Nuotakos atskleidžia klaidas, kurias padarė planuodamos


AR TIK AUKSINIAI VESTUVINIAI ŽIEDAI MUMS TINKA?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
– Brangusis, o tu galvoji apie šeimą? O apie vestuves negalvoji, mielasis?
– Galvoju, aišku, bet juk ne tai svarbiausia, širdele...
– Ne, žinoma, ne tai svarbiausia... Bet žiedą man jau turi, tiesa?
– Brangioji, išsirinksi pati, kokio tik širdelė įsigeis...
– Norėčiau balto aukso, blizgančio, puošto dideliu dideliu brangakmeniu, žodžiu, tokio, kokio man pavydėtų visos draugės!
– O aš norėčiau, kad man pavydėtų geros žmonos, o ne jos žiedo...
 

Vestuviniai žiedai – ne tik iš aukso

Anksčiau vestuviniai žiedai beveik sutartinai buvo gaminami iš geltonojo aukso. Mažas pasirinkimas vedusius žmones pažymėdavo tarsi paukščius – blizgantis, lygaus paviršiaus aukso žiedas niekam nekėlė abejonių, jog šis žmogus jau sukūręs šeimą. Šiandien viskas kitaip – vestuviniai žiedai gaminami iš įvairių atspalvių aukso, platinos, titano ir kitų metalų, puošiami brangakmeniais ir sudėtingais ornamentais, todėl kartais sunku atskirti, ar tai paprastas papuošalas, ar vestuvinis žiedas.
Nors galimybių rinktis išskirtinius vestuvinius žiedus daugybė, tačiau dažniausiai jaunieji renkasi gana tradicinius – geltonojo aukso. Kitų metalų žiedai nėra tokie populiarūs ne tik dėl to, kad brangesni, bet ir dėl dažnai kylančių abejonių, ar jie tikrai patvarūs ir ilgaamžiai. Pačiais patikimiausiais laikomi žiedai, pagaminti iš senoviško raudonojo rusiško aukso – tokie, kokius nešioja mūsų seneliai ir tėvai. Tačiau tokios geros kokybės aukso dabar nusipirkti sunku, lengviau, jeigu tėvai ar kiti giminaičiai turi aukso „laužo“. Aukso grynumą nurodo žiedo vidinėje pusėje esanti praba. Dažniausiai pasitaikanti praba – 585 (reiškia, kad yra 58,5 proc. gryno aukso), kartais naudojamas atitikmuo 14 K (karatai). Kai žiedai yra gaminami, praba taip pat reikalinga, nes ji parodo, jog žiedai pagaminti iš tikrai kokybiško aukso.

Kiekvienam pagal skonį

Vestuvinių žiedų gamybos populiarumo viršūnėje vis dar esantis auksas nebijo keistis. Atrandami nauji atspalviai, eksperimentuojama su skirtingų spalvų deriniais ir formomis. Aukso spalva priklauso nuo priemaišų: geltono aukso spalva išgaunama įmaišius vario ir cinko. Raudona – vario, o balta – sidabro ir paladžio. Balto aukso žiedo paviršius padengiamas rodžiu, kad įgautų tikrai baltą spalvą, todėl jie yra šiek tiek brangesni.
Šiuo metu vis labiau populiarėja būtent šios rūšies aukso žiedai. Tačiau baltasis auksas labai gražiai blizga ir atrodo puošniai vestuvių dieną, o po jos viskas pasikeičia. Dažnai nešiojami žiedai apsitrina, matosi kiekvienas įbrėžimas, todėl po kurio laiko jie atrodo kaip paprasti sidabriniai žiedai, nė iš tolo neprimenantys tų, kurie ryškiai blizgėjo tuoktuvių šventėje. Dar labiau visi įbrėžimai matyti tuomet, kai pasirenkami matiniai baltojo aukso žiedai. Tie, kurie renkasi šį variantą, turėtų iškart nusiteikti, jog savo vestuvių simbolius teks ne kartą patikėti juvelyro rankoms – atnaujinti.
Tai dar ne visi baltojo aukso minusai. Teigiama, jog šios rūšies auksas yra radioaktyvus, todėl vidinė žiedo pusė, kuri liečia pirštą, turėtų būti iš kitos rūšies metalo. Be to, naujosiomis technologijomis baltąjį auksą gamintojai dažniausiai užpurškia, o ne išlieja. Deja, pardavinėjant galutinį produktą apie tai skelbiama labai retai. Užpurkštas auksas greitai nusitrina ir žiedas netenka savo buvusios vertės.
Tačiau baltojo aukso žiedai – idealus variantas tiems, kurie nemėgsta puoštis geltonojo aukso papuošalais. Jis puikiai dera prie sidabrinių ir paprasto metalo dirbinių, įvairios bižuterijos. Žinodami tai, kad vestuvinius žiedus nešiosite kiekvieną dieną, nepamirškite jų priderinti prie savo mėgstamo stiliaus, kad vėliau netektų jų padėti į stalčių, kaip nederančių prie jūsų aprangos ar kitų papuošalų.

Viskas viename

Tikriausiai optimalus sprendimas renkantis ne tradicinius geltono aukso žiedus – derinti skirtingas jo spalvas ir jungti į vieną. Galima rasti netgi trijų spalvų – raudonojo, geltonojo ir baltojo aukso derinius. Tinkamas raštas juos dar labiau išryškina, o skirtingų metalų susijungimo vietas puikiai paslepia tinkamoje vietoje įdėtas akmenukas ar išgraviruotas žodis.
Žiedai iš skirtingų spalvų metalo patys prisiderina prie jūsų aprangos ir kitų papuošalų. Tam tikros detalės išryškėja kartu su besikeičiančiomis mūsų stiliaus detalėmis. Tokie žiedai nėra nuobodūs, visuomet išlieka įdomūs. Tačiau gali kilti problemų tuomet, kai žiedus reikės siaurinti ar platinti. Derinti galima ir matinį bei blizgų paviršius, kai kurias detales paliekant blizgias, kai kurias – matines. Tai suteikia ne tik išskirtinumo, bet ir apsaugo nuo matiniame paviršiuje greitai išryškėjančių įbrėžimų – blizgi žiedo dalis užgožia matinės dalies trūkumus.
Vestuviniai žiedai – tarsi gyvenimo kelias, todėl negailėkite jiems spalvų! Tegul skaisčiai geltoną saulę pakeičia tylus baltas rūkas, pilką ramumą – meile alsuojanti raudona širdis. Tegul netrūksta spalvų ne tik žieduose, bet ir jūsų sielose!
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2016-01-29 12:44
aura
Mano manymu vestuviniai žiedai nebutinai privalo būti auksiniai. Mūsų vestuviniai <a href="http://www.vertejuvelyrika.lt/lt/ziedai/vyriski-ziedai/sidabriniai-ziedai-vyrams.htm" alt="sidabriniai ziedai">sidabriniai žiedai</a>. Esmė ne žieduose, o statuse.
2010-04-02 17:58
tapati
o ka daryti kai nezinai ko nori? :)
2010-03-24 15:09
Gintare
issirinkom mes savuosius, oijjj kokie grazuciai:)
2010-03-14 20:51
Santa
O va cia ir sunkiausia, kai pamatai galybe nerealiu ziedu, susisuka galva, ir nebezinai ko nori:)
2010-02-17 15:59
Gryte
Dabar tikrai didelis pasirinkimas, juvelyrinese parduotuvese ziedu galima rasti kiekvieno skoniui, svarbu zinoti ko nori.