Idėjos mergvakariams: mergvakaris laive


JULIJA ATSAKO Į JŪSŲ KLAUSIMUS APIE ŽIEDUS

Sveiki, tęsiame ekspertų straipsnius, kuriuose jie atsako į Jūsų siųstus klausimus. Šįkart Julija - žiedų ekspertė dalinasi savo patarimais ir idėjomis.

Austėja Aust klausia:  Labas Julija, Norėjau pasiteirauti kur įmanoma gauti juodo ir rožinio aukso. Skaičiau, kad tokio jau yra. Kaip jie dera kartu, ir kokia jų kaina? Kaip išgaunamas toks atspalvis?

Rožinio ir juodo aukso Lietuvoje nėra, bet galima užsisakyti, kad atvežtų specialiai Jums. Toks atspalvis išgaunamas įmaišius rodžio. Juo ir yra spalvojamas aukso paviršius. Raudono ir juodo aukso dirbinių kaina nedaug skiriasi nuo įprasto (50–100 Lt brangiau), todėl nebijokite pabandyti.

Rūta Naujokaitė klausia: Kokie žiedai yra nemirštanti klasika? Koks auksas ar kitas metalas. koks dizainas ir po 20 metų bus vis dar madingas, o po 50 metų galėsiu perduoti žiedus dukrai?

Rūta, nemirtingi yra visi klasikinio stiliaus žiedai. Jeigu svajojate savo žiedą perduoti dukrai, rinkitės auksinį ovalios formos žiedą, kurį galite papuošti vienu ar keliais deimantais. Mados greitai keičiasi, o klasika ir yra žiedai, kuriuos mūvėjo mūsų tėvai ir seneliai. Kokios spalvos auksą rinktis? Net nebandykite spėti, kas bus madinga po daugybės metų. Anksčiau madingiausias buvo raudonas (rusiškas) auksas, dabar populiariausias – baltas, apie kurį mūsų tėvai net nebuvo girdėję. Taigi... niekas nežino, kaip technologijos keisis po 50 metų ir kokiomis spalvomis žėrės vestuviniai žiedai.

Dovi Dovilė klausia: Kokį metalą jei ne auksą, patartumėte rinktis žiedams?

O kodėl ne auksą? Asmeniškai aš esu už auksinius vestuvinius žiedus. Dar galima rinktis platiną arba paladį, nes sidabras yra gan minkštas metalas ir vestuviniams žiedams netinkamas. Bėda ta, kad platina ir paladis yra daug sunkesni už auksą, todėl ne visi žmonės gali mūvėti iš šio metalo pagamintus žiedus. Jei auksinis žiedas sveria 3–4 gramus, tai paladžio – 8–9 gramus. Todėl būtina matuotis prieš perkant, nes pasitaiko, kad tokio svorio žiedai vargina pirštus.

Agnietė Linkevičiūtė klausia: Ką iš juvelyrikos dirbinių patartumėte dovanoti krikštynų proga ir iš kokio metalo?

Monetas ir investicinį auksą. Tai būtų investicija į ateitį, o jei norite pradžiuginti tiesiog simboliška dovana, kuri primintų šį svarbų momentą, neišradinėkite dviračio ir įteikite auksinę figūrėlę, sidabrinius šaukštus, sidabrinius barškučius, auksinius papuošalus. Jei nusprendėte dovanoti mergaitei auskariukus, primename, kad juos vaikams reikia pirkti su angliško tipo užsegimu.

Greta Dominaitytė klausia: Kokios pasaulinės tendencijos ir idėjos vyrauja pasauliniuose juvelyrikos dirbiniuose?

Vestuvės labiau siejamos su kultūra, papročiais ir tradicijomis, todėl išskirtinių naujovių nematyti. Galėčiau išskirti vieną tendenciją – žmonės vis anksčiau ima organizuoti vestuves ir joms skirtus pirkinius, iškart pagalvoja apie ateitį. Todėl labai populiarėja naujas žiedas iš trijų dalių – pirmasis žiedelis padovanojamas per sužadėtuves, antrasis per vestuves, o trečiasis – gimus pirmam vaikeliui. Sudėjus juos kartu išeina vienas išskirtinis ir skoningas žiedas. Taip pat galima paminėti, kad poros nebijo dizaino naujovių – drąsiai renkasi spalvotą auksą, spalvotus dažytus deimantus.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai