Kaimo stiliaus vestuvės


SIDABRINĖS VESTUVĖS

 
Sidabrinės vestuvės žymi 25-us bendro gyvenimo metus. Na, o sidabras simbolizuoja puikią ir tvirtą sąjungą. Tradicinė dovana šią dieną, žinoma, yra gaminiai iš šio tauriojo metalo: papuošalai, aksesuarai, stalo įrankiai, proginė moneta, laikrodis.

Apie sidabrą...

Sidabras labai vertinamas dėl išskirtinių savybių. Jį žmonės mėgsta ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl cheminių, antibakterinių savybių – sidabro jonai valo organizmą. Apie tai yra viena Aleksandro Makedoniečio laikų istorija. Jo kariuomenė, užkariaudama vieną valstybę po kitos, pasiekė Indiją, bet turėjo grįžti atgal, nes pradėjo siausti vidurių ligos. Nesuprantama buvo tai, kad sirgo eiliniai kariai, bet ne viršininkai, nors viršininkų aprūpinimas ir gyvenimo sąlygos buvo tokios pačios kaip eilinių karių. Skirtumas buvo tik toks, kad viršininkai naudojo sidabrines, o eiliniai – alavines taures.
Nors sidabrą laikome netirpiu, svarbu akcentuoti, kad visiškai netirpių medžiagų nėra. Taigi reaguodamas su vandeniu sidabras keičiasi su juo jonais ir išnaikina ligų sukėlėjus. Netgi senovės egiptiečiai žaizdas gydė sidabrinėmis plokštelėmis. Vanduo ilgai negenda laikomas sidabriniame inde, taigi sidabras – mikroorganizmų priešas. Be to, sidabras pasižymi gydomosiomis savybėmis: neleidžia anksti pasenti, mažina susijaudinimą ir susirūpinimą.

Kokios yra sidabro galios?

Šis metalas sugeria visus žmogaus išgyvenimus. Manoma, kad jis tamsėja, jei žmogus išgyvena daug neigiamų emocijų. Tikima, kad sidabras turi magišką galią, pvz., naktį galvūgalyje pastačius krištolinį indą su vandeniu ir sidabriniu šaukštu, galima sužinoti atsakymą į rūpimą klausimą. Atsakymas ateis vėliausiai po 3 naktų.
Sidabras – mėnulio metalas, simbolizuojantis dvasios tyrumą. Neretai ikonas ir kryžius gamina būtent iš sidabro. Sidabrinis žiedas ant kairiosios rankos piršto gydo hipertoniją, gerina imunitetą, reguliuoja vidaus organų veiklą. Sidabras gerina regėjimą, smegenų ir širdies veiklą. Šis taurusis metalas turi įtakos gydant diabetą, skydliaukę, bronchitą, virškinimo traktą. Ypač tinka Vėžio, Svarstyklių, Mergelės, Skorpiono ir Žuvų ženklo žmonėms.
Sidabras, kaip cheminis elementas ir metalas, naudojamas daugybėje sričių: nuo medicinos iki optikos. Jis minkštas, lengvai apdirbamas ir geriausiai iš visų metalų praleidžia elektros srovę.

Istorijos faktai

Sidabrą žmogus atrado jau V amžiuje prieš Kristų. Jį naudojo asirai, gotai, romėnai, egiptiečiai ir germanai. Buvo laikas, kai sidabras buvo vertinamas labiau nei auksas. Senovės egiptiečiai sidabrą vadino Mėnulio metalu. Asirijoje sidabras vadintas šventuoju dievų metalu. Senovės Graikijoje sidabrą vadino „argyros“ – nuo žodžio „argos“ (liet. baltas, blizgantis). Senovės Romoje sidabras vadintas „arentum“ – šis pavadinimas chemijos srityje išliko iki dabar, o sidabro simbolis Ag ir yra šio žodžio santrumpa.

Sidabras ir vestuvės

Aptarus sidabro savybes ir legendas, manau, tampa aišku, kokia yra (arba bent jau turėtų būti) santuoka praėjus 25-iems metams. Pirmiausia ji turi pasižymėti daugybe gražių ir gydančių savybių. Manau, žmonės, nugyvenę tiek metų kartu, išmoksta nebenuodyti savęs ir vienas kito pykčiu, padeda vienas kitam. Jie, kaip plastiškasis sidabras, moka prisitaikyti, įgauti reikiamą formą ir blizgėti – džiaugtis tuo, ką turi, ir vienas kitu, nepriklausomai nuo to, kiek nuoskaudų ir nesusipratimų patirta, viskas kaip elektra praleista per save, bet išgyventa...
Teksto šaltinis Asmeniska.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2010-11-25 13:38
Sigita
Skonio reikalas. Kiekvienas mes savo tėvus gerai pažįstame ir žinome, ar jiems dainelė ar visą gyvenimą liekantis prisiminimas yra arčiau širdies. Vieną kartą galima ir dainelę panaiduoti, kitą kartą ir ką nors padovanoti. Juk ne tame esmė, tėvai mus ir taip myli, o kaip mes jiems savo meilę parodysim, tai visiškai nesvarbu. Svarbu apkritai parodyti, kad mylime ir gerbiame savo artimiausius žmones.
2010-11-24 17:17
Vaida.V
Sutinku su paskutine nuomone
2010-11-24 15:30
Ugne
Tevams, nebutina dovanoti kazkokia dovana. Galima suamstyti kazka smagaus, tarkim sudainuoti daina, ar susokti soki, skirta jiems:) manau Tevai bus laimingesni nei gave nuotrauku remeli:)
2010-11-24 09:51
Sigita
Tėveliams galima padovanoti pvz., sidabrinius, prabangius rėmelius su įrėminta jų vestuvių nuotrauka, kuri daryta prieš 25 metus per jų vestuves arba visos Jūsų šeimos nuotrauką įdėti. O ant sidabrinio rėmelio galima išgraviruoti - datą, inicialus, vardus ir pan. Pvz.: - http://www.asmeniska.lt/darau.php?html=1shadow arba http://www.asmeniska.lt/darau.php?html=1laikr_foto
2010-11-23 19:43
Julius
Idomios idejos, bet ka dovanoti tevams siu vestuviu metiniu proga?
2010-11-23 18:30
Evelina
Visada labai malonu skiatyti Jusu straipsnius. Patys planuojame vestuves, o Jusu informacija labai vertinga.
2010-11-23 17:56
Grazina
Oho koks issamus istoriskai straipsnis:) saunu:)
2010-11-23 17:41
rina
O metiniu proga dovanojami ziedai? Tarkim sidabriniu ar perliniu metiniu proga?
2010-11-23 17:22
Vyte
Lauksime straipnsiunu apie kitas santuokos metines:) Popierines, perlines, medines:) Labai idomu pasiskaityt.
2010-11-23 15:56
Agne
Sidabras tikrai labai stiprus metalas. Bet, kad jis juoduoja nuo zmogaus isgyvenimu nezinojau.