Nematyti rankų darbo dekoro elementai


KAIP IŠSIRINKTI NUOTAKOS PUOKŠTĘ?

Foto: Rimantas steponavičius www.fotor.lt
Nuotakos puokštė yra svarbiausias vestuvinės floristikos atributas, nuo kurios priklauso visos kitos šventės dekoro subtilybės. Todėl natūralu, kad būsimosioms nuotakoms kyla klausimų. Kokia puokštę pasirinkti? Kokios dabar yra madingos gėlės? O kokia gi puokštė tiktų prie vestuvinės suknelės?

Kaip išsirinkti puokštę?

Renkantis nuotakos puokštę reikia atsižvelgti į norus, nuotaiką, temperamentą, jaunosios suknelę, papuošalus, bendrą vestuvių stilių. Svarbiausia, kad puokštė neužgožtų nuotakos. Kaip jau minėjau, pasirenkant puokštę reikėtų pagalvoti, ar ji dera prie vestuvinės suknelės. Jei nuotakos suknelė trumputė, puokštė neturėtų būti ilgesnė už ją. Beje, žemoms nuotakoms taip pat nerekomenduotina ilga puokštė. Tamsiaplaukė nuotaka drąsiai galėtų rinktis ryškesnių spalvinių gamų puokštę, šviesiaplaukė turėtų atsargiau rinktis spalvas, kad puokštė neužgožtų jaunosios grožio, todėl patartina rinktis kiek prislopintų pastelinių spalvų gėles. Taip pat renkantis puokštę labai svarbu atsižvelgti į sezoną, juk vidurvasary tulpių puokštė ne taip gražiai atrodys, kaip ankstyvą pavasarį arba rudenį. Į puokštę galima įkomponuoti spalvotų lapų ar šermukšnių uogų šakelių. Dažnai prie nuotakos puokštės derinami ir šukuosenos puošybos elementai. Vestuvinę šukuoseną dekoruoti gyvomis gėlėmis yra ne tik madinga, bet ir gražu. Į plaukus segamos gėlės turi derėti prie puokštės, tai turi būti elementas iš puokštelės arba pavienės gėlytės, kurių taip pat yra ir puokštėje. Todėl gėles šukuosenai užsisakykite tame pačiame gėlių salone, kuriame bus kuriama Jūsų vestuvinė puokštė.

Kokios gėlės vestuvėms šiandien yra populiariausios?

Nors populiariausia jaunosios puokštės gėlių spalva tebėra balta ir dažniausiai tai būna rožės, kurios visame pasaulyje yra populiarios nuotakų puokštėse, tačiau vis daugiau nuotakų renkasi mūsų mamų, močiučių mėgtas baltas ir geltonas ar kitų spalvų kalijas. Jos buvo paskutinį kartą madingos panašiai prieš 30 metų. Gėlių mados nekinta taip greitai, kaip rūbų, tačiau pastebėjau, jog dabar yra madingos minimalistinės puokštės, kuriose akcentuojama pati gėlė, pabrėžiamas jos subtilus grožis. Beje, šventėse kuriamas vienos linijos stilius: derinamos nuotakos ir jos palydos puokštės, mašinų, karietų ir arklių, stalo puokščių, jaunavedžių kėdžių, žvakidžių ir netgi taurelių puošyba.
Ir pabaigai prietaras. Jaunoji negali mesti netekėjusioms draugėms savo vestuvinės puokštės! Jei nuotaka meta savo puokštę, reiškia, jog ji išmeta savo laimę. Tam atvejui turi būti padaryta alternatyvi puokšte, kuri panaši į jaunosios. Norite tikėkite, norite – ne. Tačiau svarbiausia, kad jaunieji būtų laimingi ir tikri dėl savo apsisprendimo, o gėlės... Tai viso labo tik trumpalaikė puošmena.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
19
Komentarai
2010-04-28 11:28
Vilma
uj jau zinau kad lb sunku viska rinktis, vien auskaru jau kelias poras nusipirkau vestuvem ir galvoju kad dar keleta pirksiu nes tiems man kzk pradeda trukti :)
2010-04-13 21:04
tapati
Bet galiu pasakyti issirinkti bus tikrai sunku... :)
2010-04-01 15:45
Vilma
mano pacios paciausios geles yra vandens lelijos, tik zinau kad tikrai puokstems jos netinka (kad ir kaip noreciau)... taigi manau kad rozes visada buvo ir bus tikrai geras pasirinkimas nuotakos puokstei, zinoma reikia prisiminti kad viska reikia derinti prie bendros visumos :)
2010-03-25 13:31
stirna
aga man ta puokste irgi patiko:) ir seip manau baltu ir zaliu, baltu ir geltonu, baltu ir kitu spalvu deriniai graziai atrodo.
2010-03-19 17:26
TaPati
Labai grazi kazkur viduryje raudunu ir geltonu geliu puokste.
2010-03-17 21:47
Ieva
Vaida, ten raudoni gvazdikai, kiek suprantu.
2010-03-17 15:52
Vaida
O kokios cia geles pagridineje straipsnio nuotraukoje? Tos raudonos?
2010-03-14 21:05
Ryzike
Lelijos gavusios silumos skleidziasi. Tai jeigu puoksteje karaliauja leliju kokonai tai jie labai greitai gali issiskleisti.
2010-03-14 19:15
Inga
As labai noriu baltu leliju puokstes! Tik nezinau kaip jos laikosi, gal kuri nors gali patarti?
2010-03-08 12:24
Doovile
As isirinkau tulpes... vien grazios tulpes. Kodel? Nera jos mano nei megstamiausios ar pan, tieiosg pamaciau keleta kaspinu perristu tulpiu (be lapu) ir labai labai graziai atrode! Paprasta, elegantiska, subtilu ir laaaabai grazu. Pamerges prie violetiniu sykniu tures violetines arba rausvas tulpes, o maniskes bus baltos maisytos su violetinem arba rasuvom :)