Pripučiamas kvietimas (instrukcija)


PO LAŠELĮ MEILĖS KIEKVIENAM SVEČIUI

Jaunoji lyg išprotėjusi blaškosi po drabužių salonus, ieškodama išskirtinės suknelės, kurią pamatę svečiai aiktelėtų iš nuostabos: „Juk ji tikra dievaitė!“ Jaunikis skaičiuoja paskutinius pinigus ir svarsto, ko būtų galima atsisakyti, kad tik nereikėtų prašyti tėvų pagalbos. Atrodo, buvo tiek laiko, o štai jau paskutinė savaitė! Labai greitai praeina ir ji. Šventė! Įspūdingai pasipuošusi jaunoji. Rūpesčiais pagaliau atsikratęs jaunasis. Vis dar lakstantys tėvai. Ir svečiai. O Dieve, svečiai!!! Jie tuoj išsiskirstys, o mes neturime jiems nė mažiausios dovanėlės. „Ačiū“. Ir viskas. Na, „Labai ačiū“... Bet vis tiek nesmagu – juk mes juos buvome visai pamiršę...

Dėmesys visiems ir kiekvienam

Mažos staigmenos ir dovanėlės svečiams – ne būtinybė, o jaunųjų pasirinkimas. Anksčiau kiekvienam šventės dalyviui buvo įteikiamas šioks toks nuo vaišių stalo likęs „lauknešėlis“, o dabartinės vestuvės vis dažniau neapsieina be originalių smulkmenų su naujos šeimos inicialais ar nuotraukomis. Nebūtina šioms dovanėlėms skirti didelę vestuvių biudžeto dalį, juk svarbiausia visai ne tai. Kiekvienas svečias, gavęs po mažytę staigmeną, jausis išskirtinis ir pastebėtas. Svarbiausia čia dėmesys, kurį jaunieji parodo savo šventės dalyviams. Kartu tai padėka už tai, kad buvo kartu jauniesiems tokią svarbią dieną, už dovanas ir nuoširdžius linkėjimus. Svarbesnieji šventės dalyviai – piršliai, palyda, tėvai, muzikantai – dažniausiai nelieka pamiršti. Jiems įteikiamos simbolinės atminimo dovanos. Tačiau paprasti svečiai neretai jaučiasi tik kaip statistiniai dalyviai, susirinkę pavalgyti, išgerti, pašokti ir t. t. Galbūt kai kas to ir ateina, tačiau dažniausiai žmonės į vestuvių puotą susirenka tam, kad pasidžiaugtų jaunųjų laime, palinkėtų jiems sėkmės ir sukurtų jauniesiems išties linksmą šventę.

Mažos smulkmenos gyvenimui pasaldinti

Dažniausiai jaunieji savo svečiams dovanoja smulkias saldžias dovanėles: saldainius, įvyniotus į popierėlius su jaunųjų nuotrauka, mažus indelius medaus, krepšelius su skanėstais, buteliukus šampano ar kitų gėrimų su specialiomis etiketėmis ir pan. Tokią vestuvinę atributiką nesunku pasigaminti – daugybė firmų siūlo savo paslaugas ir pateikia vis originalesnių idėjų, kaip nustebinti ir pamaloninti savo svečius. Kodėl dovanojama tai, kas saldu? Todėl, kad norima pasidalinti trupinėliu savo meilės. O juk meilė visiems asocijuojasi su tuo, kas gražu, skanu ir miela. Kadangi jaunieji po vestuvių mėgaujasi medaus mėnesiu, svečiams dovanojamas medus arba gabalėlis koriuko – noras pasidalinti savo „medumi“ su visais. Daug kam atrodo, jog dovanoti ką nors valgomo neprasminga, nes žmonės suvalgys ir pamirš, tačiau juk geriau tai, negu visiškai nieko. Be to, saldainiai ir panašios smulkmenos gali būti kaip priedai prie dovanos ar padėkos. Saldainius suvalgys, o padėka ar suvenyras liks. Čia viskas priklauso nuo jaunavedžių noro ir fantazijos.

