Nuotakos rankinės turinys


TIKĖKITE NE PRIETARAIS – TIKĖKITE MEILE!

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Neseniai teko girdėti įsimylėjėlių porą karštai diskutuojant apie vestuvinius prietarus ir jų laikymąsi. Mergina, žinoma, buvo puiki prietarų ekspertė, kuri bandė įrodyti savo galbūt būsimam vyrui, jog prietarų nesilaikymas gresia trumpa santuoka, vaikų neturėjimu ar didele nelaime. Užteko tik šiek tiek pasidomėti, kad pamatyčiau, jog yra šimtai visokių vestuvinių prietarų ir daugybė žmonių, kurie jais šventai tiki. Daliai jų toks aklas tikėjimas taip ir neleidžia nuoširdžiai atsipalaiduoti ir pasidžiaugti gražiausia savo gyvenime švente. Todėl tiems, kas žino, jog tvirtai įtikės viskuo, ką čia perskaitys, jūsų pačių labui patariu tiesiog neskaityti.
 

Giliai paslėpkit žiedus ir vestuvinę suknelę

Apie tai, jog jaunikis negali pamatyti nuotakos su vestuvine suknele prieš jungtuves, esame girdėję ne kartą. Ir ne tik girdėję, bet ir matę daugybėje filmų. Tai senas prietaras, kurio dažniausiai nėra sunku laikytis ir kuris daugiau primena staigmeną nei bloga lemiantį ženklą. Tačiau daug svarbiau, pasirodo, yra niekam nerodyti ir, gink Dieve, neduoti matuotis kitiems savo vestuvinių žiedų. Sakoma, jog tai ne tik atbaido laimę, bet ir gali lemti, jog vestuvės taip ir neįvyks. Tiesa, vestuvinę suknelę pačiai nuotakai reikėtų įdėmiai ištyrinėti – jeigu prieš vestuves ja ropos voras – santuoka bus ypatingai sėkminga. Jaunoji taip pat neturėtų leisti jokiai draugei matuotis savo vestuvinės suknelės. Ir ne tik savo labui, bet ir draugės – ji gali taip ir neištekėti arba, dar blogiau, – stoti tarp jaunųjų ir juos išskirti. Prietarų žinovai perspėja, jog prieš vestuves pati jaunoji negali savęs matyti veidrodyje tokios, kokia bus vestuvių dieną, todėl matuodamasi vestuvinę suknelę ji turėtų vis pamiršti vieną pirštinę ar batelį. Save veidrodyje pamatyti ji gali tik po santuoką įtvirtinančio parašo.

Daug ką lemia dangus ir skaičiai

Dar renkantis vestuvių datą svarbu atidžiai stebėti, kas vyksta danguje. Sakoma, jog tuokiantis per pilnatį – santuoka bus labai turtinga, jei mėnulis jaunas – vyras dažnai norės nuklysti į šoną, jei tuoksitės per priešpilnį – laukia laiminga, per delčią – sėkminga santuoka. Pasirinkimas ne toks ir paprastas: turtas, laimė ar sėkmė?
Perspėjama, jog negalima tuoktis jaunųjų gimimo dieną ir vengti netgi mėnesio, kurį jie yra gimę. Teigiama, jog sėkmingiausios santuokos būna tuomet, kai tuokiamasi tą mėnesį, kurio pavadinime yra raidė „R“ – šis skambus priebalsis žada santuokos laimę ir harmoniją. Taigi tinka: vasaris, birželis, rugpjūtis, rugsėjis, lapkritis ir netgi gruodis. Tiesa, gegužę kažkodėl tuoktis nepatariama. O santuokos sėkmę iš anksto galima susiskaičiuoti – vestuvių datos skaičius sudėjus tol, kol gaunamas vienženklis skaičius. Tiems, kurie gavo 1 arba 9, pasisekė labiausiai. Skaičiai svarbūs ir kviečiant svečius – jų skaičius turėtų būti lyginis, palydos porų skaičius – taip pat.

Į palydą tik be aukso žiedų

Beje, sakoma, jog į palydą susituokusių porų geriau nekviesti, nes tai gali lemti skyrybas tiek jiems, tiek jauniesiems. Patariama juos vežtis tiesiog kaip svečius. Daug įvairių kalbų yra ir dėl liudininkų, tačiau čia nuomonių daug ir visos skirtingos: vieni sako, jog jie turi būti būtinai vedę, kiti – atvirkščiai – nevedę, treti teigia, jog jie netgi gali būti tos pačios lyties. Matyt, čia prietarus kiekvienas konstruojasi pagal save. Tiesa tik ta, jos ši pora turėtų būti pavyzdys jauniesiems, todėl bet ko, kas sutinka, kviestis atlikti šią svarbią misiją nederėtų. Dar yra vienas prietaras, jog pamerge ir svočia negali būti besilaukianti moteris. Šių dienų realijomis turbūt ne vienam kyla klausimas – ką daryti, kai laukiasi pati jaunoji?

Nebijokite verkti ir nesusitikinėkite po tuopomis

Senolių išmintis teigia, jog santuokos sėkmė priklauso ir nuo to, kur sužadėtiniai mėgsta susitikinėti. Patariama vengti pasimatymų po tuopomis, nes tai gali stipriai pakenkti meilei. Geriausia pasimatymus skirti po ąžuolu, tuomet jūsų ryšys bus tvirtas ir ilgas. Susitikimai paupyje ar pajūryje skatina švelnius jausmus, o pasimatymai ant kalvos ar šlaito žadina aistrą.
Rinkdamiesi bažnyčią, kurioje tuoksitės, pasidomėkite, ar joje negyvena šikšnosparniai, mat jeigu jie praskris – atneš nelaimę. Jaunajai sėkmę vestuvėse neša nenauja avalynė, todėl prieš vestuves bent dieną ji turėtų pavaikščioti su savo bateliais. Beje, basučių atviru priekiu rinktis nepatariama, kaip ir tekėti palaidais plaukais, nes tuomet santuoka gali būti „palaida bala“. O svarbiausia – nebijoti verkti, ypač jaunajai, nes taip ji išverkia visas savo baimes ir užsitarnauja sėkmingą gyvenimą.

Lietus – ir džiaugsmas, ir ašaros

Vestuvių dieną lietaus bijoti nereikėtų, sakoma, jog tai geras ženklas – laukia turtingas ir prasmingas gyvenimas. Tačiau geriausia, jeigu trumpą lietų keičia saulės spinduliai, nes visą dieną lyjantis lietus reiškia, jog santuokoje bus daug ašarų. Kiti prietarai teigia, jog lietus vestuvių dieną – buvusių bernelių ir mergelių ašaros, todėl jo kiekis geriausiai parodo, ar buvote mylimi ir geidžiami iki santuokos.
Kad apsisaugotų nuo „piktos akies“ jaunieji turi nematomoje vietoje įsisegti po „žiogelį“, o į bažnyčią atsinešti žiupsnelį druskos. Kad paklaidintų „piktąsias dvasias“ – vykti į vestuvių pokylį vienu keliu, o grįžti – kitu. Pirmąją vestuvių dieną jaunikis turi saugoti gėlytes švarko atlape, o jaunoji – nepaleisti iš rankų savo puokštės, kurios net ir kitą dieną negali išmesti netekėjusioms draugėms, nes taip ji „išmes“ savo laimę. Tam turi būti paruošta kita, panaši į jaunosios puokštė.
Įvairūs prietarai draudžia jaunajai vestuvių dieną puoštis perlais – tai atneša vargus. Netgi sakoma, jog kiek perlų – tiek metų nelaimingo gyvenimo. Savo aprangoje jaunoji turėtų turėti kažką mėlyno – tai užtikrins vyro ištikimybę, segėti laimingai ištekėjusios draugės paskolintus auskarus ir vengti bartis su piršliu, kad vėliau nebūtų sunku susilaukti vaikų. Apskritai jaunųjų apranga svarbiausią jų gyvenimo dieną turėtų rūpintis tik jų tėvai, niekas kitas neturi teisės prie jų liestis, kad nebūtų nužiūrėti „bloga akimi“.

Vienas – „šeimos galva“, kitas – „po padu“

Jauniesiems piršliai ir tėvai turi daugybę patarimų, kaip šeimoje užsitarnauti lyderio poziciją. Svočia moko jaunąją per ceremoniją bažnyčioje stengtis užmesti suknelės kraštą ant jaunojo kojų – taip jis visą gyvenimą liks „jai po padu“. Tiesa, kiti prietarų žinovai teigia, jog tai daryti reikia dėl pamergių – taip joms greičiau pasiseks ištekėti. O norint tapti „šeimos galva“ reikia stengtis tą dieną pirmai peržengti slenksčius, galbūt dėl to vyrai sugalvojo, jog merginas per juos reikia tiesiog pernešti, kad jie visur žengtų pirmi. Vis dėl to priešnuodžių tam yra – jei nepavyks pirmai žengti per slenkstį, galbūt pavyks pirmai atsigulti į meilės guolį. O tuomet jaunoji turėtų paprašyti jaunojo ką nors jai paduoti – po to jis visą gyvenimą bus jai paslaugus ir vykdys visus jos prašymus.

Tikėkite ne prietarais – tikėkite meile!

Bėgant laikui vestuvių prietarai keičiasi, atsiranda naujų, maišosi skirtingų religijų, tradicijų tikėjimai ir burtai. Vienas iš netikėčiausių naujųjų prietarų turėtų sukelti moterims juoką, o vyrams – susižavėjimą: tam, kad jaunoji santuokoje būtų laiminga, vestuvių dieną turi nedėvėti jokio apatinio trikotažo! O moterys juk gali padaryti viską dėl šventos santuokinės laimės...
Prietarai – keistas dalykas. Kai juos žinai – tiki, kai pamiršti – jie negalioja. Todėl, jeigu susirūpinote, kad ruošdamiesi vestuvėms padarėte kažką ne taip – pamirškite tai, ką ką tik perskaitėte, ir tikėkite tik tais prietarais, kurie žada jums gera. Na, o jeigu išsigandę visų šių prietarų nuspręsite, jog vestuves geriau atidėti, – nedarykite to, nes, pasak prietarų, tai neatneš laimės nei jūsų santuokai, nei jums patiems. Tad džiaukitės savo švente ir žinokite, kad meilė nugali visus burtus, nes ji pati yra didžiausias iš jų visų!
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2011-01-27 20:07
Akvile
Oi prisijuokiau, netikiu prietarais, bet pasistengsiu pirma nubėgt į vestuvinį meilės guolį :D juk tai gali būti puiki nakties pradžia :D į kai ką atsižvelgti tikrai galima įdomumo dėlei, o vis dėl to gal išsipildys :D
2010-04-02 19:39
tapati
Tie mociuciu prietarai tikrai juokingi. net pykt negali :)
2010-03-25 16:02
amija
kartais juokingi tie mociuciu isgalvoti prietarai, daznai buna nesuvokiami pilnu protu.
2010-03-14 18:42
Giedre
Nera nieko blogiau, kai paniskai tiketi prietarais. Kada prietarai trugdo sventei ar santuokai... labai blogai..
2010-02-17 15:15
Nuotaka
Einu pasiskaiciuoti ka lems dangus mums:))
2010-02-16 20:55
Vyva
Cia tik maza dalis prietaru parasyta!!! Natalija, ir as netikiu, bet pamacius juoda kate paspjaudau tris kartus:))
2010-02-11 23:34
Natalija
Oho kiek prietaru!Netikiu nei vienu. Senuciu prisimastanciu visko ismintis;)