Teki vasarą? Privalai tai žinoti


KOKĮ VESTUVINĮ TORTĄ RINKTIS?

Didžiulis daugiaaukštis tortas su daug kaspinėlių ir papuošimų ar nedidelis tortukas vestuvių proga? O gal papuoštas šmaikščiomis figūrėlėmis arba ryškios spalvos? Dauguma būsimų jaunavedžių sunkiai apsispendžia, ką rinktis. Savaitgalį vykusioje parodoje „Mūsų vestuvės“ įmonės „Bijola“ atstovų teiravomės, kokios tortų mados ir ką dažniausiai renkasi jaunavedžiai?

Karščiausia naujiena – pyragaičiai

Atsakymas į klausimą apie naujausias vestuvinių tortų tendencijas vienareikšmis: paskutiniu metu madingiausi vestuviniai tortai, sudaryti iš daugybės atskirų pyragėlių. Kodėl taip yra, niekas nežino, atsakymų galime paieškoti patys: atskirus pyragėlius patogiau valgyti vestuvėse, taip pat jie atrodo moderniau ir nėra taip pabodę, kaip didžiulis įprastas vestuvinis tortas, kurį reikia pjaustyti. Taip pat pagalvokite ir apie dizainą – kiekvieną keksiuką galima papuošti skirtingai, o itin prašmatnūs pyragėliai gali būti skirti jaunavedžiams, pamergėms ir pabroliams; šiek tiek subtilesni – vyresniajai kartai. Skonis taip pat varijuoja – jaunavedžiai mėgsta šokoladą, tačiau pamergių pulkas trokšta morenginio torto? Viskas įmanoma, tereikia vestuvėms pasirinkti tortą iš atskirų pyragaičių. Tokiu būdu Jūs parodysite išskirtinį dėmesį kiekvienam svečiui.

Vestuvinių tortų spalvos

Tortų spalvos varijuoja, kepėjai gali pagaminti bet kokios spalvos tortą, eksperimentuoja ir su ryškiai raudonais bei violetiniais, taip pat gana daug jaunavedžių renkasi žalią spalvą žiemą, kai trūksta žalumos aplink. Vis dėlto nesenstančia klasika išlieka švelniai rožinės, šampaninės ir baltos spalvos tortai. Pastaruoju metu gana dažnai būsimi jaunavedžiai renkasi derinimą. Kaip tai vyksta? Rožinės spalvos torto gėlelės derinamos prie servetėlių arba net prie nuotakos suknelės! Toks sprendimas atrodo įdomiai, novatoriškai ir nurodo ypatingą jaunavedžių estetikos pojūtį. Taip pat ryškesni torto papuošimai (žydros gėlės) gali būti derinami su rugiagėlėmis, besiplaikstančiomis nuotakos plaukuose.

Vestuvinių tortų papuošimai ir šmaikščios idėjos

Gana dažnas variantas prieš kelerius metus buvo jaunavedžių figūrėlės ant torto. Ar dar madinga taip puošti tortus, ar jau nebe? „Bijolos“ atstovai tvirtina, kad paskutiniu metu figūrėlės nebenaudojamos ir jomis vestuviniai tortai nebepuošiami. Dabar dažniausi renkamasi roželes ir, žinoma, kaspinėlius. „Bijolos“ stendą puošia ir lovos formos tortas su dviem valgomais jaunavedžiais. Ar dažnai jaunavedžiai renkasi šmaikščius vestuvinius tortus vietoj solidaus ir prabangaus? Smagu girdėti, kad jaunavedžiai išsivaduoja iš juos kaustančių stereotipų ir drąsiai renkasi šmaikščius humoristinius tortus nebijodami vyresnio amžiaus žmonių reakcijos.
Na, ir kas pasakė, kad šmaikštus sprendimas blogai? Juk vestuvės – viena linksmiausių švenčių. Tad gal būtų smagu sukrimsti jaunikio ranką ar nuotakos koją?

Tortas mergvakariams

Mergvakaris – tai šėlionės, linksmybės, paskutinis laisvas vakaras prieš vestuves. Todėl ir ši šventė neapsieina be gardaus torto. Kokie tortai populiariausi? Tortų ir kepinių atstovai džiaugiasi, kad pagaliau į šalį traukiasi tortai, ant kurių pavaizduoti lytiniai organai ir kitoks vulgarumas, taip pat nebemadinga ir visos kitos gašlybės. Smagu, kad formuojasi naujos tendencijos, labiau populiarus kitokio tipo humoras. Puiki mintis mergvakariui – kočėlo formos tortas, ant kurio puikuojasi užrašas: „Naudok pagal paskirtį.“ Ant tortų taip pat parašoma vestuvių data ar kitokie šmaikštūs sąmojai, susiję su būsimu jaunavedžių gyvenimu.
Vestuvinis tortas – tai ne tik gardus skanumynas, bet ir tam tikras ritualas, kai jaunavedžiai kartu jį pjauna ir dalija svečiams, taip pat tai yra vestuvinio stalo puošmena. Praėjus keleriems metams bus pamiršti karštieji valgiai ir gėrimai, bet vestuvinis tortas visada liks jaunavedžių ir svečių atmintyje.
Daugiau įspūdingų tortų galite pamatyti Bijola.lt galerijoje.
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2011-02-24 10:54
to tortas
pats tu tortas, mastyk ka sneki
2011-02-24 10:53
Tortas
Kam tie tortai, jaunosios kaip tortai su savo suknem
2011-02-24 10:53
Xo
Ar noreciau paklausti - kas jusu nuomone geriau???
mazi keksiukai torciukai ar vienas didelis?
susiveliau nebezinau ka daryt
2011-02-24 10:52
ZOja
Mes imam bijolos torta. Daro keliu skoniu. Laukiu
2011-02-24 10:52
Ieva
man irgi patinka Bijola tortai.