A. Dalikas: nepalik tos dienos planuoti tik sužadėtinei


VISKAS APIE BRANGAKMENIUS VESTUVINIUOSE ŽIEDUOSE

Skaidrūs tarsi pavasarinio lietaus lašai, aštrūs kaip meilės strėlės, spalvoti kaip pats gyvenimas, tikri ir išgalvoti, lygūs ir kampuoti, išskirtiniai ir paprasti, skirtingi ir kartu tokie panašūs... Tokie brangūs akmenukai dažnai puošia vestuvinius žiedus ir suteikia jiems ne tik puošnumo, bet ir dar gilesnę prasmę.

Nuo paprastų mažyčių iki vienetinių deimantų

Nors dažniausiai žiedus su brangakmeniais vyrai renkasi ruošdamiesi prašyti mylimosios rankos, tačiau vis
Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
dažniau jais prašoma papuošti ir vestuvinius žiedus. Vieni prašo mažų, paprastų akmenukų, pasirinkdami jiems prasmingą „akučių“ skaičių, kiti nori didelio vienetinio brangakmenio, kurio neturėtų niekas kitas. Tokių žiedų kainų neįmanoma apibrėžti, jos priklauso nuo brangakmenio išskirtinumo ir vertės. O brangakmenių kokybė yra nusakoma keturiomis „S“: spalva, skaidrumas, svoris (karatais) ir spindesys.
Deimantai, rubinai, smaragdai, krištolai, tigro akis, mėnulio akmuo, safyras, perlai – tai tik keli paslaptingą jaudulį keliantys pavadinimai. Pavasarinės žalumos, saulės geltonumo, dangaus žydrumo, raudoni kaip kraujas – kiekvienas akmenukas savaip išskirtinis. Ne veltui spalvotieji brangakmeniai taip vertinami – juk iš 10 000 deimantų tik vienas būna spalvotas. Šios retenybės vertinamos ne tik dėl savo grožio – žmonės kalba, jog jie savyje slepia daugybę stebuklingų galių.

Paslaptingi ir geidžiami

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Kadaise visą pasaulį užkariavusi frazė „Diamonds are a Girl’s best friend“ (deimantai – geriausi moterų draugai) gyva iki šiol. Moterys mėgsta brangius papuošalus ir paslaptis, kurias jie slepia. Visi tikrieji brangakmeniai turi išskirtinę savitą istoriją, skaičiuojančią ne vieną ir ne du šimtmečius. Kiekvienai brangakmenių rūšiai priskiriamos tam tikros stebuklingosios galios, todėl rinkdamasis akmenuką žmogus turėtų žinoti bent dalį jo paslapties. Štai keletas pavyzdžių.
Tarsi gabaliukas spalvoto seno stiklo – smaragdas – nuolatinis naujų idėjų ir kūrybiškumo stimuliatorius. Šis akmuo padeda išlaikyti ilgalaikį meilės ryšį, santuoką. Padeda blaiviai mąstyti, suvokti savo klaidas. Mėgstamiausias Egipto valdovės Kleopatros akmuo skatina ne tik mokytis iš savo klaidų, bet ir gyventi taip, kad niekada nereikėtų sakyti „atsiprašau“.
Geidulingą meilę simbolizuojantys rubinai paryškina seksualumą, nuolat kursto aistrą ir žadina svajones. Rubinas laikomas gyvenimo akmeniu, kuris stiprina širdį, grąžina jėgas ir neša sėkmę tiems, kurie jį saugo.
Tigro akis ir katės akis skirti intuicijai sužadinti, įžvalgumui, kūrybinėms nuojautoms lavinti.
Mėnulio akmuo padeda išreikšti meilę ir dalinti meilę kitiems.
Ir vis dėlto populiariausiu vestuvinių žiedų brangakmeniu išlieka deimantas. Jis skirtas meilės ryšiams nuolatos stiprinti. Ne veltui sakoma, jog meilė – tai deimantas, kurio net karaliai negali įpirkti. Tikima, kad jaunųjų, kurie pasirinko žiedus su deimantais, meilė bus amžina, jos niekada nesunaikins pavydas ar nepasitikėjimas. Ji bus tvirta kaip ir deimantas – kiečiausias gamtoje randamas akmuo, kurio paviršiaus neįmanoma subraižyti jokiu kitu mineralu.

Gydo ir kūnus, ir sielas

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Ne paslaptis, jog brangiesiems akmenims, kaip ir tauriesiems metalams, dažnai priskiriamos ir gydomosios galios. Teigiama, jog akmens spalva čia ypač svarbi, nes daugelis spalvotųjų akmenukų sugeba sugerti, atspindėti ir modifikuoti šviesos spindulių energiją. Senovėje buvo tikima, jog juose apsigyvenusios aukštesniosios jėgos, dievai, todėl jie buvo laikomi šventais ir stebuklingais.
Įvairūs krištolai turi galios gydyti ne tik žmogaus kūną, bet ir sielą. Gydymo seanso metu krištolai dedami ant gyvybinių nervų centrų ir žiūrima, kokius pojūčius jie sukels, – galbūt jūs prisiminsite kažką svarbaus, skaudaus ar džiaugsmingo savo gyvenime. Patariama giliai kvėpuoti, įsivaizduoti, kad įkvepiant į kūną ateina šviesi gydomoji energija, o iškvepiant išeina liga ir stresas.
Gaila, bet stebuklingieji akmenukai kartais ima ir patys „išeina“. Jei pamatėte ar sudaužėte sau brangų akmenį, tai reiškia, jog jūs jau persisotinote jo energija. Akmuo, pajutęs, kad jis jums nebereikalingas, sudūžta arba tiesiog „iškeliauja“. Kartais akmenys sudūžta ar „pasimeta“ tam, kad apsaugotų ir įspėtų jus apie gresiantį pavojų.
Brangakmeniai turi būti įtvirtinti į jų vertą metalą, tuomet jų galia dar labiau padidėja. Deimantai mėgsta „gyventi“ aukse arba platinoje. Nepatariama jų nešioti sidabriniuose papuošaluose, nes sidabre deimantas tampa neutralus.

Sunku rasti, dar sunkiau pamesti

Vestuviniai žiedai, papuošti brangakmeniais, atrodo išties įspūdingai. Tačiau ne visiems jie tinka. Dažniausiai poros puošia tik jaunosios žiedelį ir tik mažais, gerai įtvirtintais akmenukais. Puošti dideliais brangakmeniais vestuvinių žiedų nepatariama – jie kabinsis, braižys liečiamus paviršius, be to, yra didelė rizika, kad didelė išsikišusi akutė laikui bėgant pradės klibėti ir iškris. Brangakmenius reikia „prisijaukinti“, žinoti, koks jums yra tinkamiausias, kuris jus veikia teigiamai, prie kurio geriau nesiliesti. Laimę nešantį akmenuką kiekvienas turi atrasti pats. Tai užtrunka, todėl radus, jo iškart netekti būtų išties skaudu.
Tam, kad taip neatsitiktų, reikia pasirūpinti, jog brangakmenis būtų tinkamai įtvirtintas į žiedo pagrindą, nuolat stebėti, ar jis nejuda. Žiedus su brangakmeniais dažniausiai renkasi kūrybingi, mėgstantys bendrauti žmonės. Jie naudojasi gyvenimo teikiama prabanga ir mėgaujasi jo malonumais, nebijodami keistis ir rizikuoti. Todėl ir „susigyvenimas“ su brangakmeniais jiems – tarsi dar vienas naujas, nepatirtas nuotykis.

Meilė - tai brangakmenis, kurio vertė priklauso nuo jūsų pačių

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Kiekvienas brangakmenis, kaip meilės romanas, turi savo istoriją. Joje slepiasi ne tik gėris, šiluma ir laimė. Džiaugsmą čia nuolat lydi nauji išbandymai, sėkmę – nusivylimai... Kad brangakmenis suspindėtų, jis turi nueiti ilgą kelią, ištverti ilgus šimtmečius ir patekti į tikro profesionalo rankas. Lygiai taip pat ir tikra meilė – turi išgyventi išdavystę, kad suprastų, kas yra ištikimybė, turi nusivilti, kad įvertintų tikrąjį džiaugsmą, turi ištverti išsiskyrimą, kad suprastų, kas yra ilgesys, turi prarasti, kad suprastų, ką reiškia iš tiesų mylėti...
Kiekviena jaunųjų pora, prieš puošdama vestuvinius žiedus brangakmeniais, visų pirma turi suprasti, jog brangakmeniai reikalauja meilės ir priežiūros. Jie gali tapti ne tik jūsų kasdieniais palydovais, bet ir nešti jums sėkmę, jei tik jūs sugebėsite jais patikėti ir įtikinsite juos, jog esate tos sėkmės verti. Jeigu nemokėsite jų saugoti, jie gali atsisukti prieš jus. Kaip ir meilė: kas ją saugo ir gerbia – laimi tikrąjį gyvenimo džiaugsmą, kas ją nuvilia – praranda viską. Tad saugokite savo meilę, juk tai ypatingas brangakmenis, kurio kainą žinote tik jūs patys!
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2010-04-02 19:33
tapati
o as noriu vestuvinio ziedo su daug mazu brangakmeniuku... :)
2010-03-24 22:41
Aukse
noriu suzadetuviu ziedo su dideliu brangakmeniu:)))
2010-03-14 19:09
Lia
Labai grazu, ziedai su brangakmeniais, deja negalim mes sau leisti tokio grozio... Manau sidabriniu vestuviu proga, inkrustuosim tuos sekme nesancius akmenukus.:)
2010-03-10 14:28
Agota
O as noreciau, kad suzadetuviu ir vestuviu ziedai tarpusavyje deretu, kad galeciau juos nesioti kartu.
2010-02-16 21:19
Dama
Suzadetuviu ziedelio noreciau su deimantuku, o vestuviu gali buti ir kuklutis, primenantis teveliu ziedus.