VISI PRIETARAI APIE VESTUVINĘ SUKNELĘ

Visos kartais pasvajojame apie tą vienintelę suknelę, tačiau niekada nesusimąstome, iš kur atėjo ši balta svajonė ir kodėl balta?! Net ir tos, kurios jau patyrė vestuvių džiaugsmą, smalsiai žvelgia į kitas nuotakas, jaunamartes, aptarinėja jų sukneles. Pripažinkime, įdomiausia vestuvių dalis – aptarti, kaip atrodo nuotaka! Taip buvo visada ir visais laikais.

Kodėl suknelė balta?

Pirmoji baltą vestuvinę suknelę palyginus visai neseniai, tik 1499 metais, apsivilko Anglijos karalienė Ana. Iki tol moterys per vestuves puošdavosi įvairių spalvų pačia geriausia turima suknele. Ir ne balta, o žydra kadaise buvo tyrumo ir nekaltumo spalva...
Balta ne vienintelė spalva, turinti simbolinę reikšmę. Mes, moterys, visada, ypač svarbiausią gyvenimo dieną, siekiame išsiskirti, palikti įspūdį, sužavėti. Tai galime padaryti pakeisdamos tradicinės baltos suknelės spalvą. Galbūt balta ne Jūsų spalva.
Balta spalva – jūs esate tikra dėl pasirinkimo
Pilka – ilgai gyvensite kartu
Juoda – net ir santuokoje būsite savarankiška ir nepriklausoma
Raudona – aistra gali jus nuvesti klystkeliais ir dėl to labai gailėsitės
Žalia – laisva moralė gali jus pražudyti
Mėlyna – visuomet būsite ištikima
Geltona – išsiskyrimas
Ruda – gyvensite miesto šurmulyje
Rausva – jūsų dvasia gali prarasti polėkį
Juoda anksčiau buvo įprasta tradicinės vestuvinės suknelės spalva. Moterys šią suknelę užsidėdavo ne tik per vestuves, bet įvairių svarbių progų ir priėmimų metu. Vestuvinė suknelė nebuvo vienadienis aprėdas. Nors pripažinkime – keičiasi ir ši tendencija. Vis dažniau ieškoma praktiškumo ir pažiūrima į šį reikalą pragmatiškai. Juk iš tikrųjų vestuvinė suknelė yra viso labo suknelė!
P. S. Negalima iki vestuvių matuotis visų vestuvėms skirtų drabužių ir grožėtis savimi veidrodyje. Patartina matuotis suknelę, pavyzdžiui, be vienos pirštinės.
Vis dėlto kam pykdyti likimą ir jį provokuoti? Mielos jaunosios ir jų draugės (tik ne piktosios ir juodai pavydinčios), atkreipkite dėmesį į šiuos prietarus ir patarimus.

Sagos lemia laimingo gyvenimo metus

Kuo daugiau vestuvinėje suknelėje sagų, tuo daugiau laimingų gyvenimo metų išgyvensite.
Prieš išvykstant į metrikacijos skyrių ar bažnyčią jauniesiems į marškinius ir suknelę reikia įsmeigti po adatėlę, kad vestuvių metu niekas negalėtų palinkėti blogo (tik atsargiai tai darykite, kad jaunieji vėliau nesusižeistų, užmiršę, jog nešiojasi mažą šaltąjį ginklą).

Suplyšo suknelė per vestuves?

Jei per vestuves suplyšo nuotakos suknelė, anyta bus pikta (ar anyta pikta, manau, suspėsite sužinoti dar prieš suplyštant suknelei).

Avėkite senus batelius

Sena avalynė atneš nuotakai laimę šeimoje. Todėl rekomenduojama apsiavus vestuvinius batelius pavaikščioti bent dieną prieš vestuves. (Tai geras patarimas, kad naujos kurpaitės nuostabiausią gyvenimo dieną kojų nenutrintų. Visi prietarai iš praktikos!)

Kiti prietarai

Jei pakyla vėjas ir pakelia jaunosios nuometą – jaunieji nesutars.
Jeigu nuotakai užlyja ant vainiko – bus ašarų.
Jei nuotaka prieš santuokos palaiminimą vestuvines pirštinaites ir vainiką įdės į jaunikio kepurę, ji turės valdžią namuose. (Belieka pasirūpinti, kad šiuolaikinis jaunikis cilindrą užsidėtų. Tai jau gali būti sudėtinga.)
Lietus vestuvių dieną reiškia turtus (svarbiausia, kad ant vainikėlio neužlytų...)
Jei moteris nori perimti valdžią po vestuvių, turėtų paskubėti pirma peržengti slenkstį eidama prie altoriaus. (Moterys, pirmyn sparčiu žingsniu į priekį!)
Jei bažnyčioje jaunoji arba jaunasis grįžtels atgal į išsirikiavusį už jų pulką, vadinasi, jis arba ji susiras kitą. (Šiukštu, nesigręžiokite!)
Nuotaka ant vestuvinių batelių pado užrašo netekėjusių draugių vardus. Tos draugės, kurių vardai ant pado matysis ir po vestuvių puotos, ištekės greičiausiai (puiki alternatyva puokščių mėtymui).
Dabar gali būti įdomu toms, kurios dar neteka ir greitu laiku nesiruošia!
Jeigu iškrenta torto arba pyrago gabaliukas – gausite piktą anytą.
Nesėdėkite už stalo kampo, kitaip gali tekti laukti jaunikio 7 metus.
Jeigu kliba stalas, vadinasi, į namus veržiasi nežinoma nuotaka. (Pirmas ženklas, kad turite konkurentę! Stebėkite savo stalus!)
Ištekėti trokštanti mergina Kalėdų naktį turi mesti šlepetę atgal per galvą. Į kurią pusę rodys nukritusios šlepetės priekis, iš ten atkeliaus piršliai ir jaunikis.
Kitas būdas sužinoti, iš kurios pusės atvyks piršliai: uždegti šluotą ir žiūrėti, į kurią pusę dūmai rūksta. (Prieš tai patartina išklausyti priešgaisrinės saugos kursus.)
Jeigu neištekėjusi mergina ar moteris į plaukus įsikiša gėlę saulutę, vadinasi, ji nenori ištekėti (bet ko į plaukus nekaišiokite, bus ramiau).
Jeigu netekėjusi mergaitė užmina katei ant uodegos – ji bus vieniša tiek metų, kiek kartų sukniaukė katė (labai norinčioms tekėti patarčiau apskritai nelaikyti kačių).
O jeigu rimtai, svarbiausia mylėkite ir būkite mylimos, tuomet viskas bus gerai!
Teksto pirminis šaltinis:  www.asmeniska.lt 
Redagavimas ApieVestuves.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2013-11-29 19:11
Jolantaxx
Vis neapsisprendžiu siūtis, nuomuotis ar pirkti suknelę, perskaičiau ir šį straipsnįhttp://www.sukneles-vestuvems.lt/, bet tada dar labiau pradėjau abejoti...