TOP 10 originalių nuotakos stiliaus akcentų


ŠEIMOS PSICHOLOGĖ ATSAKO: KODĖL VYRAI VENGIA PLANUOTI VESTUVES IR KAS YRA SANTUOKA?

Sveiki mielieji,
Giedrė ir toliau atsakinėja į Jūsų klausimus. Šįkart apie santuoką, kaip faktą ir ką jis keičia mūsų gyvenime ir įdomus atsakymas į Martos klausimą - kodėl vyrai vengia kištis į vestuvių planavimą. Atsakymai gali nustebinti. Taigi, skaitom.
Autorius: Victor Morozov

Kodėl vestuvių programa dažniausiai rūpinasi nuotaka, o ne jaunikis? (Martos klausimas)

Panašu, jog yra daug priežasčių, lemiančių dėl ko jaunikiams nelabai patinka įsitraukti į vedybų planavimą. Viena iš tokių – manymas, jog apsipirkinėjimas, dekoravimas ir gražinimas yra labiau moteriški užsiėmimai nei vyriški. Be to, kultūriškai vyrai laikomi mažiau išmanantys apie vedybų tradicijas ir ritualus. Stipriosios lyties atstovai galbūt mano, kad juos gali išjuokti kiti vyrai, jei jie užsiims tokia „moteriška“ veikla kaip vestuvių planavimas. Be to, tam didelės įtakos turi ir vedybų industrija, kuri remdamasi tuo, jog moterys yra geresnės vartotojos nei vyrai ir iš jų galima daugiau išpešti naudos, visas vedybų paslaugas stengiasi siūlyti moterims, o ne jų sužadėtiniams. Egzistuoja įvairios paslaugos ir žurnalai būtent nuotakoms, o ne jaunikiams ar abiem sužadėtiniams, ir tai lyg suponuoja nuomonę, kad vedybų planavimu turi užsiimti būtent moteris. Čia galėtume paminėti ir neseniai atsidariusį Nuotakų klubą, kuris vedybas planuoti padeda būtent nuotakoms, o ne abiem besiruošiantiems tuoktis sužadėtiniams.
Netgi tada, kai vyras rodo iniciatyvą planuojant vestuves, kai kurios nuotakos bijo, kad jų sužadėtiniai ką nors padarys ne taip. Panašu, kad moterys labiau nei vyrai identifikuojasi su vestuvėmis. Joms dažnai yra svarbesnis pats santuokos faktas, dėl to ir vestuvių kokybei jos dažnai suteikia kur kas didesnę reikšmę. Dažnai moterys iš anksto svajoja apie būsimas vestuves ir jau turi susidariusios aiškią viziją, kaip jos turi atrodyti. Vyrai to dažniausiai nedaro.

Ką vestuvių faktas reiškia dviem žmonėms psichologiniu aspektu? (Egidijaus klausimas)

Vestuvių faktas sutuoktiniams reiškia tai, jog jie turi pereiti prie naujų savo gyvenime vaidmenų (jei tuokiasi pirmą kartą). Tai vyksta nesąmoningai, tačiau kiekvienas turime tam tikrą įsivaizdavimą, ką reiškia būti žmona ir vyru ar kokie jie turėtų būti. Šis įsivaizdavimas dažniausiai susiformuoja vaikystėje, t. y. dažniausiai arba sekamas tėvų šeimos pavyzdys, arba atvirkščiai, bandoma nuneigti tėvų šeimos pavyzdį stengiantis elgtis kitaip nei tėvai. Šiaip ar taip tai, kaip įsivaizduojama šeima, yra susiję su tuo, kokioje šeimoje žmogus augo. Labai svarbu, kad jaunavedžiams pavyktų sėkmingai sulieti dviejų šeimų modelius į vieną naują modelį.
Vestuvių faktas taip pat reiškia įsipareigojimą kitam asmeniui, stengiantis išlaikyti santykius, kad ir kas nutiktų. Nors realiai ne santuokos faktas, o esminė nuostata į esamus santykius kuria šį įsipareigojimą. Tačiau santuokos faktas yra šio įsipareigojimo paskelbimas artimiesiems ir bendruomenei. Tai lyg įsipareigojimas ne tik prieš sutuoktinį, bet ir prieš kitus, jog privalai laikytis priesaikos. Anksčiau, kai bendruomenės nuomonė buvo itin svarbi, retas ryždavosi sulaužyti šią priesaiką. Šiais laikais situacija kiek kita ir tas įsipareigojimas, t. y. oficialioji santuoka, neturi tokios didelės reikšmės. Šiaip ar taip santuokiniai ryšiai, nors jie šiais laikais gana nestabilūs, yra stabilesni nei nesantuokiniai ryšiai – gyvenimas kartu nesusituokus.
 
Daugiau klausimų ir atsakymų
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai