Gardi dovanėlė svečiams – natūralus medus


NAUJAUSIA JUVELYRIKOS TENDENCIJA - ROŽINIS AUKSAS

Aptarkime naujausias juvelyrikos tendencijas, kurios šiemet išsiskiria ne tik prabanga, bet ir garsiausiais vardais. Neseniai Rumunijoje ką tik Italijoje praūžusių tarptautinės juvelyrikos parodų dalyviai pristatė naujausius žiemos–pavasario sezono gaminius, o mes dalijamės naujienomis su jumis.
Autorius: Victor Morozov

Rausva rausva kur dairais

Jau ne vieną kartą minėjome, kad raudonas (kitaip vadinamas rusiškuoju) auksas iškeliavo į užtarnautą pensiją. Nebemadingas, bet nepamirštas, nes pasaulio auksakaliai dabar pamėgo... rausvąjį, kitaip – rožinį auksą. Iš jo kuriami ne tik pakabukai, žiedai, grandinėlės, bet ir vestuviniai bei sužadėtuvių žiedai. Vis labiau populiarėja ir pilkasis auksas – jis yra matinis, todėl jame inkrustuoti deimantai atrodo itin prabangiai.
Būsimą sezoną spalvos dominuoja ir deimantų pasaulyje – vis rečiau juvelyrai naudoja spalvotus brangakmenius (smaragdus, ametistus ir kt.), dirbinius dažniau puošia spalvotais deimantais. Kokybiški, žėrintys ir visus aukščiausius standartus atitinkantys deimantai yra dažomi dirbtiniu būdu, todėl išgaunamos kokios tik nori spalvos ir išlaikoma visiems deimantams tinkama charakteristika: proporcijos, švarumas.
Į spalvų gerbėjų gretas stoja ir perlai, iš kurių šįsyk madingiausi rausvi ir tamsiai violetiniai. Vis dažniau perlais puošiami ir sužadėtuvių žiedai, bet norime priminti, kad toks žiedas kasdienai netiks, nes bus nepatogus, o perlas apsibraižys greičiau nei briliantas.

Svarbiausi akcentai

Juvelyrikos mada – tai ne kas pusmetį besikeičiantis aukštosios mados pasaulis. Juvelyrika kinta po truputį, todėl ir tendencijas galima pastebėti tik kelias.
Didžiulio susidomėjimo parodoje sulaukė ne į kietas konstrukcijas įtvirtinti deimantai, bet laisvai supinti papuošalai. Deimantuose lazeriu pragręžiamos skylutės, pro kurias veriamos platinos vielutės, todėl toks papuošalas visą laiką juda, deimantai sukinėjasi, gaudo šviesą ir labiau žaižaruoja. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad taip deimantas prarandamas kaip investicija, nes skylutė yra deimanto viduryje.
Išaugus Azijos rinkai, pastebimas ir mados taikymasis prie jos – pristatoma daugiau masyvių papuošalų, stambių motyvų ar net rytietiškų raštų.
Išskirtinis šio sezono bruožas – masyvūs auskarai, prie kurių derinami ir pakabukai, taip pat masyvūs žiedai. Jums atrodo per daug? Juokaujama, kad užsienietės, palyginti su kukliomis lietuvėmis, atrodo kaip Kalėdų eglutės.
Vyriškų papuošalų naujovė – perlamutro detalės.

Puoškime vaikus

Nauja mados tendencija, kuri itin sustiprėjo baigiantis sunkmečiui – prabangi juvelyrika vaikams. Dizaineriai siūlo pamiršti bižuterinius niekučius ir savo atžalas puošti auksiniais ir deimantiniais papuošalais.
Vaikiškų papuošalų kolekcijose dominuoja žaismingos apyrankės, itin madingi vaikiškus žaisliukus ar simbolius imituojantys pakabukai – meškiukai, širdelės, gėlytės... Spėjame, kad tai paplito ne tik dėl grožio, bet ir dėl investicijų – aukso ir brangakmenių kainos pasaulyje vis dar kyla.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2011-02-09 23:35
sss
Taigi susiveskite google rose gold rings for wedding ir pamatysit ta rozini auksa;)))
2010-09-23 13:32
yla
na nznau klasika tas raudonas auksas, bet jis nera ant bankos, nera labai populiarus. man asmeniskai tai jis nepatinka, kaip ir geltonas auksas..:)
2010-09-23 13:04
Trockis
<...>Jau ne vieną kartą minėjome, kad raudonas (kitaip vadinamas rusiškuoju) auksas iškeliavo į užtarnautą pensiją.<...>
Manau, kad autoriui jau laikas į užtarnautą pensiją. Raudonas auksas - klasika.
2010-09-23 12:55
Guste
Labai aktualus straipsnis, nes mastom apie ziedus. O cia naujausios tendencijos:) Labai idomu butu pamatyt rozinio ir pilkojo aukso deriniu.
2010-09-23 12:36
Agnete
labai idomu kaip atrodo tas rozinis auksas:)