Tortų tendencijos: 100 metų viename vaizdo įraše


ŽIEMA - LABIAUSIAI NEPATRAUKLUS METAS VESTUVĖMS

„Vestuvės – tai ypatinga proga dviejų žmonių gyvenime, tai šventė, kuri naujai susikūrusios šeimos ir jų šeimos narių bei draugų atmintyje išliks ilgai. Tad kokios turėtų būti tos vestuvės, kaip tinkamai jas organizuoti, kad jos teiktų tik džiaugsmą, o ne keltų rūpestį?“, - klausia parodos „Mūsų vestuvės“ projektų direktorė Rasa Paulienė.

Vasara - vestuvėms tinkamiausias metas

Į klausimą, kuriuo metų laiku geriau kelti vestuves, daugiau nei pusė atsakiusiųjų pasirinko vasarą (56 proc.). Vestuvėms besirenkančių pavasarį arba rudenį skaičius pasiskirstė tolygiai, po 15 proc., beveik tiek pat (13 proc.) apklausos dalyvių mano, kad nėra skirtumo, kuriuo metų laiku tuoktis. Labiausiai nepatrauklus vestuvėms metams visiems pasirodė žiema – tik 1 proc. atsakiusiųjų pasirinktų šį metų laiką.
„Tai, kad dauguma šiuolaikinių porų mano, jog vasara yra tinkamiausias metas tuoktis, rodo, jog visuomenės nuomonė keičiasi. Juk mūsų prosenelių, senelių ar net tėvų laikais ruduo buvo pagrindinis vestuvių sezonas“, - savo mintimis dalinasi R.Paulienė.

Artėja kuklių vestuvių sezonas

Apklausos dalyviai taip pat vieningi ir kitu klausimu - kokios vestuvės jiems patrauklesnės: Net 55 procentai atsakiusiųjų pirmenybę teiktų kuklioms, jaukioms vestuvėms siaurame artimiausių žmonių rate. Tačiau beveik trečdalis (32 proc.) vis tik rinktųsi dideles ir triukšmingas vestuves su daug svečių, maisto ir linksmybių. Mažiau nei dešimtadalis atsakiusiųjų (8 proc.) vestuves švęsti norėtų užsienyje, o tai, kad vestuvės galėtų būti šventė tik dviems asmenims, mano tik 5 proc. respondentų.

Kas turėtų apmokėti vestuvių išlaidas?

Subtilus klausimas: kas gi turėtų apmokėti vestuvių šventės išlaidas? Vadovaujantis senosiomis tradicijomis, pagrindines šios šventės išlaidas apmokėti turėtų jaunosios šeima. Tačiau apklausos dalyviai taip nemano - rezultatai rodo, kad tik 2 procentai apklausos dalyvių liktų ištikimi šiai tradicijai. Beveik tiek pat (1 proc.) manančių, kad vestuvių išlaidas turėtų apmokėti jaunojo šeima. Daugiau nei trečdalis (36 proc.) šias išlaidas paskirstytų abiem šeimoms. Šiuolaikinė karta nepaprastai savarankiška - net 61 proc. atsakiusiųjų į šį klausimą mano, kad vestuvių šventės išlaidas turi apmokėti patys jaunavedžiai.

Ką reiškia vestuvės?

Apklausos organizatoriai taip pat pasmalsavo, ką jos dalyviams reiškia pati vestuvių šventė . Daugia u nei pusei atsakiusiųjų (52 proc.) vestuvės – tai šeimos metraščio pradžia, be kurio neįsivaizduojami kiti šeimos bendro gyvenimo etapai, tokie kaip krikštynos, sukaktuvės, jubiliejai... Beveik ketvirtadalis (24 proc.) respondentų vestuves, visų pirma, įvardintų kaip ypač svarbų įvykį dviejų žmonių gyvenime, kurie nuo šiol tampa šeima. Kiek daugiau nei penktadaliui (22 proc.) respondentų vestuvės – tai proga surinkti artimiausius žmones pasilinksminti drauge, ir tik 2 proc. vestuves tebelaiko nenugalima tradicija pamaloninti giminaičius.
Apklausa vyko š.m. sausio 13 – 20 dienomis, joje dalyvavo 512 parodos „Mūsų vestuvės“ tinklapio lankytojų.

Apie parodą – šventę „Mūsų vestuvės”:

2011 m. vasario 12 - 13 dienomis viešbutyje ”Radisson Blu Hotel Lietuva”, Vilniuje vyks jau trečioji paroda – šventė „Mūsų vestuvės”. Šioje parodoje būsimieji jaunavedžiai ir jų šeimos nariai galės susipažinti su vestuvinių paslaugų naujovėmis, pasisems idėjų, kaip savo didžiąją šventę paversti išskirtine ir nepamirštama. Parodoje dalyvaus įvairias vestuvines paslaugas bei prekes siūlančios tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonės, čia taip pat vyks naujausių vestuvinių ir proginių moteriškų bei vyriškų rūbų kolekcijų pristatymai.
Daugiau informacijos apie parodą rasite specialioje parodos rubrikoje.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2011-02-06 04:35
Boomcik
o as tuokiuosi ziema.
2011-02-06 04:34
Andrius
Taigi cia apklausa!!!!!
2011-02-06 04:34
Mieloji
savotisks straipsnis.
2011-02-06 04:33
Gabija
Hmmm... nesutinku, kad ziema blogas laikas santuokai. Ne nuo to viskas priklauso.