Erdvių metamorfozės: vasariškas kiemo dekoras


AUKSINĖS DOVANŲ IDĖJOS

Esate pakviesti į vestuves?
Niekaip nesugalvojate, ką dovanoti jaunavedžiams? Planuojate vestuves ir iš visų pusių girdite klausimą – kokios dovanos norėtumėte?
Vestuvių dovana, be abejo, turi būti išskirtinė, tikti Jai ir Jam.
Ko gero, meškerė, dėžė alaus ar pakvietimas į grožio saloną nėra tinkamiausios dovanos.
Pinigai vokeliuose jau atsibodo, prekybos centrų dovanų čekiai nelabai tinka tokiai išskirtinei progai, o dešimto servizo jauniesiems tikrai nenorite dovanoti. Taigi ką dovanoti jaunavedžiams?
 
 

Tradicijos madinga ir šiemet

Kai artėja didžioji gyvenimo šventė – vestuvės, o Jūs nesate tikri, ką dovanoti jaunavedžiams, atkreipkite dėmesį į auksą ir sidabrą. Tokios dovanos – sena kaip pasaulis tradicija, tačiau šiek tiek primiršta Lietuvoje. Tai graži, vertinga ir prasminga dovana, kuri bus tinkamai įvertinta.
Auksas ir sidabras yra seniausi žmonijai žinomi pinigai, kurie niekada nenuvertės ir nesibaigs jų galiojimo laikas. Jei dovanai planuojate skirti pora šimtų litų ar daugiau, tikrai rasite dovaną pagal savo kišenę. Beje, dovanodami auksą ar sidabrą visada turėsite ką pasakyti!

Grynojo aukso ir sidabro luitai – puiki vestuvių dovana

Mūsų tėvų ir senelių laikais vestuvių ir kitų švenčių progomis dovanodavo auksinių ar sidabrinių įrankių komplektus. Dar buvo Rusijos caro Nikolajaus II laikų 5 ir 10 rublių auksinės monetos. Beje, šios monetos yra labai populiarios ir šiandien.
Šiais laikais vestuvėms galima išrinkti žymiai daugiau įvairių auksinių ar sidabrinių dovanų. Pavyzdžiui, verta pagalvoti apie 1, 2.5, 5, 10 gramų ar net didesnius aukso luitus. Tai puikus indėlis į šeimos biudžetą. Žinomų Šveicarijos kompanijų PAMP ir Valcambi SA luitus visada galima parduoti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.
Tam tikrais atvejais dovanoms galima rinktis grynojo sidabro luitus, tačiau, ko gero, vestuvių proga pirmenybę derėtų teikti auksui.

Tai gali tapti šeimos švenčių dovanų tradicija

Galvojate apie dovaną sutuoktiniui ar tėveliams? Labiausiai tinka sidabrinės ar auksinės monetos su atitinkamų metų Rytų horoskopo ženklu. Tokias monetas gamina Australijos monetų kalykla. Jų tiražai visada riboti, todėl tai būtų ne tik išraiškinga, bet ir numizmatikos požiūriu vertinga dovana, nes laikui bėgant tokių monetų vertė auga.
Tradiciškai krikštynų proga dovanojami juvelyriniai dirbiniai, tačiau laikui bėgant jie dažniausiai tampa nemadingi. Todėl daug išmintingiau dovanoti aukso ar sidabro luitą, kuris galėtų būti pirmoji vertinga investicija naujagimio gyvenime. Vaikui užaugus luitą galima panaudoti auskarams, žiedams ar kitiems juvelyriniams dirbiniams gaminti.

