Dizainerio kurta vestuvinė suknelė


VESTUVĖS BE ALKOHOLIO

Ech, ta Didžioji, Svarbiausia ir kitaip -iausia diena – galvos skausmas daugumai jaunavedžių (arba nuotakų). Galvasopę kelia ne tik tai, kad reikia išsirinkti gražiausią suknelę, puikiausią fotografą, sudaryti svečių sąrašą, pasirūpinti pulku, šimtais kitų smulkmenų, bet ir nuspręsti, kokios bus vestuvių vaišės.

Labai svarbus valgiaraščio elementas - alkoholis

Tikriausiai sutiksite, kad be vestuvių valgiaraščio sudarymo, didžiausios šventės puošmenos – torto – pasirinkimo, didele vaišių dilema tampa alkoholis ir, žinoma, jo kiekis. Retas įsivaizduoja triukšmingas linksmybes iki paryčių be taurės putojančio vyno ar stipresnių gėrimų. Tačiau vis dažniau tenka išgirsti, kad būsimi jaunavedžiai nusprendžia atsisakyti stipriųjų gėrimų. Vieni – dėl religinių, kiti – dėl asmeninių įsitikinimų, treti mano, kad geram vakarėliui ir puikiai kompanijai alkoholis nėra būtinas.
Nesvarbu, kokios yra šio sprendimo priežastys, tačiau nusprendę vestuves atšokti be alkoholio, šventės šeimininkai susiduria su keliais keblumais.

Informuojame svečius

Ar reikia įspėti svečius apie tai, kad Jūsų šventėje alkoholinių gėrimų nebus? Jei taip, kaip derėtų šią žinią pranešti ir kaip atlaikyti kritikos strėles ir spaudimą dėl gana netradicinio sprendimo?
Formalus vestuvių etiketas nereikalauja pranešti apie alkoholio (ne)patiekimą vaišių metu. Juk į šventę artimieji ir draugai susirenka pagerbti dviejų žmonių sąjungos, o ne ragauti alkoholinių gėrimų. Vis dėlto, manyčiau, kad įspėti svečius ne tik apie vestuvių aprangos kodą ar dovanas (jei tokių pageidavimų turite), bet ir apie apsisprendimą Didžiąją dieną švęsti be alkoholio, yra gero elgesio tonas.
Geriausia apie tai informuoti kvietime. Apatiniame kairiajame kvietimo kampe mažomis raidėmis galite įrašyti: „Vestuvių vakarienė bus patiekiama be alkoholio“, „Vestuvių vaišės – be alkoholinių gėrimų“ ar „Nuotaka ir jaunikis maloniai prašo, kad vestuvių dieną nebūtų vartojama ar dovanojama jokių alkoholinių gėrimų. Vakarinėje šventės dalyje alkoholis taip pat nebus patiekiamas“ ir pan.
Neabejoju, kad sulauksite ne vienos pastabos, kreivų žvilgsnių, o gal net ir apkalbų dėl tokio sprendimo. Kita vertus, ar Jums tai rūpi? Tai Jūsų Didžioji diena ir Jūs turite teisę ją įamžinti taip, kaip norite. Vadovaukitės širdimi ir principais. Dar niekas nepakratė kojų dėl to, kad vestuvių vaišės buvo be alkoholinių gėrimų.

Vietoje alkoholio

Civilinės metrikacijos skyriuje šampano taurės jauniesiems nėra privalomos, todėl jų užsakyti nebūtina. Jei vis dėlto norite susidaužti taurėmis ir palinkėti ilgo, laimingo gyvenimo, galite rinktis nealkoholinius gėrimus.
Šventės (vakarienės, vakarėlio ar furšeto) metu svečiams galite patiekti nealkoholinio putojančio ar paprasto vyno. Jei vestuves planuojate vasarą, be abejo, pasirūpinsite ir gaiviaisiais gėrimais. Nepamirškite, kad jų įvairovė tikrai ne menkesnė nei alkoholinių gėrimų. Šviežiai spaustos ar įprastos vaisių sultys, nealkoholiniai punšai, vaisių kokteiliai, įvairaus skonio sirupais skanintas gazuotas ir negazuotas vanduo. Smagiai ir vėjavaikiškai atrodo spalvingas pieniškų kokteilių stalas (tik karštą vasaros dieną su pieno produktais reikėtų elgtis itin atsargiai).
Dar viena alternatyva alkoholiniams gėrimams – kavos ir desertų stalas. Reikėtų pasirūpinti gera kava, galbūt netgi profesionaliu barista, kuris svečiams galėtų paruošti netikėto skonio ir rūšių kavos gėrimų. Greta pastatytas atviro švediško stalo tipo desertų kampelis su kelių rūšių pyragaičiais, pyragais ir kitais saldėsiais sugundys net ir nemėgstančius saldžių patiekalų vestuvių svečius.
Nepamirškite apgalvoti, ką svečiai veiks šventėje, kad nebūtų nuobodu ir nekiltų mintis priekaištauti dėl alkoholinių gėrimų nebuvimo.
Galiausiai, nepamirškite, kad tai – Jūsų Didžioji diena, todėl nesistenkite įtikti kitiems ir galvokite apie tai, ko norite Jūs. Mėgaukitės švente ir liaukitės nerimauti, ką apie ją pagalvos kiti.
 
Daugiau šio teksto autorės straipsnių ir receptų skaitykite jos asmeniniame tinklaraštyje Žaidimų aikštelė.
Redaktorė rekomenduoja perskaityti šiuos Eglės straipsnius: 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
6
Komentarai
2011-10-25 18:57
5
keistai, bet gal ir nieko :)
2011-02-22 16:18
Vidas
Sveikučiai.Vestuvės be alkoholio.Gražiai skamba.Tai buvo apie 20 metų atgal.Vienoje garbingoje Alytaus rajono šeimoje.Man teko groti tose vestuvėse.Iki 24 val.svečius teko užimti muzika,žaidimais ir pan.Jaunosios mama atnešė šampano prieš giedant Ilgiausių Metų.Tuo pasimatymas su alkoholiu ir baigėsi.Matėsi kad svečiai jaučiasi nejaukiai.Jau 13 metų su video kamera vestuvėse.Bet daugiau tokio atvejo neteko matyti.Mano REZIUME-turi būti aukso viduriukas.Paruošei švedišką stalą.Kas ko nori-lai ragauja.Be jokių tostų galima linksmintis su gerais vestuvių vedėjais,diskoteka...
2011-01-06 23:16
Justina
Oj kiek cia daug Justinu :) Na va, man irgi idomus receptai ir gal zinote, koki zmogu, kuris daro? Idomu :)
2011-01-06 13:48
Justas
Idomiai cia, nemanau, kad sveciai suprastu kas cia vyksta.
2011-01-06 12:35
Juste
Aha ir man idomus receptai :)
Fainas straipsnis - aciu
2011-01-05 22:36
Inga
Idomu butu gauti kokiu receptu nealkoholiniu kokteiliu ir kas juos galetu gaminti per vestuves. Gal koki barmena ar ka galite rekomenduoti? Mano vyras (busimasis) ir as negeriame, todel nenoretume stebeti kai geria musu artimieji. Turime patirties kokie vakareliai buna po gerimu ir pergerimu