumentu. Jei pageidaujama, kol renkasi svečiai, gali griežti smuikininkas, kuris už valandą ima 300 Lt. Atsiuntė paklausyti įrašą. Kiti nurodo, kad kaina dienai – nuo 1 200 iki 1 500 Lt. Už 5 val. imtų apie 600 Lt. Šie muzikantai grodami nevartoja alkoholio, turi didelės patirties, groja gyvai, nuolat atnaujina repertuarą, gali būti vietoj piršlių. Trys vyrai, kurie groja ir elektrinėm gitarom (tai pamačiau atsiųstoje nuotraukoje), atlieka dainas lietuvių, anglų, italų, rusų kalbomis. Vieno vakaro darbas (pradeda, kada reikia, baigia apie 2–3 val.) kainuoja 2 100 Lt. Dar kiti už pagrindinį grojimo laiką (19.00–2.00 val.) imtų 1 800 Lt. Jei vakaras trumpesnis (iki 24 val.), tai už valandą atskaičiuojama 200 Lt. Rengia įvairius žaidimus. Atliekamos dainos ir prancūzų kalba.
Pagaliau dar viena grupė už 3–5 val. ima 700–800 Lt, į kainą įeina palydimieji maršai. Pasiūlė atvykti į jų repeticiją. Taigi kainos priklauso nuo laiko, vietos, trukmės, pageidavimų, vestuvių datos, muzikantų populiarumo, grupės dydžio. Dažniausiai muzikantai nurodo vienos dienos ar vakaro kainą, kuri svyruoja nuo 1 200 iki 2 100 Lt ir daugiau. Reikia sutarti grojimo trukmę (dažnai grojama 6–7 val.), o už viršvalandžius mokama atskirai. Viena valanda kainuoja 100–200 Lt. Aparatūra prijungiama 1–1,5 val. prieš pasirodymą.

Netradiciniai vestuvių muzikantai

Jų požymiai – klarnetas, trimitas, trombonas, tūba, mušamieji, klavišiniai... Dvelkteli amerikietišku džiazu, subtiliais garsais, jaukia atmosfera. Vakaras būtų skoningas, bet ne visiems priimtinas. Kai kam būtų nuobodu, kai kas paklaustų: o kur Cicinas? Jei Jūsų svečiai mėgsta užstalės dainas, tokių muzikantų samdyti nepatarčiau. Vis dėlto tiems, kas išmano apie muziką, tai puikus sprendimas! Netradicinius muzikantus rasti sunkiau (nes jų mažiau). Tai gali būti įvairūs diksilendai, grojantys džiazą. Diksilendą sudaro didesnis (penkių žmonių) kolektyvas. Kaina (nuo 1200 Lt) priklauso nuo trukmės, vietos, laiko, pageidavimų. Jei turite daugiau pinigų ir norite nepakartojamos šventės, galima bandyti nusisamdyti žinomus atlikėjus. Štai populiarioji grupė „Suicide Djs“ sakosi galinti groti vestuvėse, bet tikrai ne visiems. „Sutiktume, jei tai būtų draugų vestuvės (tada honoraras nesvarbus) arba žinotume, kad vestuvės fainų žmonių ir kad mūsų bus klausoma. O sumos tai reikia klaust mūsų vadybininkų“.

Muzika vestuvių ceremonijoje

Vestuvių ceremoniją taip pat galima padaryti netradicinę. Pavyzdžiui, nusisamdyti smuikininkę. Ji groja norimus kūrinius per ceremoniją. Bažnyčioje smuiko garsai skamba puikiai, nes ten gera akustika. Salėje reikėtų pritariančiojo muzikanto. Kaina – nuo 100 Lt.

DJ

Jų požymiai – jokių instrumentų, krūva CD. Tai žmonės, kurie žino, kad nepadainuos geriau už Bryaną Adamsą. Todėl užuot dainavę, paleidžia meilės dainas pačiu (ne)tinkamiausiu laiku! Jie reguliuoja garsą, parenka tinkamas dainas, sukuria šiuolaikišką atmosferą. Dvelkteli mokyklos išleistuvių vakaru, šokiais, pirmosios meilės prisiminimais (tik nesakyk savo vyrui!). Pakalbinu DJ'us. Vienas už 3–4 val. imtų 1 000 Lt. Į kainą įskaičiuojamas benzinas ir aparatūra. Renginio neveda. Papildoma valanda – 50 Lt. Kitas DJ'us gali sudaryti vestuvių scenarijų ir vesti renginį, o tai kainuotų 1 000 Lt. Muzikos parinkimas, garso reguliavimas, žodžiu, DJ'aus paslaugos kainuoja apie 500 Lt. Jei reikia aparatūros, už ją reikės primokėti dar 400 Lt. Galima derėtis, bet nedaug.
Ką bepasirinktumėte, nepamirškite, kad muzikantai irgi žmonės! Jie groja ilgai, jiems reikia pailsėti, todėl reikėtų pasirūpinti užkandžiais, karštaisiais patiekalais ir gėrimais. Galima paruošti atskirą staliuką. Juk jie dalyvauja vestuvėse! Tiesa, kai kurie muzikantai pasisako, kad grodami alkoholio nevartoja. Manyčiau, tai rodo atsakingą požiūrį.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
26
Komentarai
2016-03-07 17:24
SILVA
MUZIKANTAS MARIUS . TIKRAI REKOMENDUOJU VISIEMS . LABAI GERAS VEDIMAS VAKARO , GRAZUS BALSAS. MUSU SVENTE PAVERTE PASAKISKA . JO KONTAKTAI 864529068
2016-03-02 13:22
Vilte
Mindaugas ir Marius tikri saunuoliai...O balsai...Tik repertuaras vien lietuviskas,bet musu sventeje to ir reikejo.860068306 Rekomenduoju.
2014-04-16 04:55
gintare
Taip,BAJORUNAS is Skaisciunu km,Marijampoles sav.,grojo ir mano sesers vestuvese. Paeme pinigus uz 2 dienas,o pragrojo tik viena. Kai sveciai ryte atsikele nesulauke "labarycio" nuejo ieskoti Bajoruno,kur jis ir kodel negroja,tai paskubom islindes is namu,pasake,kad negros,neturi kada. Svecius kuo skubiau isprase is sodybos,nes jo sodyba nuomavomes. Vakaro vedimas ir baisokas?leksti,nesuprantami bajeriai ir besaikis jo pacio gerimas. O apie jo antra puse,kuri fotografavo,tai isviso patyliu,kaip ujo vaikucius,kaip siuntinejo tuos,kurie jai nepatikdavo. Ojojoj,nenoriu net prisiminti. Jokios pagarbos zmonems..Baisu. Tikiuosi,kad klientu ratas pas juos sumazes smarkokai.!!!!!
2012-08-20 21:48
Laima
sveiki visi,jei kas norite, kad jums sugadintu svente Pvz: vestuves, uzsisakykite muzikanta BAJORUNA.Jis bus sventes virsininkas pasirupins jusu sveciais, kad visi isgertu ir saves nepamirs butinai,nepamirs negraziu zodziu pasakyti, nieko nepraves ir padarys tik balagana ir nepamatysite jokiu tradiciju nieko...NEREKOMENDUOJU NIEKAM.Bukite atsargus, nes ikalbineti tai jis moka.....Adresas: Marijampolės raj.,Skaisčiūnų km.
2012-08-20 19:01
Laima
sveiki visi,jei kas norite, kad jums sugadintu svente Pvz: vestuves, uzsisakykite muzikanta BAJORUNA.Jis bus sventes virsininkas pasirupins jusu sveciais, kad visi isgertu ir saves nepamirs butinai,nepamirs negraziu zodziu pasakyti, nieko nepraves ir padarys tik balagana ir nepamatysite jokiu tradiciju nieko...NEREKOMENDUOJU NIEKAM.Bukite atsargus, nes ikalbineti tai jis moka.....
2012-01-30 12:35
Rimas
Šatai kur geriausi, inteligentiškiausi ir profesionaliausi muzikantai. Aišku, jie ne vestuvių, tačiau neatsisako ir šios pramogų srities... Daugiau apie juos internete: http://www.dixxband.lt/dixxband arba socialiniame tinklalapyje: http://www.facebook.com/DixXband. Nuoširdžiai rekomenduoju, nes praeitą vasarą man grojo 40-čio jubiliejui visuomenėsn harmonizavimo parke.. Liuks! Super! Jų dalyvavimas mano šventę padarė Tikra ŠVENTE!!!
2011-11-16 12:54
Juozas
Reikia angliškai - lietuviškai dainuojančių muzikantų? www.softrain.lt Į visus Jūsų klausimus atsakysime telefonu 8 675 49745
2011-09-20 13:21
Jolita
Geriausi muzikantai Mindaugas ir Marius.Rekomenduoju visiems.865805245
2011-03-10 16:26
Vidas
Atgrota 400 vest.Senai.Dabar filmuoju.Bet turiu tvirtą nuomonę del muzikantų.JOKIOS DISKOTEKOS neatstoja gyvo grojimo su vedimu kartu sudėjus.Jei 3 groja-2 prie instrumentų 1 prie žmonių pastoviai.Jei 2 vienas prie žmonių vis tiek TURI BŪTI.Kontaktas,natūralus bendravimas.Štai kas sudaro vestuvių sėkmę.O pasirinkti reikia atsakingai.Reikalauti vaizdo įrašų,rekomendacijų.NEPIRKTI KATĘ MAIŠE.Tada nereikės nagelius graužtis...žadėjo pigiai bet kokybė...Tai nesuderinama.Kokybė turi savo kainą,brangieji.Operos solistas 3 val,dainuoja,vest.muzikantas ''spektaklį''traukia keliasdešimt valandų mielieji....
2010-08-30 21:09
sandra
Ojojoj kaip bloga pasidare vien pagalvojus,kad reiketu kazkokiu muzikantu ieskoti!Net zenytis nesinoretu!Mes nusprendem kitaip-pabegt tik dviese uz 12000 km i Mauricijaus sala Indijos vandenyne:)Isivaizduokit juros osima,balta smeli,niekas jusu nepazista,nepavydi,neapkalba,niekam nereikia dirbtinai sypsotis...O jei norisi muzikos-prasom,tik cicino tai tikrai nesitikekit:)Ir kainuos mums tiek pat,kiek ir Lietuvoj su neaiskiais muzikantais,girtais dedem ir nusibodusiais limuzinais...