2013-ųjų metų vestuvių dekoro tendencijos


ŠEIMOS PSICHOLOGĖ GIEDRĖ ATSAKO: KODĖL BIJAU TUOKTIS?

Mielieji, 
šeimos psichologė Giedrė atsako į Jūsų atsiųstus klausimus. Taigi, kodėl nors ir mylime, bet bijome tuoktis? Kodėl būsimoji žmona planuoja vestuves ištisą parą ir kiti Jūsų klausimai.

Giedrė Ž. klausia: „Kodėl planuojant vestuves ir prieš pat jas mylinčios poros ima kivirčytis?“

Taip gali vykti dėl kelių priežasčių. Visų pirma dėl to, kad neatitinka tai, ką įsivaizduoja ir ko iš vestuvių ceremonijos tikisi partneriai. Kadangi tai abiem svarbus įvykis, šie neatitikimai gali kelti stiprias neigiamas emocijas. Antra, vestuvės yra iššūkis jaunavedžiams, t. y. nerimauti verčia vestuvių ceremonija ir jos reikšmė, lemianti ateitį. Taigi natūralu, kad esant emocinei įtampai lengviau kyla įvairių ginčų ir kivirčų. Vis dėlto vestuvių planavimo laikas tinkamas mokytis derinti abiejų interesus ir požiūrius.

Ignas J. klausia: „Su būsima žmona planuojame vestuves vasarą, o dabar dar tik ruduo. Kodėl ji jau dabar nori viską užsakyti ir iki galo padaryti? Kaip man ją nuraminti, kad dar turime laiko ir po truputį viską padarysime. Juk nereikia dieną naktį galvoti apie vestuves ištisus metus.“

Panašu, kad jūsų žmona jaučia stiprų nerimą. Galbūt jai atrodo, kad tai, kaip įvyks vestuvės, lems visą jūsų ateitį. Dėl to nori vestuves kruopščiai suplanuoti iš anksto. Gali būti ir kitų nerimo priežasčių. Apie tai jums vertėtų su ja pasikalbėti.
Jūs galite sumažinti būsimos žmonos nerimą patvirtindamas, kad jums taip pat kaip ir jai svarbios vestuvės ir viską padarysite, kad jos įvyktų sklandžiai. Svarbiausia, akcentuokite, kad ne vestuvės, o jūsų santykiai yra svarbiausi.

Laura J. klausia: „Bijau tekėti, nors labai myliu savo būsimą vyrą. Kartu esame 4 metus ir planuojame vestuves ateinančią vasarą. Kodėl aš bijau?

Šiuo atveju vertėtų paklausti savęs, ko būtent bijau? Išsiaiškinusi, ko bijote, sugebėsite kovoti su baime. Iš kitos pusės, naujo, nežinomo, nepatirto baimė yra būdinga daugeliui žmonių, ypač tokių, kurie sunkiai priima naujoves, nepatikliai įsitraukia į naują veiklą ir pan. Gal ši jūsų baimė tiesiog susijusi su nerimu dėl nežinomybės? Tuomet galite būti rami, ji praeis, kai tik jūsų naujasis statusas taps nebe naujove.
Daugiau jaunavedžiams rūpimų klausimų ir jų atsakymų ieškokite Giedrės straipsniuose:
 
Dėkojame Mirgos namai šeimos psichologei Giedrei už atsakymus
Jei turite klausimų ir Jūs, rašykite: redakcija@apievestuves.lt
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2011-05-13 19:55
Vidas
Nereikia nieko bijoti.Ateina pas mane filmų peržiūrai jaunieji.Daugeliu atvejų jau pasiruošę,senai kartu gyvena.Tik apiforminti-sako.Niekas nepyks,jei nebus pakviestas.Visi(protingi)žino Lietuvos situaciją.Dabar seneliai ar tėvai jau tik svečiai.Po faktu.Jie nieko nesprendžia...
2010-11-30 11:17
Ule
Na, kad teveliu nekveiist tai hmmm...nezinociua kaip saviesiems paaiskint.
2010-11-24 21:32
Zoja
Mes su brangiuoju planuojame vestuves. Mylim vienas kita ir viskas bus grazu, taciau turime beda :) Kaip paaiskinti savo teveliams ir seneliams, kad ju i vestuviu vakareli nekviesime. Planuotojos siulo padaryti dienine dali su iskilmem jiems ir pan., taciau kaip jiems normaliai paaiskinti visa situacija?
2010-11-24 15:34
Upe
O kosk turi buti spec parengimas vaikelio? ar nepakanka paaiskinti, kad teveliai susituoks?Sukurs oficialia seima.
2010-11-23 20:08
TeDeLe
Butume dekingi ir mes jei atsakytumete i Dainiaus klausima, nes ir mes turim mazaji, kurio mama turi viena seima, o mes kuriam kita. ACIU
2010-11-23 20:07
Igne
Oj as turiu tiek pamastymu apie vestuves. Kol paciai vestuves negresia tol dar taip nesirupinu, bet va draugai aplink planuoja, pykstasi del nesamoniu :) man atrodo, kad jei viska darytu kartu - butu super ir jokiu pykciu ir nieko :) zmones mylekit vieni kitus
2010-11-23 19:53
Dainius
As irgi noriu paklausti: mano vestuves bus antros. Su buvusia zmona nesituokeme baznycioje, bet ir vestuviu negaliu pavadinti vestuvemis, ten buvo susirasymas. As lb laukiu savo vestuviu, bet matau, kad mano busimoji zmona kartais save stabdo ir nepatogiai jauciasi planuodama musu vestuves. As jai sakau, kad musu vestuves - musu svente ir mes ja galime svesti kaip norime su balta suknele nuotakai, baznycia ir kt. detalemis. Kaip man ja nuraminti ir paciam jaustis gerai?
PAgarbiai, Dainius
2010-11-23 19:49
Gerda
o as irgi turiu klausima: mes turime mazyle, susilaukeme jos pries 4 metus, o kitais metais tuokiames. Ji jau didele ir viska supranta. Kaip parengti ja teveliu vestuvems?
2010-11-23 18:32
Elija
Mano manymu, pries vestuvine depresija, ar priesvestuvinis nerimas daugiau ar maziau veikia visus. Bet tirkai ne tuo laikotarpiu reikia pazinti vienas kita ir atrasti blogasias savybes. Reikia dziaugtis ir megautis planavimo akimirkomis.
2010-11-23 17:38
agneta
O kas dazniau bijo? Man rodos nuotakos bijo, kad svente bus neideli, o jaunikiai bijo kad nuotakos pabegs:) Siulau tuokyis tada kai nebebus jokiu baimiu:)