Taip tikra ir nuoširdu

Jaunieji, norintys kiekvieną savo svečią pagerbti ypač originaliai, stengiasi dovanėles ir padėkas paruošti savo rankomis. Darydami visa tai jie dovanoja svečiams ne tik išskirtinę rankų darbo dovaną, bet ir dalelę savo šilumos bei laiko. Kūrybingi žmonės sugeba iš tiesų nustebinti savo svečius. Jaunosios iškepti sausainiai, o šalia – puošnus iškarpytas atvirukas su ranka užrašytais prasmingais žodžiais. Arba jaunojo nulipdyti moliniai varpeliai su jaunųjų inicialais ir data... Nepamirštami žodžiai, kreipimasis į kiekvieną svečią asmeniškai ir suvenyrai, kurie išliks visam gyvenimui... Nereikėtų pamiršti šiandieninių naujųjų technologijų galios ir jų teikiamų paslaugų. Galima kiekvienam svečiui paruošti sertifikatus, padėką už linksmą dalyvavimą šventėje ir pridėti šmaikščius palinkėjimus, tinkančius kiekvienam svečiui konkrečiai. Tai ne tik įdomu, bet ir parodo, jog kiekvienas svečias jauniesiems yra ypatingas, apie kiekvieną iš jų jie pagalvojo ir prisiminė. Visi jaunieji nori, kad jų šventę prisimintų kuo ilgiau, todėl labai praktiška dovanoti kompaktines plokšteles su šventės vaizdo įrašu, nuotraukomis, viršelyje panaudojant jaunųjų nuotraukas ir pan. Turintieji laiko ir noro svečiams dovanoja ir daugiau įrašų, kartais specialiai nufilmuotų vestuvėms – apie pasiruošimą šiai šventei, juokingus nesusipratimus ar netikėtas staigmenas. Tokios dovanos – nepakeičiama prigesusius prisiminimus nuolat atnaujinanti pramoga niūriam žiemos vakarui.

Paprasta, bet taip originalu

Humoro jausmo nestokojantys jaunieji svečiams mėgsta krėsti pokštus. Antrąją vestuvių dieną svečiai šalia savo lovų randa mineralinio gėrimo buteliukų su specialiomis etiketėmis pagirioms palengvinti. IDĖJA KAIP PATIEMS PASIDARYTI TOKIAS DOVANAS

Išvažiuojantieji apdovanojami aspirino tabletėmis arba vizitinėmis kortelėmis, kurios skirtos nesukalbamiems policijos pareigūnams. Tokios dovanos nereikalauja nei didelių išlaidų, nei daug laiko, tačiau visiems yra smagios, o kai kam galbūt ir naudingos. Visi jaunieji turi kažką savito ir išskirtinio, todėl tai reikėtų panaudoti galvojant apie dovanėles svečiams. Vieni augina kaktusus, kiti dievina drambliukų statulėles, kitų namuose ištisa angeliukų kolekcija. Žmonės, kurie yra kviečiami į vestuves, dažniausiai tai žino, todėl nebijokite dovanoti to, kas yra artima Jums – tai tik dar labiau sustiprins svečių prisiminimus. Ne viena jaunavedžių pora prisipažino, jog pamatę savo vestuvių dovanėlę svečių namuose po daugelio metų pasijunta kaip niekada pagerbti ir pakylėti. Kiekviena pora, dovanodama ką nors svečiams, turėtų pagalvoti apie aplinką, kurioje vyks šventė. Originalias dovanas galima pakabinti ant durų, medžių, padėti šalia lėkštučių, įteikti šventės metu. Svarbiausia, jog laukdami tinkamiausios progos jaunieji apskritai nepamirštų šių smulkmenėlių, o jeigu jau taip atsitiko – įteiktų jas kartu su nuotraukomis ar atsiradus tinkamai progai.

Šventė mūsų, o laimingi visi

Jaunieji savo artimiesiems surengia šventę. Atrodytų, jog tai pakankamai didelė dovana svečiams. Tačiau kiekvienas svečias šiai šventei taip pat turi pasiruošti – išrinkti tinkamą dovaną, pasipuošti pagal šventės temą, skirti laiko ir pastangų, kad šventė jauniesiems nuo jų dalyvavimo būtų kuo įsimintinesnė. Taip svečiai tarsi atsilygina jauniesiems už suteiktą garbę dalyvauti vienoje svarbiausių jų gyvenime švenčių. Praėjus šventės šurmuliui lieka nuotraukos, vaizdo įrašas ir prisiminimai. Prisiminimai, kuriuos vis dar saugo mažas drambliukas, nuotraukų laikiklis, puodelis, magnetukas ar nuoširdi padėka su jaunavedžių nuotrauka. Atrodo, tiek nedaug reikia, kad laimingos akimirkos neišblėstų ir po daugelio metų. Nereikia tikėtis, jog visi svečiai saugos jūsų dovanėlę ar laikys ją matomiausioje vietoje. Tačiau keletas iš jų vien pažvelgęs į linksmomis nuotaikomis kvepiantį suvenyrą tikrai nusišypsos, o juk tai geriau už bet kokias dovanas.

Sukurkite savo svečiams jaukią atmosferą, kad šventė, nors ir jūsų, būtų ne tik jums. Parodykite brangiausiems savo žmonėms, kad jūs juos gerbiate ir vertinate jų pastangas ir jie atsidėkos jums tuo pačiu. Šypsokitės! Vienas kitam ir visiems kitiems! Tegul jūsų šventėje niekas nesijaučia pamirštas ir nepastebėtas!

VISOS dovanų idėjos

Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai