5 Teminių vestuvių idėjos


PIRKTI AR GAMINTI PATIEMS VESTUVINIUS ŽIEDUS?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Ne vienai jaunųjų porai prieš vestuves iškyla dilema: pirkti vestuvinius žiedus ar gamintis juos patiems. Dažniausiai sprendimas priklauso nuo pinigų sumos, kurią pora ruošiasi išleisti žiedams, laiko iki vestuvių datos bei jaunųjų norų ir ambicijų. Šiuo metu juvelyrinių dirbinių salonai ir privatūs juvelyrai siūlo daugybę vestuvinių žiedų variantų ir pasiūlymų įgyvendinti kiekvienų jaunųjų įgeidžius bei svajones. Vis dėlto abu variantai turi savų pliusų ir minusų, kuriuos svarbu paminėti.

Per daug ir per mažai

Skirtingi juvelyrinių dirbinių salonai siūlo įvairiausiems skoniams tinkančius vestuvinius žiedus. Siūloma įsigyti tiek klasikinius – raudonojo aukso, lygaus paviršiaus, vidutinio platumo, tiek ir išskirtinius, puoštus prabangiais deimantais vienetinius žiedus. Pasirinkimas iš tiesų didelis, juo labiau kad juvelyrinių dirbinių salonų pastaruoju metu galima rasti vis daugiau, o asortimentas nuolat keičiasi: vežamos kolekcijos iš užsienio, samdomi žinomiausi juvelyrinių dirbinių žinovai, interneto svetainėse galima pamatyti ir užsisakyti sau patinkantį modelį. Iš gausybės variantų dažnai sunku išsirinkti, visų pirma ir dėl to, jog eidami rinktis jaunavedžiai dažniausiai nežino patys, kokių žiedų jie norėtų.
Daugelį apgauna pirmoji mintis, jog žiedų yra daug ir renkantis tikrai nekils jokių problemų, tačiau pradėjus ieškoti pamatoma, jog modelių yra labai įvairių, tačiau tokių, kokių norisi nė su žiburiu nerasi. Svarbu ir tai, jog daugelis pagamintų žiedų yra gana standartinės formos, o kiekvieno žmogaus ranka yra skirtinga, todėl perkant jau pagamintus žiedus labai sunku surasti idealiai tinkančius.

Pasidaryk pats: kaip gimsta žiedai?

Gamindamiesi žiedus jaunavedžiai turi progą patys susikurti savo svajonių žiedus. Jie gali išsirinkti ne tik medžiagas, bet ir modelį, dydį. Jeigu nori – sukurti raštus ir profilius, kuriuos patyręs juvelyras panaudos jų pačių vienetinių žiedų gamybai. Šis būdas ypač tinka tiems, kurie nori išsiskirti iš minios, sukurti kažką savito ir suprantamo tik jiems patiems.
Kai kurios didesnės juvelyrinių papuošalų dirbtuvės netgi siūlo ypatingą žiedų gimimo procesą stebėti tikrovėje. Jaunavedžiai taip gali ne tik pamatyti, bet ir patys prisidėti prie žiedų liejimo, jausti proceso preciziškumą ir patirti išskirtines emocijas, kurias dar labiau įkaitina kartu vykdomos ritualinės apeigos. Šie ritualai jaunuosius skatina žiedams suteikti ne tik materialinę, bet ir stiprią emocinę prasmę, sutvirtinti savo pasiryžimą būti ištikimiems ir jausti vienybę matant, kaip iš vieno metalo gimsta du vienodi žiedai.

Pinigais nesuskaičiuojama meilė

Grįžtant prie žemiškesnių klausimų, tikriausiai ne vienam kyla klausimas, kiek šis malonumas jaunavedžiams kainuoja. Atsakymas paprastas – labai įvairiai. Priklauso nuo to, kokį metalą renkatės, kokius brangakmenius norite panaudoti, koks galutinio produkto svoris ir t. t. Pirkti ar gaminti yra pigiau, taip pat negalima atsakyti tiksliai, nes tai priklauso nuo daugelio dalykų. Gaminti kainuos mažiau tuomet, jeigu naudosite savo medžiagas – juvelyrui duosite senų nenešiojamų žiedų, auskarų ir pan. Žinoma, vestuvinių žiedų gamybai reikalingas geros kokybės metalas, nes žiedai juk visam gyvenimui.
Perkant žiedus sutaupoma laiko, nes nereikia laukti, kol žiedai bus pagaminti, o tai užtrunka apie 2–4 savaites. Tačiau būtina rinktis atidžiai, nebijoti matuotis daug kartų ir paprašyti pagalbos žmogaus, išmanančio juvelyrines paslaptis, nes pastaruoju metu vis dažniau kalbama, kad žiedų gamybai naudojamas nekokybiškas metalas arba naudojant naująsias technologijas jis yra tiesiog užpurškiamas, o ne išliejamas, ir po kurio laiko nusitrina. Taip pat svarbu nepatingėti prieš perkant žiedus paskaitinėti internete pateikiamą informaciją, pasitarti su pažįstamais, turinčiais patirties šiuo klausimu, o geriausia būtų kreiptis į specialistus.
Žiedams nederėtų taupyti, nes jie perkami visam gyvenimui. Gaminami pačių ar perkami jau pagaminti žiedai gali kainuoti nuo 400 Lt iki begalybės – priklauso nuo jūsų norų ir fantazijos. Tačiau kaina negali suskaičiuoti meilės, todėl svarbiausia ne pinigai, o jūsų pasiryžimas saugoti šiuose žieduose Jūsų meilės prasmę.

Žiedus reikia įsimylėti

Renkantis juvelyrinių dirbinių salone jau pagamintus žiedus, kaip ir gaminantis juos patiems, labai svarbu, jog žmonės „jaustų“ šiuos žiedus. Daugelis jaunųjų teigia, jog prieš eidami rinktis savo vestuvinių žiedų, turėjo visiškai kitokius įsitikinimus, kokie jie turėtų būti, tačiau pamačius „tuos vienintelius“, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Daugelis savo būsimus santuokos simbolius įsimyli vos pamatę. Ir nesvarbu, kad jie mažesni ar didesni negu planavo pirkti, kad galbūt ne tokie prabangūs arba atvirkščiai – kainuos šiek tiek daugiau negu jie galėtų sau leisti, jų gyvenimo palydovais tampa tie žiedai, kuriuos užsidėjus nebesinori nusiimti...
Gaminti ar pirkti nėra esminis klausimas. Daug svarbiau yra suprasti, jog šie žiedai – visam gyvenimui, todėl svarbu neskubėti ir apsvarstyti kiekvieną variantą. Nereikėtų bijoti keisti savo nuomonės. Dauguma jaunųjų iš pradžių svajoja apie prabangius, deimantais papuoštus žiedus, tačiau pasimatavę porą tokių supranta, jog patys patogiausi ir praktiškiausi – paprasti klasikiniai vestuviniai žiedai. Jie ne tik patogūs, bet ir ilgaamžiai.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2010-08-04 01:13
Giedre
Jeigu tureciau pakankamai pinigu, tai geriau pirkciau ziedus gatavus, maziau galvos sukimo ir rupesciu.
2010-07-02 01:04
romas
mes pasidarem 'juvelyro stodijoj' vilniui basanaviciaus gatvej, tai db spjaudomes.. pasirodo i kaina tariantis neitraukia 10 proc. darbu nuostolio. atnesem auksa, sutarem kaina, padare ziedus, o paskui - 200 simtiniu primokekit mielieji. Apskust norejom net teisetvarkai.. Perspeju jaunavedzius
2010-03-29 15:47
Vilma
Buvom nusiziureja tokius balto ir geltono aukso su akutem. Bet galiausiai nusipirkom paprastus klasikinius ziedukus, truputi pastorintus, nes jie graziausiai atrode :)
2010-03-25 16:42
ginta
neapsisprendziam ka daryt, ar pirkt ar gamint
2010-03-17 13:10
Vita
Kur gaminates? Kiek kainuoja? Koki modeliuka issirinkot? Smalsu:)
2010-03-14 21:25
As Tavo
Mes gaminsimes:) Jau uzsisakem, laukiam rezultato.
2010-03-10 13:52
Milda
Kiek daug cia straipsniu apie vestuvinius ziedus, savaitgali ilgaji eisim dairytis ir ieskoti:) Pasiskaiciau ir zinau i ka reikia atkreipti demesi, aciu:)