Dovana – tai dėmesio forma

Visiems malonu gauti dovanų. Iš artimiausių žmonių, draugų, kolegų... Gaudamas dovaną suvoki, kad esi svarbus ir reikalingas, kad kažkas apie tave galvoja. Dovana daug pasako apie dovanojančiojo skonį, fantaziją, išradingumą. Subtiliai parinktos dovanos padeda išlaikyti puikius asmeninius ir dalykinius santykius. Ir nebūtinai dovana turi būti labai brangi. Visų pirma tai yra dėmesio forma, džiaugsmas ir netikėtumas tam, kam skirta dovana.
Rinkdamiesi dovaną prisiminkime, kad ji turi būti originali, praktiška ir netikėta. Nuoširdžiai linkime, kad žmonės, kuriems ją įteiksite, ilgai prisimintų išmintingą dovaną ir Jus!
Turite klausimų apie auksines dovanas? Kreipkitės:
Telefonas +370 656 19999, faksas +370 5 233 7500, el. paštas info@9999.lt
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
11
Komentarai
2011-10-24 11:27
Vytas
Nesitėjau , kad gali būti tokių dovanų pasiūlymų, idėja tikrai gera, pats šiek tiek doniuosi investavimu į taurius metalus, o kai radau šitą straipsnį, žiauriai patiko idėja. Dabar žinau ką nesibaiminat galima įrašyti į vestuvinių dovanų sarašą.
Bendram gyvenimui nieko nebetrūksta , o apie vaiko ateitį pagalvota bus.
Linkiu visiems kas tuokiasi gruodžio mėnesį daug stiprybės ruošiantis ir puikios šventės- na ir vertingų dovanų.
2011-03-21 12:13
SIMA
O geras!!! net nepagalvojau apie tokias dovanas, super! man buvo didelis galvos skausmas ka dovanoti porai 10 metų vestuvių sukaktuvėms. Atrodo jiems kaip ir nieko netrūksta gyvenime, o visokių čekių dovanot net nedrysčiau- jie gan solidūs, pasiturintys, būtų gėda su čekiais ar pinigais į šventę ateiti. O čia idėja auksinė moneta ar luitas- super!!!
Ir solidi ,ir praktiška ir naujoviška dovana,manau abu tikrai liks patenkinti. :) :D
2011-03-17 23:34
Gretusha
Aciu uz idejas komentatoriams ;) pasisemiau ziniu nes seses vestuves vasara ir nenoriu cekiu ar lt dovanoti
2011-03-15 20:54
mergaite
Dabar labai madinga dovanoti pinigėliais, bet po mažu ateina ir dovanos su išliekamąja verte pvz. mes vestuvių proga Klaipėdoje vienoje vestuvių ir krikštynų atributikos salone nupirkome pasidabruotą pasagą ant kurios išgraviravome jaunųjų vestuvių datą ir vardus tai jiems labai patiko.
2011-03-15 11:58
MIS
Aš tai per savo vestuves irgi visus perspėjau, kad tikimės gauti dovanas, labai nepatinka gaut vokelius ... dažniausiai tai kas juose, buna išleidžiama ir nelieka atsiminimų. :(
Aš labai buvau nuliūdinta kai net tėveliai ir seneliai dovanojo vokelius, kaip vėliau gavosi, tie pinigai nuėjo į maisto tiekėju sąskaitą kurie ruošė mums šventę, tai ka dabar prisiminsi? Liko tik atvirukai su linkėjimais tik tai guodžia :(
žinoma kiekvienam savo, bet pvz: draugai prašė viko vokeliuose, o po vestuvių atėjus į svečius sako- čia mūsų naujas kompiuteris - pirkom iš vestuvinių pinigėlių...
o siaube buvo baisu klausytis, kad nusipirko kompą, o iš uošvių skolinosi keptuves ir lėkštes namams nes patys neturėjo, net lovos nebūtų turėję jei seneliai nebūtų užsispyrę ją padovanot, kas per požiūris kas per gyvenimo pradžia???? nesuprasiu to niekada- aš už dovanų dovanojimą.
2011-03-15 11:47
Rūta
Manau pati originaliausia ir vertingiausia dovana - tai atminimas jauniesiems apie jų nepakartojamą šventę, žinoma ir subtilus paskatinimas taupyti ateičiai, jug po vestuvių laukiama gandrų, o tai turi buti laukiama BE PANIKOS :)
- užtikrinus savo šeimos ateitį... Čia neblogų idėjų galima rasti- tikrai originalių ir nebūtinai tik vestuvėms...
:)
2011-03-13 11:57
Giedrius
as sutinku su panom, kad geriau pinigai, nenorit litais dovanoti, dovanokit eurais ir doleriais
2011-03-13 11:57
ZoZo
nu man irgi geriau LTL vokelyje
2011-03-13 11:57
Toma
Nu as tai jokiu luitu ar motetku nenoreciau per vestuves, geriau jau meskeres ir cekiai
2011-03-13 11:56
Dainius
Investicinis auksas vis labiau vertinamas. Jega, dar turiu bapces dovanota moneta.